Noworodki i niemowlaki

Sierpnióweczki 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Cobra

Cobra

zakochana mi też się otworzyła pierwsza strona i też zglupialam :D

A co do okresu, to kiedyś czytałam że nie pojawi się dopóki karmi się piersią, ale przerwy między karmieniami nie może być dłuższa niż max 3 godz w nocy również. U mnie się to sprawdziło, bo po synu dostałam okres dopiero po roku, bo dopiero wtedy przesypiał mi w nocy te 3 godziny. Z córkami też okres był wtedy, gdy dłużej spały czyli około 7 miesiąca. Zobaczymy jak będzie teraz.

--

Sierpnióweczki 2019 - lista
https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️ vbac

9024 cobra Kobieta, 35 lat, w wielkopolsce
bławatek 1

bławatek 1

zakochana cobra miałam to samo i zauważyłam że zmieniła się nazywa forum z "9 miesięcy ciąża' przeniosło nas na forum "noworodki i niemowlaki" no chyba że to któraś z was nas przeniosła?

--

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

62821 blawatek-1 Kobieta, 35 lat, Tarnow
Night...

Night...

Arlusek ja miałam właśnie taka jakby czerwona narośl ale to już będzie ze dwa tyg temu...znikła po kilku dniach ale tez piekla...myślałam że zrobiła mi się od jednych majtek bo akurat szew od nich mi tam ocierał ale teraz już nie wiem...w każdym razie znikło samo. Ja miałam zapisane jeszcze globulki mucovagin czy jakoś tak i powiem że one mi pomagały bknmialy w składzie kwas hialuronowy i ładnie nawilzaly że że wiadomo w nocy się "wylewały" to i na Blizne dobrze działały. Mi zagoilo się już wszystko a w niedzielę było 7 tyg.

Dziewczyny ja zamykam z innej beczki czy któraś bierze już tabletki antykoncepcyjne karmiąc? Mi lekarz przepisał Limetic dziś za zynam brać ale boje się niekontrolowanych plamien czy krwawień...koleżanka brała i skończyło się na krwawieniu przez trzy miesiące min stop i czyszczeniu na koniec...trochę mnie nastraszyła...

Co do szczepień to my szczepilismy 6w1 i rotawirusy zapłaciliśmy 440zl kupowaliśmy szczepionki sami jezdzac do kilku aptek bo ceny różnią się nawet o 50 zł...byłam w szoku....

61661 night Kobieta, 31 lat, BRZEG
MaZos

MaZos

blawatek forum samo przenosi do kolejnych działów w miarę jak dzieci rosną :)

night ja nie używam tabletek anty i po pierwszej córce też nie używałam więc nie pomogę. Z drugiej strony nie słyszałam nigdy o takim krwawieniu po ale też nie interesowałam się tematem :/

Co do szczepień to my ostatecznie tylko 5w1 za 180zl szczepilismy i pneumokoki darmowe (miałam kupić prevenar ale przychodnia zaskoczyła mnie telefonem o terminie i zapomniałam w końcu dokupić). Malej nic po nich nie było (temp 37,5) tyle że przespała prawie cały dzień - budziła się tylko sama na karmienie.

--

Drugie forum
http://fajnamama.pl/suwaczki/xobj3x9.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/cixandl.png

50519 mazos Kobieta, 36 lat, Wawa
~Zakochana

~Zakochana

Cobra, w czasie kiedy okres przyszedł karmiłam dużo i często bo miałam glodomora. Więc u mnie się nie sprawdziło. Teraz karmię jeszcze częściej tylko po mniej ml więc zobaczymy.
Anty nie używam, ale o takim długim krwawienie nie słyszałam. Widocznie miała źle dobrane dawki.
A Wogole wasze libido jeszcze istnieje? Moje jest na poziomie 0. A w weekend miałam chyba pierwszą owulacje patrząc na śluz, czy mogą być owulacje bez okresu, chyba nie? To pewnie za 2 tyg powitam krwawą mary :/ Z jednej strony dobrze bo wiadomo kiedy dni płodne. Ale póki co i tak mi to niepotrzebne więc wolałabym jeszcze bez tych boli pobyć.

Cyśka11

Cyśka11

Cześć dziewczyny :) Cały czas Was czytam w miarę możliwości, ale czas ograniczony totalnie. Tatuś był z nami miesiąc w domu i w końcu wrócił do pracy, bardzo mi go brakuje, bo zawsze miałam druga rękę do pomocy w każdej chwili i od porodu każdy wieczór po karmieniu był mój, mogłam iść spokojnie wziąć kąpiel, zadbać o siebie itd, bardzo dużo to daje.

