Noworodki i niemowlaki

Obniżone napięcie mięśniowe

Mamauska17

Mamauska17

Witam,moj 9-miesieczny synek ma obnizone napiecie miesniowe. Mam w zwiazku z tym do Was pytanie czy powroci ono do normy?Czy sa jakies jego konsekwencje?

59685 mamauska17 Kobieta, 32 lata, Brańsk

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ana5

Ana5

Z tego co mi się obiło o uszy to musisz go rehabilitować. Niezbede są wizyty u fizjoterapeuty, który zaleci właściwe ćwiczenia. Koleżanka miała córeczkę z podobną przypadłością i konsekwencją był wolny rozwój motoryczny. 10 miesięczne dziecko nie siedziało, nie pełzało. Nadrobiła to po ćwiczeniach.

54791 ana5 Kobieta, 34 lata, krk
Dawidka

Dawidka

Moja córcia też ma obniżone napięcie mięśniowe i konsekwencją jest wolniejszy rozwój ruchowy. Jest rehabilitowana. Obecnie ma 10 miesięcy i pełza oraz siedzi z rączkami do przodu. Idzie do przodu, ale trochę wolniej w porównaniu z rówieśnikami

59688 dawidka Kobieta, 36 lat, Warszawa
Princessa

Princessa

Cześć!
Mój synek też ma obniżone napięcie mięśniowe ...
Jest rehabilitowany. Siedzi ale nie sam. Dopiero od 3tyg przy leczeniu na brzuszku zaczął podnosić się na rączkach co powinien wczesniej i długo miał zaciśnięte piąstki ...
Teraz dużo nadrabia ż ćwiczeniami do danego miesiąca. Ale nie raczkuje i nie pełza ... na co muszę jeszcze spokojnie poczekać.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkk6iyej17ptgdt.png[/url]

53400 princessa Kobieta, 28 lat, Tychy
Anna2202

Anna2202

Witam,
obniżone napięcie mięśniowe nie pojawiło się nagle, lecz na skutek zmian w 0kresie pranatalnym bądź komplikacji w trakcie porodu. Wiadomo, iż dzieci z taka przypadłością mają utrudniny rozwój ruchowy, jednak ciągła rehabilitacja i podjęcie działań z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka na pewno pozytywnie wpłyną na rozwój Pani syna. Proszę pamiętać o tym, iż obniżone napięcie na tym etapie można wspomóc powyższymi działaniami, a z biegiem czasu jak chłopiec będzie dorastał, należy podążąć za jego zainteresowaniami i potrzebami ruchowymi, aby umożliwić mu właściwy rozwój zaburzonych funkcji. Inspiracje do zabaw ruchowych rodzice-syn, które może Pani zastosować samodzielnie w domu znajdują się w pozycji "Metoda Weroniki Sherborne w terapii i wspomaganiu rozwoju dziecka".

59786 anna2202 Mężczyzna, 29 lat, warszawa
~magdzialennna

~magdzialennna

A ja mam pytanie- czy przy obniżonym napięciu mięśniowym macie jakiś specjalny materacyk w łózeczku dziecka? Mnie sie rehabilitantka pytała i zaproponowała zmianę na materacyk z łuska gryczaną

Mamauska17

Mamauska17

Dziekuje za informacje. Jak jest z rozwojem mowy u Waszych dzieci. W normie czy wolniej sie rozwija? Obnizone napiecie wystepuje tylko w tulowiu czy obrebie twarzy tez?

59685 mamauska17 Kobieta, 32 lata, Brańsk