Noworodki i niemowlaki

Rzucanie się przy piersi

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Maxik

~Maxik

I to na pewno nie sa kolki. To nie placz i stan dziecka na kolki...

alijaa

alijaa

Bez urazy ale dlaczego podjęłaś decyzję o odstawieniu małego od piersi? Twoje mleko daje mu wszystko co najlepsze.

58734 alijaa Kobieta, 41 lat, Dąbrowa Górnicza
alijaa

alijaa

może źle łapie pierś? Jesteś pewna, że łapie razem z otoczką?

58734 alijaa Kobieta, 41 lat, Dąbrowa Górnicza
Ana5

Ana5

Maxix uważa, że dziecko jest kolkowe, niespokojne, prężące się przez jej mleko, a odstawienie i podanie modyfikowanego zmieni tę sytuację. Problem polega na tym, że niekoniecznie tak właśnie musi być. Istnieje spora szansa, że dziecko jest takie bo jest takie i tyle. Taka jego uroda. Minie. Tylko trzeba przetrwać. Będzie lepiej.

54791 ana5 Kobieta, 35 lat, krk
~Munia123

~Munia123

Dziewczyny wreszcie jestem:) opieka nad takim maleństwem jest bardzo czasochłonna:) a więc już odpowiadam, nie piłam herbatek laktacyjnych, słyszałam jedynie o suplementach laktacyjnych, ale nie wiem, czy one są aż tak skuteczne. Może któraś je brała? A wracając do problemu Maxika, może wybierz się z dzieckiem do lekarza? Czasami warto zdecydować się na wizytę, nawet dla własnego spokoju.

~Maxik

~Maxik

Pediatra i polozna nie widza problemu. Maly je, przybiera wiec wszystko jest dla nich ok. A karmienie...? Maly tak po prostu ma..ladnie sie przystawia, ladnie ssie...a ze sie tak szamota...no coz.... Albo tak ma i trzeba sie do tego przyzwyczaic albo meczy go brzuszek... Taka opinia powyzszych osob. Ja dodam ze rzeczywiscie maly od urodzenia bardzo sie prezy (szczegolnie przy przebudzaniu ktoremu zawsze towarzyszy placz) i chyba ma problemy z brzuszkiem i gazami. Podaje probiotyki i espumisan przy kazdym jedzeniu. Wydaje mi sie ze z jest coraz i tych gazow coraz mniej ale maly nadal sie prezy...

~Munia123

~Munia123

Może Twój mały ma problem z trawieniem lub alergią pokarmową? Nie wiem, od kiedy można wykonać dla dzieci testy alergiczne, ale warto. U mojej siostry dziecko podobnie się zachowywało, podejrzewano alergię pokarmową i musiała całkowicie zmienić swoją dietę (np. zamiast diety suplementy, ale to akurat na dobre jej wyszło). Dopiero po dłuższym czasie mała przestała mieć problemy z brzuszkiem.

~Vivian

~Vivian

Tak samo zachowywało się moje dziecko. Najpierw okazało się, że ma za krótkie wędzidełko języka, a potem, że ma refluks. Obie te rzeczy powodowały problemy przy karmieniu. Proponuję sprawdzić te 2 rzeczy. Mi też wmawiano, że niektóre dzieci tak mają. Jak słyszę ten argument to mnie szlag trafia.

~Vivian

~Vivian

Również moje dziecko prawidłowo przybierało na wadze od urodzenia i lekarze mnie ignorowali jak mówiłam im o problemach z karmieniem.

~Maxik

~Maxik

Vivian u nas jest jedno i drugie. Wedzidelko zalatwione a refluks nieststy nie.... Tylko dlaczego jesli dostaje butelke to je spokojnie...?