Skocz do zawartości
Forum

Ząbkowanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkie, świerzo upieczone mamusie :) przedstawie mój probelm i domysły i liczę na małe wsparcie i sugestie :) a więc. Synek ma 4 miesiące od 2 tygodni wpycha do buźki co się da i zaczął się trochę ślinić, jednak przed wczoraj przed kąpielą zrobił się marudny i popłakiwał zmierzyłam temparaturę 38,5 zrobiłam chłodną kąpiel wszystko wróciło do normy, jednka przez kolejne dwa dni pod wieczór znowu robi się marudny i temperatura skacze od 36.8 - 37,5 na dziąsłach nic nie zaobserowałam. Czy to możliwe, że Mały zaczął ząbkować, gdyż innych objawów nie ma typu kaszel czy katar wskazujący na chorobę.

Odnośnik do komentarza

U nas również zaczęło się ząbkowanie, z tym że synek ma 5,5 miesiąca. U nas również wkłada non stop paluszki du buzi, a nawet całe piąstki, temperatura jest również podwyższona głównie na wieczór 37-37,7. U nas największym problemem jest brak apetytu. Do tej pory synek ładnie zjadal mleko (mm) oraz słoiczki z daniami i deserkami. A od ok. tygodnia nie chce praktycznie jeść. Zaciska usta jak chce mu podać mleko czy łyżeczkę z zupka. A jeśli już wypije to niewielkie ilości. Ulgę sprawiaja mu gryzaki i smarowanie żelem. U nas też póki co ząbków nie widać, ale te boczne dziasla ma napuchniete i gdy je smaruje żelem to poruszają się pod palcem. Nie wiem ile to jeszcze potrfa ale martwi mnie ten brak apetytu. Zmartwiona_MAMA mojej koleżanki córeczkę wyszedl właśnie niedawno pierwszy ząbek właśnie w wieku 4,5 miesiaca.

Odnośnik do komentarza

Pewnie ząbkowanie skoro ślini się, wkłada rączki do buzi i ma gorączkę wieczorami. Daj na noc Viburcol, i jak przekroczy 38,5 stopnia zbijaj paracetamolem albo nurofenem.
Pamiętaj, że wcale zębów nie musi być widać, a już proces ząbkowania jest rozpoczęty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...