Noworodki i niemowlaki

Depresja czy baby blues?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Pomarańczka

Pomarańczka

Maxik nie czytaj w ogole tego co pisze Sawana bo mnie od tego jej braku empatii i wszechwiedzy kora mozgows prawie calkiem sie wyprostowala:) to naturalne ze boisz sie o swoje dziecko. Wiadomo jak ktos z toba jest czujesz sie pewniej, po porodzie hormony wracaja do normy przez kilka miesiecy a to one sa prawdopodobnie przyczyna twoich lekow. I masz racje, dziecko ok 3-4 mies normuje sobie drzemki, i ten dzien jakos mija..

58049 pomaranczka Kobieta, 28 lat, Łódź
~Maxik

~Maxik

Pomarańczka dzieki za wsparcie. Choc najwidoczniej sama powinnam sie wziac w garsc bo to przeciez jest takie latwe dla wszystkich :) Tu nawet nie chodzi o normowanie sie drzemek byle tylko byly one spokojniejsze. Bo mam wrazenie ze malego cos boli i mu dokucza bo prezy sie i wygina podczas spania (troche jakbyby sie przeciagal ale az za bardzo). I zazwyczaj budzi sie z placzem jakby byl zly ze sie obudzil. A raczej nie jest to glod bo jak dojdIe do siebie to jeszcze moze chwile w spokoju polezec. Wiec czekam z ustesknieniem az nadejdzie dzien kiedy obudzi sie z usmiechem... Bylam w kaciku dla mam i odswiezylam temat. Moze dzieki takim rozmowom uda sie szybciej zapanowac nad emocjami...Licze na to...

~Depresja aga

~Depresja aga

Nie rozumiem takich komentarzy jak Sawana. Nikomu nie życzę depresji. Ten kto tego nie doswiadczyl nigdy tego nie zrozumie. Każda z nas by chciała żeby było dobrze. I tylko cieszyć się macierzyństwem. Ja bardzo sie cieszyłam z ciąży, z powiększenia rodziny. Juz nie mogłam się doczekać córeczki. A to co się stało po porodzie jest dla mnie koszmarem. Bo nie wiem skąd się to wzięło tym bardziej,ze zawsze miałam dobry kontakt z dziećmi... lekarka mnie pociesza ,ze to minie wszystko tylko potrzeba czasu a ten czas tu jest najgorszy bo nie wiadomo kiedy to nastąpi :(

~Darłówka

~Darłówka

W tak trudnych chwilach i przy nieprzespanych nocach trudno o optymizm i chec do zycia. Daj dziecku przed spaniem Viburcol (bez recepty), a zobaczysz, że prześpi spokojnie noc. Ja tak robiłam u moich dzieci z polecenia pediatry i zawsze dzialalo.

Pomarańczka

Pomarańczka

Maxik moze twoje dziecko jak sie obudzi potrzebuje zeby go przytulic, pokolysac zeby sie obudzil. Moje dzieci nie budxily sie z placzem chybe ze w nocy z glodu ale syn szwagierki zawsze, ale to zawsze po przebudzeniu darl sie jakby go obdzierali ze skory. Ona musiala go wziac na rece albo polezec z nim i po 20-30 min mu przechodzilo. A czopki viburcol sa homeopatyczne wiec dziecku nie zaszkodza, sprobuj.

58049 pomaranczka Kobieta, 28 lat, Łódź
~Maxik

~Maxik

Darłówka u nas noce nie sa najgorsze. Maly troche sie wierci ale spi. Gorzej ze spaniem w dzien. Bo widze ze po tym jak sie wybudzi chcialby jeszcze zasnac bo jest spiacy ale cos mu nie daje. I ani lulanie na rekach ani bujanie w wozku nie pomagaja. A potem z niewyspania placze. I tak do nastepnego karmienia. A przeciez nie bede go karmic co 1,5h. Widze ze cos mu nie daje spac i chcialabym mu pomoc ale nie wiem jak...? :(

~Maxik

~Maxik

Pomarańczka jak widze ze go jednak juz z powrotem nie ululam to go wlasnie biore na rece i przytulam tak zeby sie wybudzil. Czasem dziala i maly jest ok. Polezy ze mna, popatrzy, poguga. Ale czasem to nie dziala... Zreszta byc moze piers by go uspokoila ale z drugiej strony przy jego refluksie nie chce mu jaj podawac co 1,5h. Zazwyczaj u nas te przerwy to 2,5-3h czasami jak sobie przespi karmienie to i dluzej. Wiec u mnie nie dziala karmienie na zadanie. Moze go zle karmie, moze jest wczesniej glodny, moze nie umiem odczytywac jego sygnalow... :(

~Munia123

~Munia123

Maxik a może masz problemy z laktacją, dlatego Twoje dziecko jest niespokojne w nocy? Jeżeli mały tak często się budzi, to być może jest jakaś poważna przyczyna....

~Sawana123

~Sawana123

najwidoczniej płacze z głodu gdyż takie malutkie dziecko może potrzebować jeść nawet co 1,5h. może co te 3h nie dojada bo masz mało pokarmu zwlaszcza ze jeśli karmisz zadko to nie pobudzasz piersi do produkcji mleka, a na początku laktacja nie jest stabilna, z tego co wiem to przy refluksie powinno się karmić czesciej a mniejsze porcje. wiec karmisz pewnie go za żadko, noworodki śpią i jedzą, budzą się na karmienie i idą spac nadal, tak przez pierwsze 2 miesiące a nawet 3 miesiące. wiec skoro się zbudzil to jest głodny lub chce mu się pić,