Noworodki i niemowlaki

Pierwsza kąpiel noworodka

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Każde z trójki dzieci zostało wykąpane w szpitalu. Dwójka starszych w pierwszej dobie życia, a trzecie dziecię w drugiej dobie życia.
A w domu pierwsza kąpiel była w tym samym dniu, w którym wróciliśmy po porodzie ze szpitala.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
MartaWu

MartaWu

Pierwszy syn, lat temu prawie czternaście, był kąpany w szpitalu, bo takie jeszcze wtedy były standardy. Średni, obecnie prawie czterolatek już kąpany nie był od razu po porodzie, tylko wytarty, a pierwsza kąpiel była w drugiej dobie, kiedy dość obficie się wypróżnił :)) Trzecie moje, obecnie ośmiomiesięczne dziewczę, nie było nawet specjalnie wytarte po porodzie i takie ulepione i uklejone :)) pojawiło się po trzech dniach w domu, gdzie dopiero wtedy została umyta.

56922 martawu Kobieta, 42 lata, Warszawa
~megdalena85

~megdalena85

Moja 10-latka była wymyta w szpitalu pod kranem, takie szybkie mycie z przerzucaniem dziecka prawie w powietrzu :), natomiast "bobik" 7 miesięczny już tylko lekko przetarty na twarzy. Śmiejemy się że został wytarty jak cielaczek wiechciem słomy i podany do mlekopoju :)

~firletka

~firletka

Obecnie w szpitalach zmieniła się narracja odnośnie mycia noworodków, teraz lekkie przetarcie twarzy(aczkolwiek nie zawsze) i do cyca. Dziecko w ramionach rodziców wysycha i nabiera w ten sposób odporności.

Ela78

Ela78

No w szpitalu to nie wiem jak to jest do końca, bo moja siostra rodziła niedawno ale o to nawet nie pytałam. W domu kąpie widzę że stara się mieć dobre kosmetyki do kąpieli dziecka. Jakie wy żele używacie itd ? Bo chciałam jej kupić żel niskopieniący do mycia ciała i włosków z eeny meeny https://eenymeeny.eu/produkt/zel-do-mycia-niskopieniacy/ czytałam ze to dobry kosmetyk który nie podrażnia.

55194 ela78 Kobieta, 41 lat, Bydgoszcz
MadMaddie

MadMaddie

Moja przyjaciółka poleciła mi cudowny preparat, który moje maleństwo i ja pokochaliśmy od pierwszek kąpieli - krochmal do kąpieli atoperal baby. Cudownie zmiekcza i dba o delikatna skórę dziecka od pierwszych dni zycia!

63352 madmaddie Kobieta, 30 lat, Warszawa