Noworodki i niemowlaki

Mamusie luty 2019

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Liath

Liath

Majówka ze względu na pogodę to w sumie wyglądała jak zwykle dni :). Tylko sklepy zamknięte ;).

Na pewno myśl o operacji łatwa nie jest a i ogarnięcie wszystkiego też będzie ciężkie. Ale pewnie im szybciej tym lepiej, a i maluch może lepiej zniesie to teraz niż będąc starszą.

U nas młody w niektóre dni bije rekordy spania w nocy - potrafi cięgiem przespać 9 godzin! Musze zapytać na szczepieniu czy to dobrze dla takiego malucha.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyerr760asd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

42664 liath Kobieta, 35 lat, Bydgoszcz
marta.t1989.

marta.t1989.

Czesc! U nas noce tez praktycznie cale przespane, Maly prowadzi juz bardzo regularny tryb zycia. Idzie spac kolo 20-21 i spi do 3-4 a nastepna pobudka ok 7-mej :) Tez musielismy kupic inhalator bo Maly mial duzy katar ze wzgledu jak sie potem okazalo slinienie sie...
Magda, trzymamy kciuki, ani sie obejrzysz i bedzie po wszystkim :)

Pozdrawiam serdecznie :)

60277 marta-t1989 Kobieta, 30 lat, Łdz
MagdaJ

MagdaJ

Dzięki za wsparcie :-)
9 h spania? Jestem w szoku, moja ciągle się budzi w nocy na jedzenie tak ze 2 razy.
Inhalator lepiej kupić wcześniej kiedy nie jest jeszcze potrzebny, ze starszym za każdym razem jak był przeziębiony to lekarze pytali czy mamy inhalator. A takiego maluszka łatwiej przyzwyczaić do inhalacji.
U nas slinienie się czasem jest ogromne, aż momentami się krztusi.
Starszy miał szybko pierwsze zęby i będziemy mieli chyba powtórkę.

61095 magdaj Kobieta, 30 lat, Gdańsk
kasia1807

kasia1807

Magda nie dziwie sie, też bym sie stresowala. Ale plus jest taki ze maleństwo nie będzie tego nawet pamiętać.

Też kupiłam inhalator ale jeszcze go nie używałam. W środę Zuzia skończyła 3 miesiace i martwi mnie troche że nadal nie chce podnosić głowy leżąc na brzuchu.. I nadal leżenie na brzuchu to krzyk i protesty. Umowilam ją na wizytę do neurologa zeby sprawdzic czy nie ma wzmozonego napięcia mięśniowego. A jak u Waszych maluszków z podnoszeniem glowki?

60659 kasia1807 Kobieta, 27 lat, Wrocław
babeczqa85

babeczqa85

Kasia 1807- jestem że styczniowek ale was podczytuje bo o mało co byłabym lutowa;)
Mój synek po skończonych 3 miesiącach z dnia na dzień polubił leżenie na brzuszku , też nie podnosił głowy za wysoko.
Ale kladlam to odliczajac minuty
Jeden dzień dwa razy po 2 minuty
Później 3 i tak się udało z dnia na dzień.
W święta skończył 3 miesiace. Po tygodniu dostał matę i wtedy zaczęło się leżenie na brzuchu:)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/dxomwn156a3o0whj.png

59964 babeczqa85 Kobieta, 34 lata, Poznań
MagdaJ

MagdaJ

U nas podnoszenie głowy jest ok mimo, że ostatnio nie chce leżeć na brzuchu. Próbuję się odpychać nogami i się szybko denerwuje, że jej nie wychodzi.
Kasia zawsze lepiej skonsultować z lekarzem to może coś podpowie. Zawsze też na brzuchu w poprzek na swoich nogach możesz położyć, mała wtedy nie uderza głową o materacyk i więcej widzi, może jej się spodoba.

61095 magdaj Kobieta, 30 lat, Gdańsk
Liath

Liath

U nas leżenie na brzuchu jest sporadyczne bo najlepiej żeby leżał przed jedzeniem, bo po jedzeniu by chyba wszystko wyrzygał leżąc :). A przed jedzeniem najczęściej śpi więc tak średnio czasu zostaje na ćwiczenia. I w sumie jak już go kładę to leży chwilę, podnosi głowę do 90 stopni ale na krótko, potem już mu opada na niższy kąt. Ale nie jest to jego ulubiona pozycja.
Sposób z kładzeniem na kolanach powinien ci trochę pomóc, tak jak pisze Magda. Możesz też spróbować podsunąć jej w zasięg wzroku lusterko jak leży na brzuchu - może zainteresują ją to na tyle żeby unieść wyżej główkę.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyerr760asd.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c20mmhtsnfha6.png

42664 liath Kobieta, 35 lat, Bydgoszcz
Jerba

Jerba

Magda bądź dobrej myśli, zanim się obejrzysz będzie po operacji. Zdrówka dla Małej.
Liath, Marta długo śpią Wasze dzieciaczki. Mi położna kazała budzić Zuzię, bo to Śpiąca królewna i powyzej 4 godzin jak ona się nie wybudza to ja wpadam w panikę, bo mi naopowiadali o odwodnieniu dziecka.
U nas z dnia na dzień Zuzia zaczęła podnosić nie tylko główkę ale też dźwiga się na łokciach. Poza tym jest bardzo zwiercona, prawie się obraca, już nie mogę jej samej nigdzie zostawić poza matą na podłodze. Fajny taki dzieciak się z niej zrobił, już jest bardzo rozgarnięta. Chyba dla nas wszystkich zaczął się już najlepszy czas uśmiechów i nowych umiejętności.

60510 jerba Kobieta, 37 lat, Lbn
Kryska89

Kryska89

My nie mamy problemu z podnoszeniem główki,w szpitalu jak miał 3 dni to już na 3 cm unosił głowę,a jak miał dwa tyg to już unosił głowę na dobre, pediatra była w szoku jak poszliśmy na kontrole, do tej pory śpi praktycznie tylko na brzuchu

60936 kryska89 Kobieta, 30 lat, Legionowo
Kryska89

Kryska89

Nikt już chyba nie zagląda na forum ale zapytam, może ktoś odpisze:-) co byście poleciły na odparzenia? Mały ma dużo faldek i w tych faldkach robią mu się odparzenia, mówiłam o tym naszej lekarce, przepisała jakąś maść z witaminami taka robią na zamówienie ale też nie pomaga, może wy byście coś poleciły?

60936 kryska89 Kobieta, 30 lat, Legionowo