Mały w końcu od kilku dni nie ma kolek i się nie meczy, a co najlepsze niby ma nietolerancję laktozy, a w sobotę będąc u rodziców troszkę poleciałam i zjadłam śledzie w śmietanie, gołąbki z kapusta, siostra zrobiła deskę serów i tez jadłam, miód i papryki z serkiem, małemu nic nie było i do dxis nic nie jest, a przez ten czas non stop się głodze i uważam co jem, bo położona wmówiła mi, ze to przeze mnie mały się męczył ...

Co do antykoncepcji to pierwsze słyszę... Ale tez chce stosować, wiec temat przede mną. Dziś mija 4 tygodnie od porodu i w zasadzie nie mam już żadnych odchód poporodowych i zastanwiam się, czy to dobry czas na sex? Czy lepiej jeszcze poczekać te 2 tygodnie do wizyty??

61553 cyska11 Kobieta, 25 lat, Warszawa
Cobra

Cobra

zakochana owulacja jest zawsze przed okresem ☺️ najpierw owulacja, potem okres. Dlatego tak często zdarza się ciąża szybko po porodzie jeszcze przed okresem ☺️
Jak chciałam zajść w ciążę to badałam u siebie owulacje. Jak była owulacja, to wiedziałam, że za 13 dni będzie okres co do dnia.

cyśka jest już nas kilka, które mają za sobą "pierwszy raz" ☺️ jeśli chodzi o libido to jakieś ogromne nie jest ale też nie zerowe. Takie, że nie muszę się zmuszać (nigdy tego nie robię) ale to z nie rzucam się sama na męża :D

--

Sierpnióweczki 2019 - lista
https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️ vbac

9024 cobra Kobieta, 35 lat, w wielkopolsce
Agata23

Agata23

Night ja brałam te tabletki po pierwszej ciąży i nic nie krwawilam. Teraz je też dostałam i jest póki co ok.
Cyśka jak masz ochotę to korzystaj.

65885 agata23 Kobieta, 28 lat, Rakoniewice
Sasanka88

Sasanka88

U mnie też jakoś brak czasu - jeszcze męża totalnie rozłożyła choroba i martwię się, żeby Malutka nie złapała. My jednak mamy szczepienie w czwartek - coś pokręciłam z terminami... też zamawiałam szczepionki w aptece - taniej niż w przychodni. A to nie jest tak czasem, że od grudnia 2016 szczepienie na pneumokoki jest obowiązkowe pod karą grzywny... (może coś pokręciłam) chyba, że są przeciwskazania. Tak taż się zastanawiam jak zaczęłyście pisać, o tym czy wszystkie 3 rodzaje szczepionek na raz... sama nie wiem podobno nie jest to niebezpiecznie duże obciążenie. Plus, że wystarczy jedna wizyta i uniknięcie kolejnego stresu dla dziecka za np. dwa tyg. Raczej pozostanę przy opcji wszytko za jednym razem (6w1,pneumo,rota).
Patrząc na Wasze wpisy o usypianiu dzieci w dzień myślę sobie, że faktycznie co Maluszek to inaczej, może też doczekam się kiedyś "spokojniejszego" wariantu zasypiania ;) Narazie po odbiciu krzyk, płacz i noszenie ok 40 min aż zaśnie, bo wszytko się cofa do gardła i ją drażni.
A mam pytanie czy choroba np. mocne przeziebienie lub grypa jednego z rodziców może być przeciwskazaniem do szczepiania? Trochę głupio to brzmi, ale zaczynam się zastanawiać, czy czasem Mała się nie zarazi a jeszcze nie będzie objawów... i zostanie zaszczepiona...

--

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

61743 sasanka88 Kobieta, 31 lat, Rzeszów
~Zakochana

~Zakochana

Cobra wiem że owulacje przed okresem :D dlatego piszę że pewnie za 2 tyg przyjdzie. Chodzi mi o to czy po połogu może być śluz jak owulacyjny, a jednak to nie ovulacja? Wiesz, do tej pory przy ovu mnie bolało i stąd wiedziałam, na śluz specjalnie nie zwracalam uwagi bo jak chciałam zajść to robiłam po prostu testy ovulacyjne. Teraz mnie nie bolało i ludze się że może to nie to ;)