Skocz do zawartości
Forum

Rzucanie się przy piersi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój 2miesieczny synek od tygodnia bardzo niespokojnie ssie piers. Kreci sie, wierci, puszcza brodawke za chwile jej szuka, placze i ogolnie jest dosc nerwowy. Jednoczesnie nie kazde karmienie tak wyglada. Nie ma znaczenia czy jest juz glodny czy nie, czy chce mu sie spac czy nie, czy wczesniej jest rozzalony czy nie. Nie zauwazylam zadnej zaleznosci. W wiekszosci karmienia tak wlasnie wygladaja ale zdarzaja sie 1-2 na dobe, ktore sa spokojne. Synek ma gazy i zawsze placze jak stara sie je wydalic ale to jest glownie przez sen i wtedy jest placz chyba dlatego ze go budza. Wiec przy takim karmieniu dodatkowo lyka duzo powietrza mimo ze odbijam go 2-3 razy. Jednoczesnie ma refluks, ulewa ale nie powoduje to u niego placzu. Karmimy sie srednio co 3h, czasami przerwy sa dluzsze jesli pozniej zasnie i przespi karmienie (nie budze go). Sciagam tez troche mleka zanim podam mu piers bo mam duzo pokarmu i chyba dosc szybko plynie bo maly je bardzo lapczywie i czesto sie krztusi. Nie wiem czy cos z powyzszego moze stanowic przyczyne? Dodam ze odciagniety pokarm je z butelki bardzo spokojnie (3 razy mu podawalam). Doradzcie cos prosze bo jestem juz bliska przejscia na butelke

Odnośnik do komentarza
Gość IreneNiezalogowana

Moje dziecko zachowuje się dokładnie tak samo. Jeśli jest bardziej niespokojny niż zwykle i częściej marudzi, to może być skok rozwojowy. Może też 'idzie kupka',albo coś go rozprasza lub drażni, np hałas, czy mnóstwo kolorowych obiektów gdzieś blisko. Mój z brodawka się rozgląda wokół i często ją puszcza, a później nerw. Podejrzewam też, że ta butla robi swoje - inaczej ssie butle, inaczej pierś,a że przy 1 karmieniu ma i to, i to- musi się przestawic. Przy piersi musi się też bardziej wysilic, dlatego grymasi oczekując butli, a nie piersi... Tak jest u nas

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, inaczej dziecko ssie pierś, inaczej butelkę. Zauważyłam, że też duże znaczenie ma też moja dieta - po zjedzeniu przeze mnie słodyczy, mały miał problemy z trawieniem. Ale uwielbiam słodkie rzeczy i nie mogę się im oprzeć, może macie rady, co można zjeść słodkiego, aby nie wpłynęło to też negatywnie na dziecko?

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze odstaw butelkę bo ona rozleniwia malucha. Po drugie dlaczego nie karmisz malucha na żądanie? Chyba, że mały sam je co 3h. Jeżeli przesypia pory karmienia to powinnaś go wybudzać - "Karmienie w nocy zależy przede wszystkim od wieku dziecka. Przez pierwsze sześć tygodni życia każdy maluszek powinien jeść również nocą. Przerwa w karmieniu piersią w tym okresie nie powinna trwać dłużej niż cztery godziny. Nie wolno jej bezwzględnie przekraczać zwłaszcza w przypadku dzieci słabszych, czyli: urodzonych przedwcześnie, z niską wagą urodzeniową, po przebytej żółtaczce, z osłabionym napięciem mięśniowym. W przypadku niemowlęcia starszego, w wieku 3–6 miesięcy, również zalecane jest jedno karmienie nocne, jednak tu już przerwa w karmieniu może trwać sześć godzin. Konsultanci laktacyjni radzą różnicować postępowanie w zależności od rozwoju konkretnego dziecka: jeśli cztero- czy pięciomiesięczny maluch dobrze się rozwija, rośnie i przybiera na wadze, to nie trzeba go budzić, jeśli ma ochotę przespać całą noc. " - . Tak doradzała mi położna i miała rację. Nie zrażaj się, odstaw butlę i karm na żądanie. I polecam ci bardzo herbatkę laktacyjną Lactosan. Chyba dzięki niej mały nie miał w ogóle kolek.

Odnośnik do komentarza

~Munia123
Zgadzam się, inaczej dziecko ssie pierś, inaczej butelkę. Zauważyłam, że też duże znaczenie ma też moja dieta - po zjedzeniu przeze mnie słodyczy, mały miał problemy z trawieniem. Ale uwielbiam słodkie rzeczy i nie mogę się im oprzeć, może macie rady, co można zjeść słodkiego, aby nie wpłynęło to też negatywnie na dziecko?

