Skocz do zawartości
Forum

Jak dbać o czystość?


Gość Alinapyta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Pytanie jest takie. Poród zbliża się wielkimi krokami. Nie jestem fanatykiem sprzątania i sterylności, zawsze z mężem dbamy o to, aby było w domu po prostu czysto i przyjemnie, ale nie mamy fioła na tym punkcie. Przez ciążę zaczęłam się zastanawiać, czy takie zwykłe sprzątanie przy maluszku to nie jest za mało? To moje pierwsze dziecko, więc na razie to wszystko mnie przeraża. Proszę o rady! Co robić? Czego powinniśmy używać?

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina91

Ja jestem za większą sterylnością przy maluchach. Szczególnie polecam preparaty do prania: antybakteryjne proszki, coś na grzyby i pleśń, specjalne wzmocnione płyny do zmywania, albo dezynfekcję w zmywarce. Jenak trzeba się nalatać, żeby kupić takie specyfiki... Ciężko stacjonarnie znaleźć coś dobrego i jeszcze w dobrej cenie. Nie ma też co popadać w paranoję i cały czas wszystko sterylnie czyścić, ale bardziej dbać o czystość to tak.

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Alinapyta, jeśli chodzi o samo sprzątanie, to nie ma co popadać w skrajności czy paranoję ;). Jeśli dbasz o porządek i czystość, to wystarczy dotychczasowe "zwykłe sprzątanie" :)

Czyli uważasz, że kupowanie środków bakteriobójczych nie ma sensu? Bo tu wszyscy są za...

Odnośnik do komentarza

~Alinapyta
Dziubala
Alinapyta, jeśli chodzi o samo sprzątanie, to nie ma co popadać w skrajności czy paranoję ;). Jeśli dbasz o porządek i czystość, to wystarczy dotychczasowe "zwykłe sprzątanie" :)

Czyli uważasz, że kupowanie środków bakteriobójczych nie ma sensu? Bo tu wszyscy są za...

To nie tak, że nie ma sensu w ogóle, ale nie kupuj tylko dlatego, że dziecko się urodzi. Jeśli nie używałaś ich do tej pory, to nie kupuj specjalnie. Generalnie im mniej mocnej chemii tym lepiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...