Noworodki i niemowlaki

Pieluszkowe zapalenie skóry

Mamusia98

Mamusia98

U mojego 3 tyg synka pojawiło się odparzenie gdy miał 1 tydzien. Pupa była zaczerwieniona używaliśmy pieluch Babydream oraz chusteczek Pampers, po każdej zmianie pieluszki smarowałam pośladki bephantenem. Zmieniłam pieluchy na Pampers nie dało to rezultatu. Kiedy stan się pogorszył, pojawiły sie pękające pęcherze, skóra była czerwona, gorąca, chropowata w dotyku i jakby spuchnięta poszłam z dzieckiem do lekarza. Lekarka zaleciła odstawienie chusteczek nawilżanych i Bepanthenem. Od tygodnia myje dziecku pupę wacikami z wodą i przez 3 dni zasypywalam maka ziemniaczana po czym zgodnie z zaleceniem lekarki zaczęłam używać maść na odparzenia Emolium. Teraz pupa jest w gorszym stanie niż poprzednio. Co robić? Bardzo się martwię

61484 mamusia98 Kobieta, 21 lat, Opole

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Zani2407

Zani2407

Mojej bratowej córka miała z tym podobny problem i jej pomogła jakaś masz z antybiotykiem niestety nie pamiętam nazwy. Jeśli Cię to interesuje mogę zapytać. Wiem że problem był dłuższy czas i nic nie pomagało okazało się że czasami tam jakaś bakteria się namnożyła i trzeba coś mocniejszego. Powtórzyłabym wizytę u pediatry a może nawet dermatolog?
Woda i wytarcie pupy do końca do tego mąka ziemniaczana akurat sprawdziła się u mnie natomiast nie smarowalam dodatkowo mascia.

--

https://www.suwaczek.pl/cache/b5f3309fd5.pnghttps://www.suwaczek.pl/cache/c3c879ebfe.png

56824 zani2407 Kobieta, 29 lat, Lublin
Ana5

Ana5

Na odparzenia tormentalum (nie tormentiol), a tak w ogole wywalić pampersy i chusteczki nawilżane, przejść na wielorazowki i wodę z kranu do pupy. Problemy ze skórą jak reka odjął.

54791 ana5 Kobieta, 35 lat, krk
kaz_ook

kaz_ook

Niestety a pampersami często tak jest że zawarte w nich substancje które mają pochłaniać wilgoć lub maskować zapach niestety podrażniają skórę malucha, mogę polecić eko pieluszki które nie zawierają tych substancji... i nie będą powodować odparzeń. Tutaj można kupić a do tego mają świetne kosmetyki do pielęgnacji skóry.

60732 kaz-ook Kobieta, 42 lata, Piaseczno