Skocz do zawartości
Forum

Listopadówki 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Ja dzisiaj bylam na wizycie u nowego lekarza i... wedlug niego bedzie chlopczyk :) mowie mu,ze na genetycznych sugerowal dziewczynke..a on mowi,ze za miesiac okaze sie kto mial racje hehe. Na nastepna wizyte ide z mezem i coreczka,niech tez obejrzy braciszka albo siostrzyczke :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, już po badaniach. usg wyszło dobrze, z krwi pappa też super jestem mega szczęśliwa :) niestety nie dowiedziałam się kto mieszka sobie w brzuszku bo dzidzia zakładała nogę na nogę a kiedy w końcu je wyprostowala to miejsce strageniczne zasłaniala pepowina :D jeszcze nie czuję ruchów, myślę że jeszcze ze dwa tygodnie :) Zandra biorę Pregna plus. Na zdjęciu moje szczęście :)

monthly_2018_05/listopadowki-2018_67313.jpg

Odnośnik do komentarza

Madzia dzięki za słowa wsparcia :) mam antybiotyk wiec mam nadzieje ze szybko wydobrzeje. Amka wczoraj nie chciała wychodzic z przedszkola wiec dzisiaj już zostanie na leżakowaniu co oznacza ze do 14:30 będę mogła spokojnie odpocząć. Stresa mam jedynie przed poniedziałkiem bo te infekcje... czy wszystko Ok z dzidziusiem... No i antybiotyk. No ale niestety nie dalo się go nie włączyć.

Odnośnik do komentarza

Adumelka piękna fota. Mam dość podobna na lodowce:) super ze wszystko Ok, bardzo zazdroszcze :) ja biorę femibion i magne b6. Co do ruchów to tez mam czasami wrażenie ze mnie coś tam gilgota ale raczej nie sadze ze czuje dzidziusia, na usg takim szybkim żeby sprawdzić czy bije serduszko bardzo się ruszał i nic nie czułam.ale czasem w jakiejś określonej pozycji coś tak jakby. W poprzedniej ciazy czułam ruchy już w 14 tyg. I mimo ze lekarz mówił ze to niemożliwe naprawdę tak szybko czułam dzidziusia. W drugiej ciazy czuje się to podobno szybciej.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a czy rozgladalyscie się za wyprawka? Wiadomo ze może jeszcze za wcześnie, nie znamy płci ale coś tam każda z nas ma w głowie. Ja wiem ze wiele rzeczy jest zbędnych, jakieś suszarki do butelek itp... ale w sumie sporo rzeczy się mega przydało lub przydałoby się, np kosz Mojżesza. Macie typy jakieś na wyprawkę co na pewno musicie mieć a co możecie sobie darować?

Odnośnik do komentarza
Gość Irka_88

Witam dziś miało być krakowskie zoo bo mąż ma wolne jedziemy z młoda do poradni alergiczno-dermatologicznej.
Ale pogoda listopadowa.
Na szczęście samopoczucie dużo lepsze .
Wyprawkę -jak płeć Poznamy to parę nowych ubranek -chyba że jednak facet to tylko ubranka .
Ja nie lubię różowych dziewczynek więc dużo uniseksow mamy ;)praktycznie wszystko mam Uniwersalne .
Dużo rzeczy dałam do siostry Ale to wszystko wraca .
Kołyski nawet nie kazalam im składać.
Prawdopodobnie wymienię materace
.
Przy córce zakupy typu wózek ,kolysla wanienka stelaż fotelik ubranka kupiliśmy w jeden dzień w 34 tyg

Odnośnik do komentarza

Co do wyprawki to ja również większość rzeczy mam po synku. Teraz będę musiała je tylko odświeżyć, no i jeżeli faktycznie okaże się, że tym razem będzie córeczka to dokupie trochę dziewczecych ubranek - czego w sumie nie mogę się doczekać, bo te dziewczęce ubranka są prześliczne i zawsze nie mogłam się na nie napatrzec, jak kompletowalam wyprawkę dla małego. Ja z witamin zaczęłam brać prenatal classic, lekarz mi polecił, te witaminy są od 13 tygodnia. Stosujecie już coś przeciwko rozstepom?

http://s3.suwaczek.com/20140614290223.png
http://s6.suwaczek.com/201601247244.png

