Skocz do zawartości
Forum

Karmienie piersią, butla i brak kupy....


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drogie Mamy :) to mój pierwszy raz na forum, nigdy wcześniej z żadnego nie korzystałam, jednak nowa sytuacja mnie zmusiała. Gdzież indziej znajdę takie źródło inforamcji jak tu? :)
Mam miesięczną córkę, jest zdrowa i dobrze się rozwija jednak wiele spraw mnie martwi. Niestety mam wrażenie, że jestem trochę lekceważona przez naszego pediatrę. Córka od samego początku ma kolki, stosujemy odpowiednie krople i doraźne metody ale niestety również moja dieta ma na nie wpływ- nasila lub zmniejsza ból przy kolkach. Z tego powodu jem wyłącznie to co z moich obserwacji nie szkodzi małej. Odkąd tak robię sytuacja z kolkami się poprawiła ale pojawił się nowy problem- ewidentnie mam wrażenie, ze mała się nie najada moim pokarmem. Je znacznie częściej, często nerwowo wypluwa pierś, płacze. Parę dni temu podałam córce na wieczór mleko modyfikowane, córka zjadła całą porcję i zasnęła jak aniołek, co oczywiście wprawiło mnie w doskonały nastrój :) i nawet późniejsze nocne ataki kolki były lżejsze. Niestety nie jest tylko pięknie bo odkąd podaję jej tą butle na wieczór, ona cierpi na zaparcia. Wizyta u lekarza zakończyła się przepisaniem czopków na zaparcia i zdaniem, żeby nie podawać butli. Lekarz zdecydowanie twierdzi, że mój pokarm na pewno wystarcza dziecku. No Ja z tego co widzę uważam inaczej. Wczoraj zamierzałam obyć się bez podania dziecku butli jednak w porze po kąpieli kiedy zazwyczaj podaję butle, mała płakała, nie chciała ssać piersi, wypluwała, wpadła w histerie i dopiero butla ją uspokoiła. Zjadła całą porcję i była spokojna i po raz kolejny kolka była lżejsza. Jestem w kompletnej rozterce i nie wiem co robić, czy podawać dziecku butle na wieczór skoro widzę, że dobrze się po niej czuje? Przez resztę nocy i cały, dzień karmię ją piersią i nie chce z tego całkowicie rezygnować. Spróbuję jeszcze konaultacji z innym pediatrą, być może poradzi mi lepsze rozwiązanie. A co Wy sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Hejka rozumiem wiesz ninja miałam podobnie z tym że pokarmu od samego początku mialam malutko i mała wisiała na cycu nonstop i plakala po pół godzinie głodna już była i ja i ona się męczyliśmy kupiłam mleko nan 1 optipro jest to mleczko delikatne dobrze tolerowane dla brzuszka lekkostrawne i najważniejsze może być do dokarmiania bezpieczne uważam że nie ma co katować dziecka i głodzić jak ewidentnie się nie najada powinnaś podawać butle bez obaw jeżeli widzisz. Że dziecko zasypia najedzone szczęśliwe tu liczy się dobro dziecka a nie widzi misie pediatry on nie słucha płaczu dziecka głodnego tylko ty .i guzik prawda że nie ma czegoś takiego jak słaby pokarm albo go nie ma jest jak najbardOej ale dla lekarzy nie....także spokojnie dawaj butle a w między czasie twoje mleczko no chyba że maleństwo wybierze tylko butle tak może się zdarzyć bomleco szybciej mniej się napracuje i piersi może już nie chcieć:)

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hkrcubd6z.png

Odnośnik do komentarza

Ja z mojej strony serdecznie Cię zapraszam na bloga www.hafija.pl, na którym sama znalazłam odpowiedzi na pytania związane z karmieniem piersią przy pierwszym dziecku i teraz przy drugim. Oparte są na źródłach i dowodach naukowych, a nie na tym co jedna pani powiedziała drugiej pani albo przekazały ciotki, babcie, koleżanki itp. Niestety prawda jest taka, że w temacie karmienia rozprzestrzenia się mnóstwo mitów, np. o słabym pokarmie... Wiele mam nie wie np. o tym, że pokarm nie pojawia się po porodzie w cudowny sposób jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, aby się w piersiach pojawił trzeba dziecko przystawiać, przystawiać i jeszcze raz przystawiać. Im więcej dziecko pije z piersi, tym więcej mleka się produkuje, to prosta zależność. Aby laktacja a za tym ilość mleka się ustabilizowała potrzebne jest kilka tygodni. Jeśli o kolki chodzi to znam wśród znajomych przynajmniej kilka przypadków, że dzieci na mm miały kolki, z czyją dietą zatem miało to związek? ;) Pamiętać należy także o tym, że noworodek czy niemowlę płacze nie tylko z głodu, jest przynajmniej kilka innych czynników. Dziecko w trakcie rozwoju miewa także kryzysy laktacyjne w trakcie których może częściej zgłaszać się do piersi aby nakręcić produkcję mleka w związku z rosnącymi potrzebami. Wiadomo, im starsze dziecko tym więcej mleka będzie potrzebować. Następna rzecz, to że mleko modyfikowane, żadne z nich, nie jest lekkostrawne. To fakt. :)
Tak więc kochana autorko postu, nie zrażaj się, te niepokoje na pewno wkrótce miną, a Ty będziesz miała satysfakcję że dałaś dziecku najlepszy z możliwych pokarmów :). Początki nie są łatwe, ale na pewno warto walczyć. Spróbuj zajrzeć na tego bloga, naprawdę jest tam masa informacji. :) Pozdrawiam!

http://fajnamama.pl/suwaczki/xd1yhop.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/xlzu2pq.png

Odnośnik do komentarza

Kolki nie mają nic wspólnego z tym, co jesz. To po prostu niedojrzałe jelita u twojego dziecka. Z tygodnia na tydzień będzie co raz lepiej. Ze swojego doświadczenia polecam kropelki sabsimplex. Mojemi synowi bardzo pomogły i kolki ustały, łagodnie się odgazowuje i robi kupkę bez prężenia się i bólu.
Co do kp i mm, jestem w podobnej sytuacji, z tym że mi nagle mleka zaczęło brakować i syn spadł ponad 200g na wadze. Pomimo tego co się mówi, że wystarcza dziecko przystawiać do piersi cały czas i to załatwi cały problem - u mnie tak nie było. Bralam oksytocynę na rozkręcenie laktacji, przeróżne specyfiki i nadal pokarmu nie mam tyle by syn mógł być karmiony wyłącznie piersią. Bardzo się obwiniałam, ale teraz wiem, że najważniejsze by dziecko było najedzone i szczęśliwe. Jeśli takie jest po nocnej butelce mm to po prostu ją podawaj. To że podałaś mleko modyfikowane nie czyni cię złą mamą :) takich jak my jest więcej.
Na problemy z kupką polecam małe dopajanie wodą w trakcie dnia. Wg mojwj pediatry przy karmieniu mieszanym właśnie tak należy robić.
Nie poddawaj się i próbuj na różne sposoby. W końcu się uda! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...