Noworodki i niemowlaki

Listopadówki 2018

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ana5

Ana5

Śliczne brzuszki :) także chciałabym umieć coś uszyć, szydełkować, niestety jestem potworny antytalent i przyszycie guzika przekracza moje możliwości :/

54791 ana5 Kobieta, 35 lat, krk
Skowronka

Skowronka

Adumelka podziwiam Cię że dałaś radę z trójką. Mi się zdaje że bez męża bym z jednym nie dała rady, chociaz pewnie jak trzeba to nie ma wyjścia :) brzuszki super! Ja właśnie kończę 19 tydzień i mam już prawie 5 kilo na plusie.
Co do szydelkowania to w poprzedniej ciąży też porobilam parę koszyczkow i okrągły dywan ze sznurka, ale ten dywan to tak średnio mi się sprawdził bo szybko się budzi i ciężko czyści. Ana5 do takich podstaw szydelkowania to nie trzeba mieć jakis specjalnych zdolnosci, trzeba mieć tylko duuużo wolnego czasu, tak mówię ze swojego doświadczenia bo jakoś specjalnie zdolna w tym kierunku nie jestem a te parę rzeczy udało mi się zrobić :)

• listopadowki-2018_67789.jpg
47971 skowronka Kobieta, 35 lat, Poznań
~Irka_88

~Irka_88

Ja byłam dziś wazona i mam -7 od pierwszej wizyty ciazowej u gina;)
Jutro wychodzę
Póki co mam kroplowki

Kate_88

Kate_88

Hallo, hallo.
Meldujemy sie po pracowitym weekendzie i lekko na wstecznym poniedzialku. U nas walka trwa w ogrodzie, bo i ile dom juz prawie calkowicie urzadzony, tak ogrod potrzebuje duzo pracy, a w pracy jak to w pracy, zawsze cos.

Jesli chodzi o temat pieluszek wielo, to ja bylam bardzo zadowolona. Tez mi sie wydawalo, ze to bedzie czasochlonne i problematyczne, ale po zglebieniu tematu okazalo sie, ze nie taki wilk straszny jak go maluja. Synio tez okazal sie byc latwy w obsludze, mial 7 tygodni jak ostatnia kupke w pieluszke zrobil. Wiem, ze brzmi to abstrakcyjnie, ale jak widzialam ze z brzuszkiem ma problem i masowalam go, to widac bylo, ze zaraz bedzie kupsztal i byl wysadzany, tak w powietrzu, bo na siadanie to za wczesnie. A jak juz sie tego nauczylismy to tak zostalo, a w okolicach roczku pieluszki w dzien odstawilismy calkowicie, a kolejne pol roku pozniej i nocne pieluchy nie byly potrzebne. Wg mnie nie ma duzej roznicy, bo pranie dzieciecych ciuszkow i tak sie robi i tak, a pieluszki byly tylko uzupelnieniem pralki. Ale rozumiem Was i domyslam sie, ze z dwojka maluchow pampki beda wygodniejsze. Zandra88 super info o tym pupeczkowo, musze obcykac.

Irka_88 dobrze, ze juz jutro do domku. Jak sie czujesz po zabiegu ?? Jak teraz beda u Ciebie wygladaly kontrole u lekarza ?? Raz w tygodniu ?? A mdlosci przechodza, czy wciaz Cie to paskudztwo meczy ??

Ja nie szydelkuje, kiedys na drutach popelnilam szalik, ale nie dla nnie to to. Natomiast szyje, takie proste, niezbyt skomplikowane konstrukcyjnie rzeczy. Mam chyba jeszcze nawet kilka kolorow tych milutkich tkanin na kocyki minky i kilka wzorow bawelny, moze dokupie ociepline i uszyje kocyki dla dzidzia, ale to za jakis czas, bo teraz to lekko niewyrabiam na zakretach codziennych obowiazkow.

Zandra88, Ty 21 czerwca masz wynik, a ja usg polowkowe, mam nadzieje, ze wpadniemy tutaj z dobrymi wiesciami. Bardzo mocno trzymam za Was kciuki.

Sylwia84, zagladalam na stronki, ktore polecilas. Boskie sa te recznie robione czapeczki, kocyki itd. Bede musiala nad tym posiedziec i wybrac co nieco. Mam tez kilka „firm” na insta, ktore zachwycaja. Mysle, ze jak plec poznamy to bede mogla zaszalec.

