Noworodki i niemowlaki

Mamusie luty 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Beata888

Beata888

Zgadzam się z wami tylko u mnie inna sytuacja bo karmię mlekiem modyfikowanym i podobno z tego co mi pediatra mówił u dzieci karmionych mm szybciej się rozszerza dietę. Jak by moja była na piersi to też poczekała bym ze wszystkim do 6 miesiąca taki miałam plan ale przestałam karmić w 3 miesiącu zanik pokarmu. Też sobie tego nie wyobrażałam takie maleństwo żeby łyżeczką jadło ale szok po tych dwóch tygodniach normalnie się trzęsie jak widzi że szykuję.

65548 beata888 Kobieta, 30 lat, Ojrzanów
kasia1807

kasia1807

Beata serio? :D moja Zuzia też już coraz bedziej obserwuje jak cos jem i probuje mi to wyrywać z rąk, ale ledwo umie smoczkiem trafić do buźki, jedzeniem chyba nie dalaby jeszcze rady.

60659 kasia1807 Kobieta, 27 lat, Wrocław
Beata888

Beata888

A powiedzcie dziewczyny jak tam wasze maluchy się rozwijają ? Co już potrafią? Moja Ola dwa dni temu nauczyła się przewracać na brzuch ale za to nie trzyma zbyt długo zabawki w ręku zaraz ja wypuszcza jak jej podam. Oczywiście ślinotok i ręce w buzi non stop więc chyba jakieś zęby chcą nam wyjść ale ja tam nic nie widzę jak na razie.

Kryska89

Kryska89

Mój też od dwóch tygodni sam przewraca się z pleców na brzuch, potrafi już kilka minut pobawić się grzechotką lub gryzakiem, tak naprawdę to gryźć.. :-) bo gryzie wszystko co ma pod ręką. Dziąsła ma już rozpulchnione ale zanim coś wyjdzie to jeszcze minie trochę czasu.

60936 kryska89 Kobieta, 30 lat, Legionowo
kasia1807

kasia1807

U nas trzymanie i obracanie zabawek w raczkach idzie dobrze, za to przewracanie sie z pleckow na brzuszek nie bardzo. Ale widzę ze juz próbuje. Za to nauczyla sie przewracac z brzucha na plecy i ma teraz metode co zrobić zeby na brzuchu nie lezec (nie znosi tego). Tez od paru dni ma rozpulchnione dziąsła i gryzie wszystko jak szalona. Troche sie boje tego zabkowania, no ale to normalne.

Beata888

Beata888

Czy któraś z was ma może problem z ropieniem oczek ? Bo ja walczę z małą od urodzenia i już naprawdę nie mam siły aż mi jej szkoda jak ma zlepione oczko i otworzyć nie może. Pediatra tylko kazał masować i jak jest naprawdę źle to przepisuje kroplę ale to dziadostwo i tak wraca. Dziwi mnie tylko że jeszcze do okulisty nas nie wysłała chyba pójdę na własną rękę. Wogóle od wczoraj to dziecka swojego nie poznaje taka niespokojna się zrobiła zasnąć nie może nie wiem co się dzieje tylko na rękach by siedziała a już swoje waży.Czytałam o tych skokach rozwojowych któraś z was to przechodziła?

Jerba

Jerba

My też mamy problem z oczkiem. Kropelki pomagają na krótko, pediatra twierdzi że tak na 80% dzieciaków i to przejdzie.
Moja Zuzia już trzyma ładnie w rączce, ale niekoniecznie chce się przekręcać. Za to pieknie "śpiewa".
Dokładnie rok temu zobaczyłam dwie kreseczki na teście i do tego pory nie mogę uwierzyć w swoje szczęście, choć juz takie duże.

60510 jerba Kobieta, 37 lat, Lbn
Liath

Liath

Nasz się jeszcze nie przewraca, ale kręci na prawo i lewo. Łapie zabawki ale w sumie od razu chce je gryźć, a że ma problem z odpowiednim ułożeniem zabawki do buzi to się denerwuje i wypuszcza :). Ostatnio lubi głośno pokrzykiwać - niby też takie śpiewanie ale na wysokich nutach ;).

A próbowałyście może przemywać rumiankiem te ropne oczka? Nam ropiało po urodzeniu (starszy też miał) ale akurat wystarczyło przemyć kilka razy rumiankiem i spokój póki co.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyerr760asd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

42664 liath Kobieta, 35 lat, Bydgoszcz
kasia1807

kasia1807

Beata co do problemu ze spaniem to u nas jest dokładnie to samo od kilku dni. Do tej pory mała zasypiała ok. 20, budzila sie 1-2 w nocy na jedzenie, pozniej 5 rano i o 7 juz wstawalysmy. I to były pobudki w nocy na zasadzie zjadla i zasypiała. A od kilku dni budzi sie co 1,5 godziny i musze ją nosić na rekach zeby zasnela.