Noworodki i niemowlaki

Co zmniejsza laktację?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~ZuziaiRozia

~ZuziaiRozia

Nadmiar cukru szkodzi! Dlatego, jak masz chęć na słodycze, to znajdź jakiś zamiennik, np. sięgnij po proszki na laktację. Zmniejszają apetyt na słodkie (mają przyjemnie slodki smak) i dobrze wpływają na laktację.

Ana5

Ana5

Laktację mogą wstrzymywać zioła np. szałwia lub mięta. To o czekoladzie to bujda. W sensie wiadomo nadmiar szkodzi ogólnie, lepiej jeść owoce i warzywa, ale sama w sobie czekolada nic nie hamuje.

54791 ana5 Kobieta, 35 lat, krk
~mamiczko

~mamiczko

jest tyle mitów dotyczących laktacji, że czasami nie wiadomo już, w co wierzyć:(to prawda niektóre zioła hamują laktację, ale np. w przypadku słodu jęczmiennego można ją bardzo dobrze poprawić, tak samo jak pokrzywa (to składniki dobrych środków na laktację)

Ana5

Ana5

Zgadzam się pokrzywa jest świetna nie tylko na laktację. Generalnie jednak z ziołami należy uważać. One naprawdę działają ;P

54791 ana5 Kobieta, 35 lat, krk
~bialajasnota

~bialajasnota

moja babcia mi opowiadała o tym, jak kiedyś robiły takie mieszanki z ziół na laktację i to podobno świetnie działało. Ale teraz to wygodniej sięgnąć właśnie po takie środki na laktację, które w swoim składzie maja właśnie naturalne składniki i zioła, które pobudzają laktację... po co brać jakąś chemię, jak są dobrej jakości saszetki, o których moja poprzedniczka wspomina, bazujące na naturalnych składnikach.

~kiciakicia

~kiciakicia

kiedyś miałam taką starą książkę z najróżniejszymi przepisami i właśnie w niej też był przepis na tego typu mieszanki:)ale masz rację, jak chce się poprawić laktację, to warto sięgnąć po sprawdzone i dobre środki na laktację:)wiem ze swojego przykładu, że stres potrafi zabić nawet świetną laktację, więc jestem pewna, że on zmniejsza laktację