Skocz do zawartości
Forum

Wiercenie się maluszka


Rekomendowane odpowiedzi

Moje droge mamusie,
Moj 4miesieczny szkrab wierci się gdy śpi.
Wierci sie ale ma zamkniete oczka i oddycha miarowo jakby byl pograzony we snie. Nie placze.
Wietrzymy pokoj przed spaniem, pilnujemy temperatury w pokoju by nie byla za wysoka bo zauwazylismy ze nie lubi gdy jest powyzej 24stopni bo wtedy widocznie jest za suche powietrze. W pokoju mamy 20-22 stopnie. A do tego rozkladamy na grzejniku mokre reczniki. I nosek nje jest przytkany. Czyli to wykluczamy.
Brzus. Masujemy. Ma miekki brzuszek wiec raczej to bym wykluczyla.tylko ze gdy sie kreci podkula tez nozki i uciekaja wtedy baczki. Chcialam tez sprawdzic jak bedzie sie zachowywać to nawet po karmieniu zostawilam go z nami w lozku bo pomyslalam ze moze potrzebuje bliskosci.ale i to nie pomoglo.
Bylismy u pediatry ktory stwierdzil ze widocznie taki jego urok.i ze to minie z czasem. I skoro nie płacze to jest ok.
Mi taka odp nie do konca wystarcza bo czuwam w nocy i jak sie kreci to ja nie spie.
Czy wasze dzieci miały podobnie ? Co o tym sądzicie ? Macie jakieś podpowedzi?

Odnośnik do komentarza

Nie śpisz bo boisz się że może się jakoś tak we śnie obrócić, że np przyciśnie sobie nosek i nie będzie mógł oddychać więc śpisz na czuja, czyli wcale. Ja tak spałam przy pierwszym synu ale przez pierwsze 2 miesiące, też się bałam żeby przez noc podczas mojego snu coś mu się nie stało. Ja bym Ci radziła poczekać, skoro lekarz mówi że ok to może naprawdę taka jego uroda, że wierci się na śnie. Mój młodszy syn (3 mies) śpi układany na bok a jak wstaję do niego w nocy to obkręca się na plecy. Nie wiem nawet kiedy... Natomiast starszy (4 lata) w nocy potrafi tak się wiercić, że muszę go przekładać bo głowę ma tam gdzie powinny być nogi a nóżki na poduszce. I śpi w najlepsze :) Pamiętaj, że układ nerwowy choć dojrzalszy niż u noworodków u niemowlaczków wciąż się kształtuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...