Noworodki i niemowlaki

Drżenie języka u dziecka

mamamy

mamamy

Witam! Tak jak w temacie córka ma 7 miesięcy i od urodzenia drży jej język. Zawsze gdy ma smoczka w ustach i głównie kiedy zasypia i śpi. Przed każdym ssaniem pierw drży przez chwilke język. Czy może któraś z pociech też tak ma ? Bo zaczyna mnie to martwić ..

60440 mamamy Kobieta, 22 lata, Lubawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mamamy

mamamy

Rozmawiałam z pediatra który jest teraz na urlopie i przyjmie córkę za tydzień na badanie . Powiedział że musi ją cała przebadać jak się rozwija I oceni czy jest potrzebna wizyta u neurologa. Oby było wszystko dobrze bo te drżenie języka niepokoi mnie . Córka samodzielnie siedzi bez podparcia ,reaguje na dźwięki , na swoje imię i ogólnie super się rozwija tylko ten języczek

Pomarańczka

Pomarańczka

Ja bym poszla od razu do neurologa. Z młodszym synem bylam jak mial 3-4 tygodnie bo odwracal główkę bardzo mocno na lewa i prawa strone. Osobiscie nie widzialam w tym nic niepokojacego ale w koncu udzielila mi sie panika tesciowej i poszlam. Okazalo sie ze wszystko ok. Neurolog zrobil bad przezciemiaczkowe mozgu, ktore nie wykazalo nieprawidlowosci a glowka moj synek tak mocno obracal bo "jest bardzo silny i moze, to sobie obraca" tak mi wyjasnil lekarz. Moze nic zlego sie nie dzieje ale warto isc, zeby pozniej nie zalowac.

58049 pomaranczka Kobieta, 28 lat, Łódź
mamamy

mamamy

Zapisałam małą . We wtorek ma wizytę u neurologa dziecięcego . Po badaniu dam znać co lekarz powiedział

Bodzia85

Bodzia85

Mamymy i jak tam po wizycie u neurologa? Wszystko ok z malutką?

59064 bodzia85 Kobieta, 33 lata, Ruda Śląska
mamamy

mamamy

Pani doktor po zbadaniu stwierdziła ze mała dobrze się rozwija i ze drżenie języka powinno minąć bo według niej jest absolutnie zdrowa neurologicznie