Skocz do zawartości
Forum

Refluks u niemowlaka


Izula85

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Wasze maluchy przez refluks nabawiły się wstrętu do jedzenia? W piątek byliśmy u gastrologa i po wywiadzie przeprowadzonym przez pana doktora okazało się że moja 2 miesięczna córka ma lęk przed jedzeniem. Je bardzo mało tak w granicach 600 ml na dobę a był tydzień taki że i 500 jadła ale to byliśmy w szpitalu. Picie jest bardzo chaotyczne wygląda to tak jakby nie umiała pić z butelki. Doktor kazał zagęszczać nam mleko nutritonem ale to i tak nic nie daje nawet je jeszcze mniej. Miała teraz taka fazę że jadła po 130 na porcje ale było to też przez 2 dni. Bardzo się o nią martwię że jak będzie tak mało jadła to będzie się źle rozwijać a na dodatek w dzień bardzo mało śpi i jest strasznie marudna tak jakby była glodna a jeść nie chce

Odnośnik do komentarza

Hej ja osobiście nie miałam z dzieckiem tego problemu ale znajomej córka trafiła do lekarza była bardzo marudna non stop nie chciała leżeć na pleckach słabo jadła właściwie to ciągle się praktycznie darla okazało się że to refluks i dostała na to jakiś syrop i mleko dla dzieci z refluksem mała jest coraz spokojniejsza i je coraz chętniej więc zaczęła ładnie przybierać może podpytaj jeszcze jakiegoś lekarza czy można maluszkowi pomoc przy refluksie drogi pokarmowe są mocno podrażnione więc nie dziwne że maleństwo nie może jeść. Nazwy syropu nie znam ale mogę zapytać dokładnie.

https://www.suwaczek.pl/cache/b5f3309fd5.pnghttps://www.suwaczek.pl/cache/c3c879ebfe.png

Odnośnik do komentarza

Mnie ten refluks martwi bo mała na widok butli placze i nie chce zbytnio jeść. Wczoraj byliśmy na kontroli mała przybrała 100 g przez tydzień pediatra nie widzi problemu bo refluks to naturalny jest u tak małych dzieci. Tylko ona nie widzi jak wyglądają karmienia ile stresu to mnie kosztuje czy mała zje. Do tego dochodzi jeszcze ciężkie spanie w dzień mała co chwilę się budzi. Nie jest może taka malutka bo ma 10 tyg a waży 4800.

Odnośnik do komentarza

Rozmawiałam z położną i stwierdziła, że jeżeli mam problemy z laktacją, to może zacznę rozkręcać ją za pomocą środków na laktację. Ale nie wiem, czy to nie będzie miało wpływu także na zdrowie maluszka z refluskem:/one jakoś zmieniają jakość pokarmu?? cały czas się nad tym głowię:/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...