Noworodki i niemowlaki

Ile powinien jeść noworodek?

Daria96

Daria96

Mój maluch ma 10 dni. Bardzo chciałam karmić piersią, ale mała miała problemy ze ssaniem dlatego odciągam jej mleko i raz lub 2 x w nocy dokarmiam też mlekiem modyfikowanym. Moje pytanie brzmi: Ile tego mleczka powinnam odciągać? Bo już sama się gubię.
Odciągam średnio 60-70, czasem 80 ml (więcej nie daje niestety rady). Karmię co 2,5 - 3 h lub wiadomo na żądanie. Z mieszanką natomiast też mam problem. Wiem, że 30 ml- jedna łyżeczka, 60 ml- 2 łyżeczki, 90 ml- 3 łyżeczki itd. Daje jej 60 lub 70 ml i 2 płaskie łyżeczki.. tylko wydaje mi się, że to już za mało. Na opakowaniu jest napisane 1 miesiąc od 90-120 ml. Corcia ma 10 dni dlatego nie wiem czy jej dawać już te 90 ml czy to jednak za dużo. Ile powinnam jej dawać? Proszę o poradę ;)

61140 daria96 Kobieta, 22 lata, Szczecin

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Mamaiza85

~Mamaiza85

Dziecko je tyle ile potrzebuje jeżeli jej jest mało to zrób więcej. Proszę tylko pamiętać że na każde 30 ml wody przypada 1 płaska łyżeczka mleka.

Dziubala

Dziubala

Daria96, jeśli kp, to odciągaj ile tylko możesz.
Co do mm, to u nas położne mówiły, że do 10-go dnia życia dziecka na każde karmienie daje się tyle ml ile dni ma dziecko razy 10. Czyli jak dziecko ma 1 dzień to 10 ml na 1 karmienie, jak ma 5 dni, to 50 ml, jak ma 9 dni, to 90 ml. A od 10 dż. daje się 100 ml. Oczywiście różne są dzieci i różne apetyty, więc należy to dostosować do swojego dziecka, a nie na siłę stosować dokładnie takie porcje.
Jeśli twoje dziecko ma 10 dni i dobry apetyt, to już czas na 100 ml. Do 90 ml ciepłej wody dajesz 3 płaskie miarki mm (miarka musi być od danego mm). Po wymieszaniu wychodzi właśnie ok. 100 ml :). Karmisz co 3-4h.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
DariaLuka

DariaLuka

A jakie butelki do karmienia mlekiem mm używacie? Co byście poleciły?

65739 darialuka Kobieta, 39 lat, Czechy
Tosia_S

Tosia_S

Pamietam, jak mi na szkole rodzenia powiedzieli, że jak maluszek sie rodzi to ma żoładek wielkości butelki lakieru do paznokci. Ale przecież codziennie sie delikatnie powieksza. Jak mało je to można częściej próbowac nakarmić, albo zmienic pozycje do karmienia piersią.

66165 tosia-s Kobieta, 38 lat, Warszawa