Noworodki i niemowlaki

Listopadówki 2018

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Kate_88

Kate_88

zandra88 super, ze wizyta juz za Toba i wiesci bardzo dobre.
Ja mieszkam w UK i do lekarza jeszcze nawet sie nie rejestrowalam, dlatego ze tutaj wyglada to zupelnie inaczej. Idzie sie do tzw. GP, czyli lekarza pierwszego kontaktu i on zleca poloznej przejecie opieki nad pacjetka. Polozna przychodzi do domu, USG jest robione dwa razy w ciagu trwania calej ciazy w ok 12 tygodniu i polowkowe w okolicach 20 tygodnia. Takze mam jeszcze troszke czasu zanim zobaczymy co sie dzieje w srodku ;)
Mamy juz syna, ktory w tym roku skonczy 8 lat, na poczatku nie byl zachwycony wiadomoscia o rodzenstwie, ale widze ze z kazdym dniem jest coraz pozytywniej nastawiony.
Kobitki jak u Was z ciazowymi objawami typu wymioty itd.? Ja w pierwszej ciazy mialam nudnosci, nie to zebym wymiotowala jakos specjalnie, ale dyskofort byl. Tym razem jest duzo lepiej, ale za to zmeczenie dopada mnie w polowie dnia i to takie okrutne.
Pozdrawiam Was serdecznie i zycze samych serdecznosci z okazji Dnia Kobiet !!

59148 kate-88 Kobieta, 31 lat, Manchester -UK
Skowronka

Skowronka

Hej dziewczyny! jestem tu nowa. Test robiłam w zeszłym tygodniu, wyszły dwie kreski i od razu pobiegłam do lekarza ale nic nie było widać i pani mówiła żeby wrócić za dwa tygodnie, potwierdzić i sprawdzić czy wszystko okej. Na razie ciężko mi uwierzyć że jestem w ciąży chociaż bardzo bym chciała. Co do objawów to nie mam żadnych. Może na razie za wcześnie. Już mam synka i jak z nim byłam w ciąży to pierwsze co to dopadły mnie mdłości i ból piersi a tu nic. Kate_88 współczuję czekania tyle, ja jestem strasznie niecierpliwa i najchętniej już bym poszła żeby mi ktoś pokazał pęcherzyk i może wtedy bym uwierzyła ;))

47971 skowronka Kobieta, 35 lat, Poznań
Marinka1

Marinka1

Witaj Skowronka
U mnie z dolegliwości ciążowych ogólne osłabienie, ból piersi i nudności, żeby było weselej- wieczorne;)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4peimmch3e.png
https://www.suwaczki.com/tickers/010i3e3k5onl2k2o.png

59146 marinka1 Kobieta, 30 lat, ???
~Paulinka25

~Paulinka25

hej, trzymajcie jutro rano kciuki za moje testowanie, mam nadzieję że będzie choć cień cienia. Nawet jakby po czasie był to byłby już znak. Druga próba będzie w poniedziałek. Ja sama nie wiem czy mam jakieś objawy ciąży czy może to objawy czego innego.
Z synem nie miałam objawów wogole. Nawet ciazowych dolegliwości. Dopiero na końcówce.
Dopadła mnie dziś infekcja. Może to znak bo miałam raz w życiu infekcje grzybicza i to właśnie w ciąży.
A jeśli posty piszecie z telefonu to ucina je przez emotki.

~Paulinka25

~Paulinka25

Negatyw jak nic, czekam w takim razie do poniedziałku albo nawet wtorku bo wtedy raczej test już będzie pewny. Niestety czekanie w moim wypadku do @ może być długie bo od kad przestałam brać tabletki anty jeszcze nie było tej pierwszej. Nigdy nie czekałam tak z utęsknieniem na okres. To już 29 miesięcy jak go nie mam.

Marinka1

Marinka1

U mnie test wyszedł negatywnie w terminie spodziewanej @, 3 dni pózniej również. Dopiero po 5 dniach pojawiła się bardzo blada druga krecha:)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4peimmch3e.png
https://www.suwaczki.com/tickers/010i3e3k5onl2k2o.png

59146 marinka1 Kobieta, 30 lat, ???
Kate_88

Kate_88

Witaj Skowronka. Ja tez do osob cierpliwych raczej sie nie zaliczam, ale juz tak tutaj jest. Maja ku temu swoje powody i ja je rozumiem i szanuje. Moglabym pojsc prywatnie do pl ginekologa i wszystko sprawdzic, ale nie mam takiej potrzeby poki co. Bedziemy w maju w pl i wtedy wybiore sie na prywatna wizyte na pewno, no i w UK planuje tez zrobic usg 3d prywatnie.

Marinka1, ooooo tak ogolne oslabienie to teraz moj najwiejszy wrog, czuje sie jak misio, ktory nie moze zapasc w sen zimowy, choc tak bardzo by chcial.

Paulinka25, trzymam kciuki, u mnie podobnie jak u Marinki pierwszy test w dniu planowanej @ wyszedl negatywnie, dopiero kolejny po kilku dniach pozytywny. Strasznie dlugo czekasz na powrot miesiaczki, konsultowalas to z gin ? Bo moze ze wzgledu na brak miesiaczki nie masz owulacji ?? Nie znam sie na tym i nigdy nie spotkalam z takim problemem, ale cholipka zmartwilas mnie troszke.

No nic, czas popracowac. Milego dnia :)

~Paulinka25

~Paulinka25

9 mies ciazy, 4 mies po porodzie bez tabletek ale brak @, potem decyzja o tabletkach bo gin uznała że nie ma potrzeby czekać na pierwszą miesiączke, i potem 16 mies na tabletkach bez @. 15 lutego przestałam je brać. 26 lutego wszystkie znaki na niebie mówiły że jest owulacja. Więc postanowiliśmy nie czekać do miesiączki która nie wiadomo kiedy się pojawi. wyliczylam sobie z teori że powinnam poczekać 14 dni czyli do 12 marca. Ale miałam nadzieję że coś już wcześniej mogę sprawdzić. Z synem tak miałam że też robiłam 3 dni przed @ i negatyw potem w dzień @ negatyw i chyba 5 dni później dopiero był pozytyw. Więc jeszcze mam dzieje że się udało.

Kate_88

Kate_88

Paulinka25, podczas brania tabletek miesiaczka powinna sie pojawic i to regularnie, przynajmniej w teorii. Co prawda mam niewielkie doswiadczenie, bo na tabletkach bylam krotko i to jako nastolatka, pozniej przeszlam na plastry, ktore duzo bardziej mi sluzyly, a od czasu ciazy z synem nie uzywalismy zadnej antykoncepcji. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze i zgodnie z Twoim przeczuciem, a za kilka dni zobaczysz dwie kreseczki.
Znam przypadek dziewczyny, ktora baaardzo dlugo miala chip antydzieciowy, chyba przez 10 lat, pierwsza owulacja po jego usunieciu i dwie kreseczki od razu. Takze wszystko jest mozliwe.
Hormony kobiety to jednak jest jedna wielka zagadka :)