Skocz do zawartości
Forum

Pomocy, łykanie powietrza i mlaskanie podczas jedzenia (butelka)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem mamą 7 tygodniowego malucha , i na skraju wytrzymałości ,moze ktoś miał taki problem .Otóż dziecko jest od poczatku na butli ponieważ nie miałam pokarmu ..zdarza sie .ma wysokie podniebienie.podczas jedzenia łyka mega duzo powietrza i klika przy ciagnieciu tak jak by nie potrawafił dobrze ssać ..niewiem jak to ubrac w słowa , butelki zmieniałam avent , heberman teraz dr brown.to jest meczarnia ,odbija mu sie nawet po 2 godzinach , dziecko spi tylko na brzuchu , jeka steka widac ze go boli ,kolek niema problem bardzie tkwi miedzy brzuszkiem a przełykiem tam sie wszytko komuluje ..dziecko jest przez to nerwowe nie usmiecha sie pręzy przy odbijaniu tak jak by niechciał , a mam wrazenie jak by chciał to przejeść obudzi sie to niby głodny pomocyy oszaleje ..

Odnośnik do komentarza

Współczuję, bo wyobrażam sobie, że chcesz pomóc, a nie wiesz jak. Może problem nie tkwi w samej butelce tylko smoczku? Jest za mała/za duża dziurka? Może warto też spróbować karmić w innej pozycji np. półsiedzącej? Może problem jest z samym mm, że po prostu dziecku nie smakuje.
Jeśli nic nie pomoże, to warto spytać pediatry jak jeszcze można maluszkowi pomóc.

Odnośnik do komentarza

Może faktycznie problem tkwi w zbyt dużej szybkości przepływu smoczka? A próbowałaś te o mniejszej średnicy otworu?
Ja korzystam z 0+ miesiąc od Yoomi, są w różnych szybkościach przepływu, akurat ja wzięłam dla wcześniaków. Kup z butelką - nie będziesz żałować. Ma szeroką szyjkę i łatwo się ją czyści. A no i smoczek jest silikonowy i antykolkowy. U mojego brzdąca zdziałał cuda w pozbyciu się kolki :)

Odnośnik do komentarza

Miałam butelkę Tommee Tippee ale musiałam wymienić. Koleżanka na jakis targach kupiła Yoomi właśnie i też zamówiłam. Jest naprawdę fajna, szczególnie smoczek, moje maleństwo od razu do niego się przyzwyczaiło. Nie dokupiłam tego systemu podgrzewania mleka, na razie mam sama butleke, ale zastanawiam się czy nie dokupić. Tak chwalą wszyscy, że na wyjazdach się sprawdza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...