Skocz do zawartości
Forum

Wakacje z maluszkiem a karmienie piersią


Gość wreszciewakacje

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wreszciewakacje

Za tydzień wybieram się na wymarzone wakacje z 3 mc maluszkiem, którego karmię piersią. W związku z tym mam pytanie do mam, które mają doświadczenie w takiej sytuacji. Karmiłyście piersią, czy butelką podczas wakacyjnego odpoczynku?

Odnośnik do komentarza

~wreszciewakacje my od początku wakacji zjeździliśmy pół Polski z półrocznym dzieckiem i w ogóle nie brałam pod uwagę zmiany formy karmienia z piersi na butelkę. Tym bardziej, że przecież piersią nakarmić najłatwiej :) Można to zrobić właściwie wszędzie i w każdej chwili. Oczywiście pozostaje kwestia karmienia się samej mamy :) W wakacje chciałoby się pozwolić sobie na drinka, czy jakieś niezdrowe jedzenie, prawda? :))

Odnośnik do komentarza

Nie zauważyłam żadnych. Najważniejsze, to się nie stresować, bo właśnie to najbardziej zaburza cały proces. Wiem, że to slogan, ale tak naprawdę jest:) Nie przejmuj się na zapas, podejdź do tego naturalnie. Wiem, że może to być trudne, szczególnie przy pierwszym dziecku, ale pamiętaj, że większość problemów jest raczej w głowie Mamy :)

Odnośnik do komentarza

Ja karmiłam i butelką i piersią. Moje dziecko tuż przed wyjazdem zaprotestowało i nie chciało cycusia (miała 4 miesiące) więc trzeba było dać butlę z mm. Na miejscu czasami chciała pierś ale tylko w domu, a poza jak próbowałam ją nakarmić to wpadała w szał. Z czasem przestałam próbować bo tylko obie się męczyłyśmy. Ściągać mleka nie mogłam bo mimo że pokarmu dużo to laktator nie działał na mnie. Dzisiaj mała ma 5,5 miesiąca i jest już tylko na mm. Jeżeli nie będziesz miała problemów z karmieniem to dawaj cycusia, a jeżeli będzie coś nie tak to cóż... trzeba się z tym pogodzić, mimo że jest bardzo przykro że dziecko odrzuca cycusia:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Gość amynadmorzem

A ja jestem na wakacjach z maluszkiem i mogę powiedzieć, że tylko raz miałam problemy z karmieniem piersią (chyba za dużo stresowałam się tym wyjazdem:/). Ale wakacyjna atmosfera, niezawodne środki na laktację i dużo odpoczynku sprawiło, że kp jest bezproblemowe:)

Odnośnik do komentarza
Gość sierpniowamama123

A ja mam trochę inne pytanie, jakie są Wasze doświadczenia związane z karmieniem piersią w miejscach publicznych? Jadę niedługo na wakacje i zastanawiam się, jakie mogą być reakcje ludzi, na to, że będę karmić piersią w miejscach publicznych.

Odnośnik do komentarza

~sierpniowamama123 - karmienie piersią to tak naturalna czynność jak, nie przymierzając, smarkanie dziecku nosa. Ponieważ z tą drugą nie chowam się po kątach, nie robię tego również z tą pierwszą. Bo cóż to może kogo obrażać? Cycek, to dla normalnych kobiet rzecz normalna, a dla normalnych facetów rzecz super :)), więc co tu kryć? To nie jest żaden ekshibicjonizm :) Nigdy (a jestem karmiącą matką trzeciego dziecka :) nie spotkałam się z wrogością do publicznego karmienia piersią. Mało tego, średniego karmiłam do dwóch lat i ośmiu miesięcy i nigdy nikt mnie nie upomniał, że to dziwne, czy niestosowne. Wydaje mi się, że skrępowanie bardziej może czuć Mama, niż otoczenie. W razie czego zawsze można mieć pieluszkę i lekko się okryć. A jak się zdarzy ktoś, komu karmienie piersią się nie podoba, to nie zdążysz nic powiedzieć, a już inni go zakrzyczą. Pod tym względem nasze społeczeństwo w dużej większości jest tradycyjne:))

Odnośnik do komentarza

A ja uwielbiam karmić piersią i karmię bez żadnej krępacji w miejscach publicznych (a szczególnie podczas wakacji). Kiedyś stresowałam się karmieniem piersią poza domem i przez to miałam problemy z laktacją, więc nie stresuj się i pakuj torbę na wakacje:)

Odnośnik do komentarza

Dla świętego spokoju zawsze biorę laktator i podgrzewacz na wyjazd. Już za dużo widziałam historii w naszym pieknym kraju by się wychylać. Jak nikogo nie ma to ok, ale jak jest więcej ludzi, albo mąż będzie sam zostawał, to biorę laktator z truelife i przygotowuję Nas

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...