Skocz do zawartości
Forum

Ile je miesięczne niemowlę?


Gość Izula85

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ile jedzą wasze maluszki mleka modyfikowanego? Moja mała w sobotę skończyła miesiąc i od 2 tyg tak dziennie zjada 620-650 ml karmie ja 8 razy najwięcej na porcje zje 100ml ale później jest bardzo niespokojna. Nie wiem czy to nie za mało.

Odnośnik do komentarza

Tak zje tylko 100 ml i to bardzo rzadko zazwyczaj jest to 80-90 ml i to też nie za często. Podczas jedze
Nią się kręci ale smoczka puścić nie chce. Odbijać ja odbijam. A po karmieniu jest chwila spokoju jak ja noszę w pionie jak dołożę do łóżeczka to po chwili stęka i pręży się i tak przez jakiś czas i albo usnie albo nie

Odnośnik do komentarza

A co ile je?
Czy to stękanie/prężenie jest takie mocne? Mała się męczy, czy widać, żeby jej to przeszkadzało? Jeśli to nie wygląda poważnie, mała nie kurczy nóżek, brzuszek nie jest twardy, to może jest to zwykłe zachowanie maluszka. Może też być tak, że mała się pręży, bo chce zrobić kupę.
A jeśli niepokoi cię jej stękanie, to możesz iść do pediatry z córką, żeby zbadała jej brzuszek.

Odnośnik do komentarza

Byliśmy wczoraj u lekarza. Pani doktor zbadała ja i stwierdziła że 70 ml 8 razy na dobę nie jest źle ale zmieniła nam mleko na Bebiko comfort żeby zobaczyć czy coś to pomoze. Dała nam też skierowanie na USG brzucha ale termin dopiero na 20 października mamy.

Odnośnik do komentarza

No mleko jak narazie nie pomaga bo dalej je mało. Ogólnie to zjada około 630-640 ml dziennie. Jak zje 100 to później się wierci i czasami uleje. Zresztą ostatnio często ulewa ale nie chlusta. Spać w dzień nie może jak usnie to raz dziennie na 2-3 godz. Jak narazie z wagą nie jest źle bo przybrała kg od urodzenia ale z tyg na tydzień wagą jest spadkowa. Ostatnio przez 9 dni przybrała 200 g niby nie mało ale jak przybierała wcześniej 280-300 g na tydzień było ok.

Odnośnik do komentarza

Doriss a jak było u Was z przybieraniem na wadze? Nam lekarka powiedziała że takie małe dziecko powinno jeść co najmniej 150 ml na każdy kilogram masy ciała czyli moja je w granicach. Rano wstałam po 3'5 h i ledwo zjadła 50 ml i to w 40 min. Na butelkę się rzuciła ale jak pociągła parę razy to tak jakby jej coś w gardle przeszkadzało zresztą jak zawsze a później ciumkanie tego mleka

Odnośnik do komentarza

Od samego początku spadła na wadze. Ur 3035 a na 3 dobę przy wyjściu niecałe 2600. W 5 dobie zapalenie płuc i szpital 19 dni. Ważona codziennie rano. Przybierala ok 10-15 gram. Były dni, że w ogóle nic, a były dni, że spadała z wagi. Kierowałam się apetytem dziecka. Przedłużona zoltaczka też źle wpływa na apetyt dziecka. Jeżeli nie chciała kesc to jej nie zmuszalalm. Zostawiła w butelce. Większy apetyt przyszedł koło 3 m. Można było zauważyć że je więcej ale też sporo ulewala. Teraz ma skończone 9 m i wagę 9,5 kg. Ostatni miesiąc przybrała niecałe 250 gram. Ale teraz już tak będzie bo rośnie w górę i więcej się rusza. Lekarze w szpitalu mówili mi, że lepiej dawać mniej, a częściej żeby nie rozpychac dziecku żołądka. Wiadomo jak za dużo zje później jest problem z gazami i bólem brzucha. Nas to trzymało do około 6 m. Zniszczyły nas tony antybiotykow w szpitalu. Espumisan i masaż brzucha był codziennie. Masowanie przed każdym jedzeniem aby uwolnić gazy. Obyło się bez kolek ale gazy nas wykanczaly. Spinanie, prezencie, płacz przy baczkach. 3 m nie schodzila nam z klatki piersiowej. Czuła ciepło i ulgę. Około 1 kg w miesiąc to jest bardzo ładnie. Nie można pchać w dziecko na siłę, bo później będzie się buntowac i może tak być, że nie będzie chciała jeść. Nie karmilam tak, że jak minęło te do 3 h to jej dawałam tylko wtedy kiedy płakała. Czasami było to nawet co 2 h.

Odnośnik do komentarza

No 9,5 kg na 9 miesięcy to bardzo ładnie. Moja przybrała przez pierwszy miesiąc 1 kg ale to pewnie dlatego że więcej jadła do 3 tyg. Bo jadła 80-90 a nawet i 100 się zdarzało a teraz to zazwyczaj jest 50-60 czasami i 80. Od rana już dwa razy zjadła po 50 i widziałam że dalej glodna daje jej butelkę pociągnęła dwa razy i złość wypychanie butelki i jedzenie 50 minut i tak się skończyło że więcej nie zjadła

Odnośnik do komentarza

Izula85 a jakie mleko było wcześniej? I czy jak je zmieniłaś to mieszalas porcje? My jak zmieniliśmy mleko to do każdej porcji (jadła 90) dawałam 1 nowa miarę dwie starego i tak przez tydzień czasu dodawalam coraz więcej aż w końcu była porcja z całego mleka. Tak radziła mi pediatra. Mam zmieniła z nan na bebilon pepti. Więc ze słodkiego na gorzkie. Dziki mieszaniu mała przedstawiła się bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Moja jadła Bebilon a zmieniała na Bebiko comfort i to kazała nam tylko jednego dnia mieszac. I nie wiem czy to ma sens bo teraz ma problemy z gazami i jego też zbytnio nie chce pić. Teraz po 3 h zjadła 80 i więcej nie chcę. Mówiłam pani doktor czy to czasem nie refluks bo widzę jak jej się cofa pokarm i jak potem go połyka a i ma problemy z przełykaniem nawet wody nie chce pić

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że za szybko przeszła na drugie mleko. Żołądek nie zdarzył się przyzwyczaić a dla dziecka to też zmiana smaku. Może jej porostu nie smakować i dlatego ma problem z jedzeniem. Nam ulewalo się sporo do 7 m. Ale lekarka twierdziła że skoro przybiera na wadze to jest ok. Teraz też się czasem zdarzy ale to sporadycznie i małe ilości.

Odnośnik do komentarza

Lekarka stwierdziła że to z tej samej firmy są mleka i można wciągu jednego dnia przejść i że powinna jeść więcej bo to lżejsze mleko jest. A ona je mniej niż więcej. Zastanawiam się nad zrobieniem badan morfologii i moczu a może i kału. Tylko nie wiem czy kału to się bada ogólnie czy w jakimś konkretnym kierunku

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...