Noworodki i niemowlaki

Depresja czy baby blues?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Pomarańczka

Pomarańczka

~Sawana123
najwidoczniej płacze z głodu gdyż takie malutkie dziecko może potrzebować jeść nawet co 1,5h. może co te 3h nie dojada bo masz mało pokarmu zwlaszcza ze jeśli karmisz zadko to nie pobudzasz piersi do produkcji mleka, a na początku laktacja nie jest stabilna, z tego co wiem to przy refluksie powinno się karmić czesciej a mniejsze porcje. wiec karmisz pewnie go za żadko, noworodki śpią i jedzą, budzą się na karmienie i idą spac nadal, tak przez pierwsze 2 miesiące a nawet 3 miesiące. wiec skoro się zbudzil to jest głodny lub chce mu się pić,

Znawczyni, nie jest tak zawsze jak ci sie zdaje. Moj starszy syn w okresie noworodkowym nie spal i jadl na zmiane ale praktycznie od urodzenia mial dlugie czuwania. Potrafil nie spac i 2 godz, wiec duzo na takiego malucha. Po co ty tu w ogole zagladasz? Dziewczyna oczekuje rad a ty albo ja wyzywasz od nieogarnietych albo sie wymadrzasz. W realu tez jestes taka wiedzma czy tylko na forach internetowych?

58049 pomaranczka Kobieta, 28 lat, Łódź
~Maxik

~Maxik

Ja tez zauwazylam ze maly ma coraz dluzsze okresy czuwania. Po jedzeniu potrafi spokojnie nawet godzinke polezec. Wydaje mi sie ze to jednak nie glod go budzi. Wowczas placz bylby inny, bardziej rozzalony. Poza tym w porze spacerowej ostatnio nie ma takiego problemu. Zasypia i spi 2-3h jak chodzimy i wozkiem buja. Czasem sie przebudzi ale zamyka Zaywazylam ze w gondoli ma za duzo miejsca i wtedy wlasnie kreci sie, wygina i wybudza. Dlatego teraz na spacery jezdzimy w foteliku samochodowym zamontowanym na wozku bo tam ma troszke ciasniej i mniej miejsca. Z drugiej strony moze przy jego refluksie taka pozycja jest lepsza bo mu sie tak nie wraca. Sama juz nie wiem czy to o to chodzi ale na razie zdaje to egzamin. Widocznie nasze spanie zamienilo sie juz na krotkie polgodzinne drzemki i trzeba sie z tym pogodzic. Widocznie taki jego urok. Choc tez mi sie wydaje ze jak na takiego maluszka to troche za malo tego snu. A kiedy wasze dzieciaki zaczely przesypiac nocki?

Pomarańczka

Pomarańczka

Obydwoje bardzo szybko od 20 do 4 rano, o 4 mleko i starszy spal do 6 a mlodszy (4mies) wstaje czasem 6 czasem nawet do 7 spi. I nie jestem pewna ile to potrwa. Swoje dzieci do spania owijalam kocykiem lub becikiem, podczas fali upalow starszego wowczas cienka poszewka na poduszke. Jak twoje dziecko lubi miec ciasno to mozesz sprobowac, w ogole niemowlaki lubia scisk, przypomina im sie wtedy bezpieczne zycie plodowe :) a na refluks masz poduszke klin?

~Maxik

~Maxik

Tak mam ta poduszke. Moj tez spi w rozku ale nie zawsze go tak spowijam bo sie wtedy jeszcze bardziej denerwuje. Juz nie wiem co robic z tym wybudzaniem... Dzis w nocy zaczal kwekac o 2, przeciegac sie i wydawac dziwne odglosy... ale wszystko na spiocha... Wiec ja ciiii...ciii...ciii... i tak dociagnelismy do 3:10. A potem karmienie spanie godzinke i przed 5 zaczelo sie to samo az do rana. Kolo 6:30 usnal sobie mocniej na 20 min. Czy to jest normalne? Bo ja juz nie wiem co robic???

~Maxik

~Maxik

Pomarańczka czy jest mozliwosc zeby sie skontaktowac z toba jakos poza forum? Chcialabym podpytac jak sobie poradzilas z tym stanem po urodzeniu pierwszego dziecka... Chyba ze mozesz o tym pisac na forum..?

~Maxik

~Maxik

Mam niestety jakis problem zeby sie zalogowac na strone przez komorke. Nie otwiera mi sie okno z wiadomosciami.

~Maxik

~Maxik

Ja mam konto na Asiek1. Maxik byl zanim sie zalogowalam :) Moze tybsproboj wyslac wiadomosc.

~Maxik123

~Maxik123

Dziewczyny, moja przyjaciółka ma teraz bardzo podobny problem jak Maxik, jej mała, która ma już zaraz 3mc, też wciąż budzi się i jest bardzo niespokojna. Próbowali już wszystkiego i co zauważyli, że po sztucznym mleku dosłownie jej się ulewa. Jak sądzicie, czy to wina sztucznego mleka?

Pomarańczka

Pomarańczka

Maksik, ja tez sie loguje przez telefon i mam problem z napisaniem do ciebie prywatnej wiadomosci... nie wiem czemu, na innych forach nie ma z tym klopotu. Przepraszam ze nie odezwalam sie wczoraj ale mam male zawirowania ze starszym dzieckiem :( sprobuje jeszcze przez komputer ale gdyby mi sie nie udalo to pisz na forum o co chcialabys zapytac ;)