Skocz do zawartości
Forum

Niemowlę przestało jeść w dzień


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem mama 8-miesiecznego synka (dodam wczesniak 32 tc), od 6 miesiaca wprowadzałam powoli słoiczki, owoce, deserki itp maly jadl bardzo chetnie. W zeszlym miesiacu nawet te ulubione sloiczki jadl 2 sztuki. I nagle 2 tygodnie temu przestaly mu smakować sloiczki, owoce itp nawet te ulubione nie chce jesc. Rano o 10 je kaszke i w ciagu dnia nie chce nic jesc, dopiero o 18 pije na noc mleko i budzi sie co 2-3h zjesc. Czy mam sie niepokic jesli dziecko przestalo jesc sloiczki lub cokolwiek innego w dzien?

Odnośnik do komentarza

Jeśli w nocy zaczął jeść częściej niż do tej pory, to może w dzień wszystko go interesuje na tyle, że szkoda mu czasu na jedzenie. I nadrabia w nocy. Spróbuj go trochę wyciszyć przed jedzeniem albo nawet wyjść do drugiego pokoju, może zasłonić okna. Jak będzie mniej bodźców, to może zaspokojenie głodu będzie dla niego ważniejsze. I próbuj zachęcać jednak do jedzenia, wydaje mi się, że u takiego maluszka to trochę za długo bez jedzenia? Ale znowu nie zmuszaj na siłę, żeby nie kojarzył źle... Jeśli się martwisz, najlepiej idź do pediatry, zobaczy jak stoi z waga i rozwieje Twoje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli maluch nie chce jeść owoców ze słoiczka, to może spróbuj podawać kawałki metodą BLW. Będzie mógł się trochę "pobawić" jedzeniem, może to go zaciekawi. Zazwyczaj dzieci pozytywnie reagują na jedzenie w kawałkach i chętnie zajadają. Pamiętaj tylko, aby pokroić warzywa, czy owoce w taki sposób, by maluch łatwo mógł je chwycić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...