Noworodki i niemowlaki

Stulejka

lili2

lili2

Witam drogie mamy :) Wiem że juz było dużo wątków na ten temat stulejki, już mało kogo to ciekawi, ale zapytam, Czy macie jakies wlasne doswiadczenie o stulejce? Chodzi mi nie tylko dzieci ale i starszych mezczyzn (swoich mężów). Czy stulejka naprawde jest taka straszna i maja byc jakies problemy? np podczas stosunku, zaplodnienia? Czy pozwoliliście obrzezac swojego synka?

64502 lili2 Kobieta, 44 lata, Poznań

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Nie mam własnych doświadczeń, ale z zasady nie odciągałam synom napletków i niektórzy lekarze straszyli mnie stulejką. Ehh, niektórych musiałam uświadamiać, że to nie tak..., niestety wiedza niektórych jest mała i bywa, że bazuje na stereotypach.
Prawdziwa stulejka uniemożliwia odciąganie napletka, więc mogą być problemy choćby ze współżyciem.
I niekoniecznie trzeba obrzezać synka, najczęściej wystarcza małe nacięcie. Ale to już urolog najlepiej wyjaśni.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
alina444

alina444

Na pewno trzeba reagować jeśli pojawia się problem, stulejka nie dotyczy tylko małych chłopców, może być również nabyta i często kończy się to zabiegiem. Mój mąż miał w szpitalu Mazovia w Warszawie, problem się pojawił po 20 roku życia, dość nagle. Tak z polecenia rodzinnego lekarze trafił do urologa. Pół godziny i po wszystkim tak naprawdę. A przed dokuczał mu ból i ze współżyciem były problemy.

58479 alina444 Kobieta, 46 lat, Warszawa