Skocz do zawartości
Forum

Niespokojny noworodek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam miesięcznego synka od dwóch tygodni na mm
Jest niespokojny puszcza intensywne gazy i dużo płacze
Czy to może być alergia na mleko czy po prostu dużo łyka powietrza przy piciu z butelki?
W dzień jak się uda śpi raz ciągiem 3 h i potem znów 2 lub 3 godziny
Czy to ma wpływ na jego sen w nocy?
Staram się dokarmic go w nocy po 4 godzinach od karmienia nie zawsze wypije. Próbuję po kilka razy.
W dzień zasypia przy butelce budzi się przy odbiciu lub odlozeniu do łóżeczka. Dużo razy mu się odbija.
Jak można ułożyć plan dnia? Czy mam go budzić w dzień z drzemek do jedzenia? Ogólnie jest placzliwym dzieckiem.

Odnośnik do komentarza

Miałam z córką podobnie. Kup mleko które jest lagodniejsze z HA np bebilon czy bebiko ha może lepiej będzie je przyswajac . Ważne aby karmić dziecko regularnie np co 3-4 godz po 60-90 ml na początek ale nie na siłę żeby brzuszek nie bolał jeśli wypije mniej to nic się nie stanie a jeśli wcale nie będzie chciało pić to przedłuż podawanie mleka np o godzinę bo może twoje dziecko nie potrzebuje tyle jedzenia . Przepajaj też woda tzn. 2-3 razy na dzień daj dziecku między czasie przegotowana wodę chociaż parę łyków. Moja mała pierwsze tygodnie okropnie spala . W nocy nie chciała albo tylko przysypiala aż w końcu jakoś jej to przeszło i zaczęła spać Ale do tej pory co 3 godz kręci się do mleka a ma już 7 miesięcy hihi

Odnośnik do komentarza
Gość Michalinka38

Na 99% kolki, czyli przypadłość na którą cierpi prawie kazdy noworodek/niemowlak. Przede wszystkim dawaj codziennie probiotyk, espumisan, Viburcol. Kladz dziecko duzo i często na brzuszku zeby się pozbyło gazów. Pociesze cię, ze to minie bezpowrotnie około 3-4 miesiąca życia dziecka :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...