U nas dzis 20t i 2d, nie wiem jak wagowo to sie przedstawia, ale bebzon to mam niemaly ;)

• listopadowki-2018_67798.jpg
59148 kate-88 Kobieta, 31 lat, Manchester -UK
~Irka_88

~Irka_88

Witam kontrole u dr będę miała nadal często. Do tego mam zalecany tryb leżący do końca ciąży .
Nie umiem sobie tego wyobrazić .
Kate dla mnie to faktycznie abstrakcja (kupki)w waszym wykonaniu .
Moja córka będąc na butli wyprozniala się w trakcie jedzenia .
Siostry córka jest na kp i w sumie to parę razy dziennie jest kupka czasami mała po- należy wykąpać .
Więc nie wyobrażam sobie sytuacji z wielorazowymi w tym przypadku .
Dziś do domu tak się cieszę

Juda

Juda

Hej mamusie ;)
powoli wkraczam w 18 tydzień :)
myślałam że jak minie najgosze to bede spokojniejsza a tu gucia,coraz to bardziej zaczynam się bać o moje dziecko
Wizyte mialam w zeszly poniedzialek, bedzie dziewczynka. mam uwazać na siebie bo mam nisko łożyko
Od kilku dni mam dziwne pobolewanie w brzuchu, kłucie, rozpieranie przy obracaniu podnoszeniu nogi itp. Też tak macie na tym etapie ciąży?
Pozdrawiam wszystkie listopadowe mamusie

50362 juda Kobieta, 30 lat, Częstochowa
Ana5

Ana5

Witaj, mogą występować pobolewania, szczególnie w pachwinach, macica się rozciąga.

54791 ana5 Kobieta, 35 lat, krk
Kate_88

Kate_88

Witaj Juda, ja tez mam lozysko bardzo nisko. Lekarka nawet nazwala to lozyskiem przudujacym, mimo ze to byl 18 tc, a wg obecnych wytycznych nie nalezy poslugiwac sie ta terminologia do 20 tc. Rowniez zalecila sie oszczedzac, a nawet zasugerowala zwolnienie z pracy. Natomiast po powrocie do UK i konsultacji w szpitalu, powiedziano mi, ze jesli szyjka dluga, zamknieta i nie ma plamien, krwawienia itd, to nie nalezy sie martwic, bo to za wczesny etap ciazy. Tutaj jesli na usg polowkowym wyjdzie, ze lozysko jest przodujace dostaje sie dodatkowe skierowanie na usg w 32 tc, ktore jest podstawa do skierowania na cc, natomiast jesli lozysko sie przesunie to wszystko w normie i czeka sie na akcje porodowa. Ja caly czas pracuje i jestem od rana do wieczora na obrotach. Miewam bole brzucha, takie rozpierajace, ale to tak jak dziewczyny pisza, macica sie rozciaga, narzady wewnetrzne sie przesuwaja. Zauwazylam nawet u siebie, ze jak mam pecherz pelny to, az mnie boli, a to takie dosc dziwne uczucie. Wydaje mi sie, ze jesli to nie sa u Ciebie skurcze, nie masz plamien i nie mialas wczesniej zadnych problemow to sa to naturalne bole ciazowe. Natomiast jesli cos Cie zacznie niepokoic, skonsultuj z lekarzem. Zawsze lepiej byc spokojnym, niz niepotrzebnie sie stresowac.

59148 kate-88 Kobieta, 31 lat, Manchester -UK
Aniołkowa 2014

Aniołkowa 2014

To ja Irka melduję się z domu -udało mi się zalogować na Stare konto
Pokaże trochę brzucha ..
A co tam
Ps moje dziecko starsze mnie dziś nie opuszcza
Kocham być w domu

• listopadowki-2018_67819.jpg
--

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqkrntvnpgs866.png
https://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1u7cfavpn.png
https://www.suwaczki.com/tickers/wn68badvwoxrnigx.png

40278 aniolkowa-2014 Kobieta, 31 lat, okol Krakowa
Żancia

Żancia

Cześć dziewczyny,
Jestem nowa na forum :-)
Pare słów o mnie, mam 28 latek jestem po listopadowym 2017 poronieniu bliźniakow dwujajowych (poronienie w 9t.c) i los tak chcial że właśnie na listopad 2018 ma sie urodzić nasza mała Zosia. Jestem w końcówce 19 tygodnia.
Czytałam już miesiąc temu forum ale jakoś bałam sie "zapeszyć" i odezwać czekając aż będzie wszystko bardziej pewne ze Zosia zostanie z nami. Póki co ruchów małej jeszcze nie czuje nie wiem jak to u was teraz wygląda z tymi ruchami dzieciaków. Trzymam za Was wszystkie kciuki i pozdrawiam serdecznie!

60022 zancia Kobieta, 29 lat, Gdynia