Skocz do zawartości
Forum

Wymuszona kupa po 9 dniach


Gość Maggie90

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, proszę o Wasze opinie do mojej krótkiej historii.
U Antosia w 6 tyg życia pojawił się pierwszy przestój kupy. Po 5 dniach gdy się pojawiła, ilościowo wyglądało to w normie. Jednak kolejna nie pojawiła się przez 9 dniu (położna twierdziła, że do 10 dni może nie być). Od rana maluszek był niespokojny i postanowiłam zadziałać na własną rękę. Po zapoznaniu się z kilkoma wątkami na różnych forach udałam się do apteki po czopki glicerynowe. Farmaceutka powiedziała, że dla 7 tyg. dziecka dać 1/3 dawki, przytrzymać nóżki przez kilka minut do wchłonięcia, kupa powinna pojawić się za max pół h. A było tak: Po przekrojeniu czopka do wymiaru ok 1/3, trzymałam niecałą minutę przy pupie, po czym dziecko zrobiło rewolucję. Takiej ilości wydalenia chyba nigdy bym się nie spodziewała. Na pewno było to konieczne zastosowanie, bo jestem w szoku ile tego się zmieściło w takim małym organizmie. Przy kolejnym przestoju wybieram się do lekarza, Boję się używać często czopków, bo późnie podobno ciężko je odstawić, z drugiej strony nie wyobrażam sobie męczyć dziecka i czekać aż samo wyjdzie. Niezależnie co powie lekarz (wiadomo każdy ma swoje metody) proszę Was o opinię, co sądzicie o sytuacji i co ewentualnie dalej robić.

Odnośnik do komentarza

Koniecznie idź do lekarza bo to nie jest zdrowe. Takie maluszki na diecie tylko mlecznej mają kupki luźne a więc prostsze do wydalenia niestety kiedy robi się zastój to może być ciężko ze zrobieniem jej. Nie jestem lekarzem ale z tego co mi się wydaje to jest tak, że na końcu jelita robi się taki korek z tym co w kupce najbardziej gęste może być. Potem problem polega na tym, że żeby zrobić tą kupkę dziecko najpierw musi wydalić tą najbardziej zbitą kupkę z końca jelita i to może być bolesne. Jeśli chodzi o czopki to na tą chwilę się nie martw bo trzeba było dziecku ulżyć i jak to się mówi raz nie zawsze, dwa razy nie często ale faktycznie przy regularnym ich stosowaniu jelitka się rozleniwią i trzeba te czopki będzie podawać na okrągło. Musicie znaleźć przyczynę, tzn lekarz ją musi znaleźć bo sama widziałaś ile tam się tego nazbierało. Swoją drogą nie wiem czy do 10 dni nie robienie kupy przez niemowlaka jest ok. Ja bym max dała 4 dni i to tak dużo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...