Noworodki i niemowlaki

Listopadówki 2018

Odpowiedzi znajdują się poniżej

MadziaZ

MadziaZ

Irka_88 trzymaj się, będzie dobrze, ważne, że ta szyjke wylapaliscie od razu jak zaczęła się skraca i teraz po założeniu szwu będzie dobrze. Powodzenia.
Ja w poniedziałek miałam wizytę i wszystko dobrze, lekarz potwierdził dziewczynkę, u mnie obecnie już 17 t 3 d.
A jak wasze wizyty?

--

http://s3.suwaczek.com/20140614290223.png
http://s6.suwaczek.com/201601247244.png

41142 madziaz Kobieta, 34 lata, Poznań
Kate_88

Kate_88

Irka_88 trzymam mocno kciuki, dobrze ze problem szybko zauwazony. Mam nadzieje, ze pobyt w szpitalu przyniesie dobre rezultaty. Z kazdym tygodniem dzidzius coraz wiekszy i szanse na pomyslne rozwiazanie rosna, wiec badz dobrej mysli. Ja np. szpitale lubie, jako dziecko mialam jeden epizod i ponad miesiac w szpitalu spedzilam, a w zwiazku z tym ze wspomnienia zostaly dobre to i traumy nie ma. Jeszcze raz powodzenia!

Sylwia84, wozek bedzie na pewno firmy Maxi Cosi, model mysle, ze nowa Adorra, choc sentyment mam do Mury 4, ktora teraz jest lekko ulepszona i nazywa sie Stella. Patrzylam na Bugaboo, ale dla mnie gondole sa za nisko, a spacerowka z siedziskiem kubelkowym nie przekonuje mnie. Jakos tak wg mnie tradycyjnie rozkladane siedzisko na plasko wydaje mi sie wygodniejsze. No i mam duze zaufanie do Maxi Cosi, wiec pewnie podswiadomie bardziej mi sie podoba.
Ja uzywalam laktatora elektrycznego Aventu i bylam zadowolona, ale napisz prosze jaki Ty mialas.

MadziaZ, ja mam wizyte 21 czerwca i bedzie to tylko USG. Pozniej w 26tc krzywa cukrowa i na poczatku sierpnia wizyta u poloznej z badaniami moczu i krwi. Gdzies po drodze USG 4D, ale to prywatnie, bo znajomi sprezentowali nam je. Super, ze juz masz corcie potwierdzina, mozna zaczac szalec zakupowo ;)

59148 kate-88 Kobieta, 31 lat, Manchester -UK
Sylwia84

Sylwia84

Kate, siedzisko kubełkowe jest najzdrowsze dla kręgosłupa dziecka, ale rozumiem o co Ci chodzi, my mamy tez normalne, rozkładane całkowicie, mysle ze to się lepiej sprawdza przy starszaku. Moja wizyta będzie 15 czerwca tuż przed wyjazdem nad morze na 2 tyg. Ostatnio byłam jakiś tydzień temu i w sumie tylko detektorkiem sprawdzaliśmy tętno. Było Ok.

40523 sylwia84 Kobieta, 35 lat, Warszawa
~Irka_88

~Irka_88

Hej ja psychicznie dzięki dziewczynie z sali dużo lepiej .
Ale wieczorem bez małej będzie mi ciężko .
Tym bardziej ze tą dziewczyna z która leżę ma pierwszą fazę porodu to do wieczora będę sama.
Zabieg będę mieć jutro .
Mam mg w kroplowce i leżę.

Kate_88

Kate_88

Irka_88 oby takie nastawienie juz Ci zostalo na caly pobyt. Wiem, ze mysli kraza wokol tego co w domu itd, ale postaraj sie nie zamartwiac. Na pewno wszystko bedzie dobrze.

Zapytam jeszcze czy moze ktoras z Was ma w planie pieluszki wielorazowe ? Od ostatniej mojej przygody minelo sporo czasu i widze, ze na rynku troszke sie pozmienialo.

59148 kate-88 Kobieta, 31 lat, Manchester -UK
Sylwia84

Sylwia84

Ja myślałam o wielorazowych,ale watpie ze ostatecznie się zdecyduje. Wiem ze kasowo wypada taniej,ale obawiam się ze nie będę miała czasu ich prać.

40523 sylwia84 Kobieta, 35 lat, Warszawa
MadziaZ

MadziaZ

Ja wielorazowych nigdy nie używałam i teraz też sobie odpuszczę. Przy dwójce maluchów, syn będzie miał prawie 2 latka nie sądzę, abym dała radę ten temat ogarnąć. Teraz przy synu mam tyle roboty, że praktycznie na nic czasu nie mam, nie wyobrażam sobie teraz hak to będzie jak pojawi się kolejne maleństwo - obym dała radę. Mój mały jest teraz bardzo ruchliwy, ma 15 miesięcy i oczy muszę mieć wokół głowy, bi nie usiedzi na miejscu.

--

http://s3.suwaczek.com/20140614290223.png
http://s6.suwaczek.com/201601247244.png

41142 madziaz Kobieta, 34 lata, Poznań
~Irka_88

~Irka_88

Ja to chyba dziś nie zasne
Po całym dniu leżenia plackiem
Nie czuję zmęczenia.

~Ania_27

~Ania_27

Drogie przyszłe mamy!

Nazywam się Anna Hinca, jestem studentką IV roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
Skończyłam również studia pedagogiczne. Prywatnie jestem mamą dwuletniego Kubusia.
Obecnie jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej poświęconej kobietom będącym w pierwszej ciąży, dlatego też zwracam się do Was z prośbą o pomoc w badaniu, które umożliwi mi napisanie jej.

Badanie jest w pełni anonimowe, a jego wyniki są wykorzystywane tylko w celach naukowych.

Poniżej zamieszczam link do badania.

https://www.webankieta.pl/ankieta/339107/badanie-kobiet-w-ciazy-n.html

Z góry pięknie Wam dziękuję i życzę szczęśliwego rozwiązania!

Ana5

Ana5

MadziaZ to jesteśmy w tej samej sytuacji jeśli chodzi o dzieciaczki. Jedyny plus, że nie mam czasu wydziwiać i zastanawiać się nad swoim samopoczuciem. U nas codziennie jest dwa razy na dzień plac zabaw i latanie za małym potworkiem, który usiluje bawić się z dużymi dziećmi na dużych zabawkach. Pamietam, że pierwszą ciążę to strasznie przeżywałam, ciagle miałam jakieś fascynujące problemy. Zbytek czasu ;)
Najbardziej przy nowym dziecku boje się braku snu. Może trafi mi się łaskawy egzemplarz.
U mnie w poprzedniej ciąży miałam skaracającą się szyjkę od 30 tygodnia. Mały urodził się w terminie. Mam nadzieje, ze teraz będzie inaczej.

54791 ana5 Kobieta, 35 lat, krk