Skocz do zawartości
Forum

Trądzik niemowlęcy


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoras z was miala do czynienia z tym tematem? Synek skonczyl miesiac. Od jakichs dwoch tygodni cala buzie i glowke ma zesypna drobny krostkami. Wyglada to jak kaszka ale niektore krostki sa czerwone lub czerwone z zoltym czubkiem, jakby byla w nich ropka (szczegolnie na glowce tworza sie takie zolte strupki). Wydaje mi sie ze jest to tradzik niemowlecy bo krostki bledna jak synek spi, jest spokojny lub jestedmy na zewnatrz. Jak placze i sie kreci krostki robia sie bardziej widoczne. Nigdzie indziej krostki nie wystepuja. Pediatra tez potwierdzila ze to tradzik ale je mam watpliwosci bo krostek przybywa. Karmie piersia. Do tej pory raz jadlam mleko ale juz po tym jak krostki wyszly. Wiec to chyba nie alergia na nabial. Diete mam ograniczona wiec to chyba tez nie z jedzenia. Buzie przemywam jedynie przegotowana woda, niczym mu jej nie smaruje. Pediatra przepisala nam zel z antybiotykiem Davercin ale boje sie ze podrazni malemu skore bo po zapachu czuc mocno alkohol. Doradzcie cos prosze, jakies domowe sposoby na pozbycie sie tego. Ile taki tradzik sie utrzymuje?

monthly_2018_03/tradzik-niemowlecy_66226.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Ivanka111

Mój syn też miał trądzik. Zeszło jak miał tak około 2,5 miesiąca. Niestety wygląda to brzydko ale dziecku na szczęście nie dokucza. Mi pediatra i położna kazały przemywać tylko przegotowaną wodą. Mówiły że maście i kremy wcale nie pomogą a mogą podrażnić dodatkowo. To nie ma wcale związku z dietą, to hormony przejęte od matki w czasie ciąży i przejdzie samo, potrzeba tylko czasu.

Odnośnik do komentarza

Starszy syn mial ale ja mu buzie mylam tak jak kolezanka z gory radzi przegotowana woda. Davercin uzywalam ale na swoja twarz przepisany przez dermatologa na ostry tradzik wieku dojrzewania. Nie smaruj nim buzi malenstwa bo moge z doswiadczenia piwiedziec ze ma on dzialanie silnie wysuszajace i sciagajace skore. Tradzik dziecku nie przeszkadza i sam powoli zejdzie. A ze zdj widze ze mamy takie same smoczki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...