Noworodki i niemowlaki

Mamusie luty 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Jerba

Jerba

Cześć Beata, nie stosuj emotek bo wtedy ucina.
Zaglądam sporadycznie i mi trochę żal, bo wątek ciążowy był gorącą linią. Spróbuję z pytaniem: kiedy zamierzacie wprowadzic pierwsze papki. Karmię piersią, ale Zuzia malutka i pediatra stwierdził, że po 4 miesiącu czas na marchewkę. Co wy na to?

60510 jerba Kobieta, 37 lat, Lbn
Beata888

Beata888

Dzięki Jerba za podpowiedź. Właśnie miałam zapytać o to samo na temat rozszerzania diety. Moja skończyła 4 miesiące i jest na mm. Lekarz zalecił rozszerzanie diety więc zaczęliśmy od marchewki nie bardzo nam to szło wszystko wypluwała ale już po kilku dniach załapała o co chodzi. Dawałam 2 dni marchewkę, później dwa dni dynię, później dwa dni brokuł i teraz znowu wracam do marchewki . Nie wiem czy dobrze robię ale na razie nic się nie dzieje.

65548 beata888 Kobieta, 30 lat, Ojrzanów
Beata888

Beata888

Myślę że znowu jej będę przeplatać te warzywa przez tydzień i później jakaś zupka jarzynowa a potem owoce i zobaczymy. Gorzej mamy z piciem bo walczę już dwa tygodnie i nie chcę wody pić a przy takich upałach trochę by się przydało.

65548 beata888 Kobieta, 30 lat, Ojrzanów
Kryska89

Kryska89

Mój 23 maja skończył 4 miesiące,jak byłam na szczepieniu to mi pediatra mówiła żeby jeszcze troche się wstrzymać z rozszerzaniem diety.. Jak skończy 5 miesięcy to zacznę wprowadzać jakieś warzywaka, zacznę od marchewki

60936 kryska89 Kobieta, 30 lat, Legionowo
Liath

Liath

Ja karmie piersią i rozszerzanie diety zacznę dopiero od pół roku. Teraz tylko zrobię ekspozycje na gluten.

Dobrze wstrzymać się z wprowadzaniem owoców jak najdłużej żeby nie przyzwyczajać do słodkiego smaku (pomimo że mleko jest słodkie) - lepiej jak dobrze poznają mdłe smaki warzyw. Na początku dobrze dawać pojedyncze warzywa, nie mieszać dwóch i więcej, żeby zobaczyć reakcje. Nie ograniczać się tylko do marchewki i brokuła, jest mnóstwo innych warzyw :).
No i nic na siłę, jeśli dziecko nie utrzymuje dobrze pozycji siedzącej, wypycha jedzenie, nie jest zainteresowane tym - to lepiej przeczekać i spróbować później.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyerr760asd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

42664 liath Kobieta, 35 lat, Bydgoszcz
kasia1807

kasia1807

Ja tez karmie ttlko piersia i chce wprowadzać inne pokarmy dopiero po 6 miesiącu. Jak tak patrzę na moją Zuzkę to wydaje mi się ze jest zbyt "dzidziusiowa" to jedzenia pokarmów stałych. Nie daje jej tez wody, czekam do 6 miesiąca
Narazie tylko mleko.

Oczywiście obie babcie juz mnie atakują, że powinna zjeść zupke, ale narazie zostaje przy swoim

60659 kasia1807 Kobieta, 27 lat, Wrocław