Noworodki i niemowlaki

Pierwsza kąpiel noworodka

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Każde z trójki dzieci zostało wykąpane w szpitalu. Dwójka starszych w pierwszej dobie życia, a trzecie dziecię w drugiej dobie życia.
A w domu pierwsza kąpiel była w tym samym dniu, w którym wróciliśmy po porodzie ze szpitala.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 11 lat, Kraków
MartaWu

MartaWu

Pierwszy syn, lat temu prawie czternaście, był kąpany w szpitalu, bo takie jeszcze wtedy były standardy. Średni, obecnie prawie czterolatek już kąpany nie był od razu po porodzie, tylko wytarty, a pierwsza kąpiel była w drugiej dobie, kiedy dość obficie się wypróżnił :)) Trzecie moje, obecnie ośmiomiesięczne dziewczę, nie było nawet specjalnie wytarte po porodzie i takie ulepione i uklejone :)) pojawiło się po trzech dniach w domu, gdzie dopiero wtedy została umyta.

56922 martawu Kobieta, 42 lata, Warszawa
~megdalena85

~megdalena85

Moja 10-latka była wymyta w szpitalu pod kranem, takie szybkie mycie z przerzucaniem dziecka prawie w powietrzu :), natomiast "bobik" 7 miesięczny już tylko lekko przetarty na twarzy. Śmiejemy się że został wytarty jak cielaczek wiechciem słomy i podany do mlekopoju :)

~firletka

~firletka

Obecnie w szpitalach zmieniła się narracja odnośnie mycia noworodków, teraz lekkie przetarcie twarzy(aczkolwiek nie zawsze) i do cyca. Dziecko w ramionach rodziców wysycha i nabiera w ten sposób odporności.