Noworodki i niemowlaki

Listopadówki 2018

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Nooowaaa

~Nooowaaa

Hej witajcie. Jestem nowa na grupie , zaczęłam 17tc . Mam nadzieje , ze duzo latwiej bedzie mi to wszytsko przejsc z osobami , ktore tez sa w ciazy i maja o niej pojecie . Bo poki co wszyscy sie odwrocili i zostałam sama. Jest to moja 2 ciaza, a w okol mnie byly tylko bezdzietne osoby , ktore nie rozumieja tego stanu i byc może po prostu zazdroszcza, ale nie wnikam ( rodzina meza).

~Nooowaaa

~Nooowaaa

Wymiotów nie bylo wcale . Ciaza idealna z początku, bo po 13 tyg koszmar . Szpital , skurcze , leki na podtrzymanie . L4 i lezemy w domu . Brak apetytu 17 tc i waga stoi w miejscu od poczatku . Malenstwo rosnie idealnie . Samopoczucie marne , choc nie pokazuje tego przed corka . Lekarze nie dawali szans na utrzymanie kolejnej ciazy , ale sie udalo w miedzy czasie 2 poronienia ostatnie w 4tc w styczniu tego roku . Nie poddalam sie i wyczekuje syna

~Irka_88

~Irka_88

Czesc Nowa
Ta grupa średnio funkcjonuje .
Ja rodzinki męża nie informuje o ciąży ;)kiedyś samo wyjdzie .
Marzy mi się chociaż do końca wakacji utrzymać w tajemnicy .
Ale wątpię czy mi się uda .Grunt pozytywne nastawienie .

~Nooowaaa

~Nooowaaa

My bylismy w takiej euforii, ze chcielismy calemu swiatu powiedziec od poczatku , ale niestety nie kazdy podzielal nasz entuzjazm...

Kate_88

Kate_88

Witaj Nooowaaa,
Strasznie wspolczuje podejscia ze strony rodziny meza, jak przeczytalam Twoj wpis to wlasnie pomyslalam, ze Irka ma podobna sytuacje, dlatego nie dzieli sie wiesciami z ta czescia familii.
U nas wszyscy zareagowali pozytywnie, a tesciowa jak uslyszala, ze prawdopodobnie dziewczynka to myslalam, ze mnie ozloci. Ma dwoch synow i 3 wnukow. Zawsze marzyla jej sie dziewczynka ;)
Nooowaaa, a cos konkretnego sie stalo, ze wyladowalas w szpitalu, czy po prostu z dnia na dzien zaczely sie skurcze itd.?

Nie pisalam Wam jeszcze, ale od soboty, czuje juz wyraznie jak moja rybka sobie plywa. Nie mam juz watpliwosci czy to moje jelita, czy dzidzia, jest ewidentna roznica.
Zaczelam tez po malu szykowac zakupy jakie mamy do zrobienia, bo czesc bede zamawiala w PL i chce to systematycznie gromadzic. Macie moze jakies sugestie, bo po 8 latach troszke pewnie zapomnialam.

59148 kate-88 Kobieta, 31 lat, Manchester -UK
Sylwia84

Sylwia84

Hej Nowa, fajnie Ze jeszcze ktoś dołączył. Kate gratuluje ruchów, ja mysle ze czasem mi się tam coś wierci i to nie jelita bo za nisko, wiec obstawiam ze dzidzius. A co byś chciała skompletować w Pl? Mysle ze dość kluczowy jest laktator, nakładki na piersi, zestawy buteleczek do mrożenia i przechowywania mleka,wiadomo ze przewijaka, kosza Mojżesza nie przewieziesz. Na pewno sprawdza się otulacze bambusowe,kocyki wszelkiej maści -fajne są takie ręcznie robione firm yyy,millebaby,bell and wool-naprawdę dzieła sztuki.do tego bawełna z certyfikatem.ubranka to tez w zależności od tego czy eko sreko czy zwykłych hmowych, na ladnebebe na pewno znajdziesz fajne polskie marki produkujące ubranka z ekologicznej bezpiecznej bawełny,np coodo.podejrzewam ze smoczki z naturalnych materiałów typu havea,husteczki bez chemii waterwipes,kosmetyki ekologiczne bez sZkodliwych substancji znajdziesz tez w UK.nosidlo tuła czy chusta tez pewnie jest znana tam.przestrzegam przed wisiadlami baby bjorn.no i nie wiem co jeszcze :)

40523 sylwia84 Kobieta, 35 lat, Warszawa
Kate_88

Kate_88

Sylwia84, mam w planie zakup wozka w PL, bo mimo ze dochodzi koszt transportu to i tak jest duzo taniej. Ogolnie jesli chodzi o zakupy w PL, to zdaza nam sie je robic, np. Sofe narozna kupowalismy w PL i przewozilismy do UK, bo po prostu sie oplacalo.
Mamy tez co miesiac luzna gotowke na koncie w PL, ktora to wlasnie chce wykorzystac na zakupy. Dzis np. na Allegro znalazlam majtki poporodowe Hartmann, takie z siateczki i wklady do nich. Mialam je po pierwszym porodzie i bylam bardzo zadowolona, wiec i teraz chce je nabyc. Na pewno kupie czesc wyprawki pieluchowej, bo tak jak przy pierwszym, bardzo chce korzystac z wielorazowych. Ciuszki w wiekszosci zapewne kupimy tutaj, ale zerkne na strony polecane przez Ciebie. Nosidlo Tula znamy i obowiazkowo musimy nabyc, kochalam je nade wszystko i polecalam kazdemu, wiec i to na pewno bedzie na mojej liscie. Popatrze na laktatory, elektryczne nianie i inne tego tupu sprzety, ale raczej w UK zakupie, ze wzgledu na inna wtyczke.
Strasznie tego wszystkiego duuuuzo ;)

59148 kate-88 Kobieta, 31 lat, Manchester -UK
~Irka_88

~Irka_88

Szyjka 2cm .
Czyli zjechała 1.tam
Stworzył się lejek .
Czyli pozamiatane; (
Jutro szpital .
Zamiast szwu na wszelki wypadek będzie szew ratujący pobyt w szpitalu ok 1tyg .
Oszaleje
Ps córka

Sylwia84

Sylwia84

Kate a jaki wózek planujesz?? My dostaliśmy wózek gondole i juz oddaliśmy. Jako spacerówkę zakupiliśmy bugaboo bee ale to właśnie taka spacerówka, niby są do nich gondole ale nie jestem przekonana. Chciałabym cybex lub chociażby mutsy ale z drugiej str to wydatek +1000 pln względem samej gondoli do bugaboo,a Ty o czym myślałaś ?? Mogę Ci polecić laktator którego ja używam przy Amce jak tylko go znajdę. Miałam ten i medela i ten zdecydowanie bardziej się sprawdził. Popatrz jeszcze na ubranka Pinokio. Ja przy Amce miałam tylko z tej firmy. Ich bawełna nie jest eko sreko ale maja certyfikat oeko tez wiec są bezpieczne. Sprawdzę sobie te majtki o których piszesz bo ja właśnie tez jakieś fajne po porodzie miałam kupione w kiosku w szpitalu i nie pamietam co to było

40523 sylwia84 Kobieta, 35 lat, Warszawa