A pijesz herbatki laktacyjne. Ja piłam lactosan przez chyba 9 miesięcy i jadłam co chciałam. Dobrze działa na brzuszek maluszka też bo mój synek nie miał wcale kolek

Odnośnik do komentarza

Munia123 a jakie slodycze masz na mysli? (Czekolada?) I co rozumiesz przez pojecie klopotybz trawieni? Ja jem duzo slodyczy w postaci drozdzowek, wafelkow smietankowych, szarlotki - unikam czekoladowych i "masiastych" rzeczy. Nie umiem z tego zrezygnowac :( Maly od urodzenia tez sie prezy i napina. Czy to moze byc od tego czy to jakas inna przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Gość Bugusia777

Dziewczyny, dieta matki karmiącej nie istnieje. Dzieci, które są na mleku modyfikowanym również mają kolki i są niespokojne. Generalnie trzeba jeść na to, na co ma się ochotę.
A w takich awaryjnych sytuacjach, jak właśnie rzucanie się i płakanie przy piersi polecam Viburcol. No i jak karmisz piersią, to nie dawaj butelki, bo malec się przy butelce rozleniwia.

Odnośnik do komentarza

Ale on sie rzuca przy piersi przy kazdym karmieniu. W ogole je bardzo niespokojnie, co chwile pusza brodawke potem jej szuka... w sumie karmienie to 10-13min bo potem to juz sie zaczyna calkiem szmotac wiec go odstawiam. I w sumie to nie wiem czy sie najada... niby nie placze po odstawieniu... przynajmniej nie zawsze. A butelke to proboje dawac bo chcialabym go jednak powoli odstawiac od piersi ale on jej nie chce :( Proboje z roznymi smoczkami... dzis nawet inne mleko podalam i nie bardzo chcial jesc. Po wielkich mekach wypil moze z 50 ml. To chyba nieduzo jak na 2miesieczne dziecko. Ile moze wypijac z piersi przy takich 10 minutowych karmieniach? A czopki Viburcol mam nawet kupione tylko w sumie na co to mam podac skoro on ma tak caly czas...?

Odnośnik do komentarza

Maxix uważa, że dziecko jest kolkowe, niespokojne, prężące się przez jej mleko, a odstawienie i podanie modyfikowanego zmieni tę sytuację. Problem polega na tym, że niekoniecznie tak właśnie musi być. Istnieje spora szansa, że dziecko jest takie bo jest takie i tyle. Taka jego uroda. Minie. Tylko trzeba przetrwać. Będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wreszcie jestem:) opieka nad takim maleństwem jest bardzo czasochłonna:) a więc już odpowiadam, nie piłam herbatek laktacyjnych, słyszałam jedynie o suplementach laktacyjnych, ale nie wiem, czy one są aż tak skuteczne. Może któraś je brała? A wracając do problemu Maxika, może wybierz się z dzieckiem do lekarza? Czasami warto zdecydować się na wizytę, nawet dla własnego spokoju.

Odnośnik do komentarza

Pediatra i polozna nie widza problemu. Maly je, przybiera wiec wszystko jest dla nich ok. A karmienie...? Maly tak po prostu ma..ladnie sie przystawia, ladnie ssie...a ze sie tak szamota...no coz.... Albo tak ma i trzeba sie do tego przyzwyczaic albo meczy go brzuszek... Taka opinia powyzszych osob. Ja dodam ze rzeczywiscie maly od urodzenia bardzo sie prezy (szczegolnie przy przebudzaniu ktoremu zawsze towarzyszy placz) i chyba ma problemy z brzuszkiem i gazami. Podaje probiotyki i espumisan przy kazdym jedzeniu. Wydaje mi sie ze z jest coraz i tych gazow coraz mniej ale maly nadal sie prezy...

Odnośnik do komentarza

Może Twój mały ma problem z trawieniem lub alergią pokarmową? Nie wiem, od kiedy można wykonać dla dzieci testy alergiczne, ale warto. U mojej siostry dziecko podobnie się zachowywało, podejrzewano alergię pokarmową i musiała całkowicie zmienić swoją dietę (np. zamiast diety suplementy, ale to akurat na dobre jej wyszło). Dopiero po dłuższym czasie mała przestała mieć problemy z brzuszkiem.

Odnośnik do komentarza

Tak samo zachowywało się moje dziecko. Najpierw okazało się, że ma za krótkie wędzidełko języka, a potem, że ma refluks. Obie te rzeczy powodowały problemy przy karmieniu. Proponuję sprawdzić te 2 rzeczy. Mi też wmawiano, że niektóre dzieci tak mają. Jak słyszę ten argument to mnie szlag trafia.

Odnośnik do komentarza

~Maxik
Vivian u nas jest jedno i drugie. Wedzidelko zalatwione a refluks nieststy nie.... Tylko dlaczego jesli dostaje butelke to je spokojnie...?

Nie wiem, może dlatego że z butelki latwiej się pije niż z piersi. Sama ciągle man mnóstwo pytań i jak próbuje znaleźć odpowiedź to her zawsze kilka i gdybam co bardziej prawdopodobne

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...