Noworodki i niemowlaki

Dziecko 7 mies. nie chce siedzieć

Mała 123

Mała 123

Mamusie.. mój synek 7 mc i nadal sam nie potrafi siedzieć ( leci do przodu potem na bok) nie wspominając o samodzielnym siadaniu. Co najgorsze przewróci się na brzuch a z powrotem już nie.. mam się czym martwić? W tym tyg szczepienie to zapytam lekarza. Ale czy ktoś z Was tak miał ?

56438 mala-123 Kobieta, 23 lata, Wrocław

Odpowiedzi znajdują się poniżej

bacchi

bacchi

Moje dziecko ma 7 miesięcy i 2 tygodnie i też jeszcze nie siedzi. Ale to nie jest tak że w tym wieku musi i koniec. Wcale nie musi :) każde dziecko ma własne tempo rozwoju. Jeśli jednak jesteś zaniepokojona to zawsze możesz wybrać się do fizjoterapeuty który oceni czy wszystko jest ok i da jakieś ćwiczenia żeby wspomóc malucha, pokaże jak nosić, jak się bawić itd.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5ekasxagwi.png

58456 bacchi Kobieta, 31 lat, Libiąż
xyza

xyza

Potwierdzam jak wyżej. 7 miesięczne dziecko nie musi samo siedzieć. Poza tym sadzanie dziecka nie jest wskazane. Również jedzenie niesiedzacego samodzielnie dziecka w krzeselkach do karmienia. Jedne dzieci usiada same jak beda mialy 6 miesiecy inne 10. I nie ma tutaj zadnych patologii. Jesli dziecko inne rzeczy robi adekwatnie do wieku to nie martwilabym sie. Przewraca sie to super. Siega zabawki reaguje na otoczenie itd. Mozna pomóc umieszczajac wyzej np. na brzegu kanapy zabawki tak aby sprowokowac synka do wyciagania wyzej rączek a to juz krok do przodu do siedzenia. Będzie jedną ręką sięgał a drugą sie podpieral do siadu. No i tez na dwóch rękach jesli nie prostuje rak w lokciach to zacznie prostować aby być blizej zabawki. Na obracanie sie polecam po lewej i prawej kłaść na zmianę ulubione zabawki.

61297 xyza Kobieta, 33 lata, .
Mała 123

Mała 123

Byłam u pediatry. Skierował mnie do rehabilitanta. Powiedział że w tym wieku dziecko już powinno samo się przewracać.

56438 mala-123 Kobieta, 23 lata, Wrocław