Odnośnik do komentarza

Co do ubranek to my mamy bardzo dużo mało zniszczonych ubranek typowo dziewczęcych. Dziewczecych nie znaczy różowych. Amelia lubi spódniczki i sukienki w kwiatuszki newbie, ja je tez uwielbiam wiec mamy tego sporo. Jak urodzi się chłopczyk to wszystkie ubranka na nowo bedziemy musieli kupowac. Co do rozstępów to nic specjalnego nie stosuje ale faktycznie warto.wtedy na brzuchu nie zrobił mi się ani jeden, za to na pupie owszem,wiec tym razem nie będę się tylko ograniczać do brzucha. Na razie mam pomadę do ciała Hagi ale potem chyba kupie masełko shea w mydlarni Franciszka.wydaje mi się ze nie ma co kupowac tych rossmanowych palmersow nafaszerowanych chemia.maselko wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Co do ciuchów to u nas podobnie. Mam bardzo dużo rzeczy po małym. Większość z nich dostaliśmy od różnych osób w rodzinie (akurat tak się złożyło że się wszystkim chłopcy urodzili ;)) także nowe kupowalismy bardzo rzadko. Pod tym względem to lepiej żeby lekarz miał rację że u nas znów chłopak będzie bo zdecydowana większość tych ciuchów jest typowo chlopienca z samochodami, pociągami itp. A jak jednak będzie dziewczynka to czekają nas wielkie zakupy ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Irka_88

Ja rozstępy mam mega .
Wiecie kiedyś przy 184 cm waga 60 a jakiś czas temu dochodzilam do 120
W poprzedniej ciazy miałam zakaz miziania brzuchai wszystkie smarowidła nie mogły być używane.
Jakiś czas temu poznałam bioderma olejek do kapieli i moja skóra wreszcie odpowiednio nawilzona nie muszę używać balsamow. I przy tym zostanę .

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry Mamusie,
Staram sie Was czytac regularnie, ale na pisanie ciezko znalesc chwile spokoju.
Tydzien temu bylam na pobrabiu krwi na test genetyczny, cos zblizonego do polskiego pappa, ale troszke inny jest jak sie okazuje. Polozna powiedziala, ze jesli cos bedzie nie tak, to w przeciagu tygodnia sie skontaktuja telefonicznie, natomiast jesli bedzie wszystko dobrze list z wynikami przyjdzie na adres domowy w ciagu 2 tygodni. Takze dzis mija tydzien, telefonu nie bylo, wiec wyniki raczej na pewno pozytywne. Z reszta pani technik na USG powiedziala, ze nie widzi nic co moglo by wskazywac na nieprawidlowosci. Ale, ze dzidzio nie dal zmierzyc przyziernisci, to na wszelki wypadek badanie z krwi zlecila. Wczoraj bylam tez na wizycie u poloznej, wyniki bardzo dobre, cisnienie rowniez, no i odrazu zbadala mocz, ktory tez jest jak najbardziej ok. W ten weekend mamy komunie syna, a w srode lecimy do PL, mam zaplana wizyte u mojej gin, wiec moze jak sie dzidzio odpowiednio ustawi bedziemy mogli zobaczyc kto w bebzolku mieszka, bedzie to 18 tydzien i 2 dni.
Pisalyscie o brzuszkach, moj jest juz okraglutki, przy dopasowanych ciuchach bardzo widoczny. Bardzo szybko sie pokazal, bo juz w 10 tc mozna bylo zobaczyc kraglosci. Jestem raczej szczupla, 170 cm i 58 kg przed ciaza, wiec w momencie kiedy balonik basenowy zaczal sie wypelniac plynem po prostu brzusio wydelo, slabe miesnie brzucha zapewne.
Co do wyprawki, to ja tak jak adumelka, mam syna w wieku 8 lat i bardzo dlugi czas utrzymywalam ze drugiego dziecka nie bedzie, az tu nagle decyzja sie zmienila, wiec i nas czeka kompletowanie calosci wyprawki. Na szczescie nasz nowy domek juz udalo nam sie prawie do konca ogarnac i pokoik dla dzidzia bedzie mozna niebawem zaczac urzadzac .
Jesli chodzi o prace, to ja pracuje i chce pracowac jak najdluzej, planuje jeszcze przed macierzynskim dostac kontrakt w innym dziale, tak zeby po powrocie cieszyc sie praca w fajnym miejscu i pozytywnymi ludzmi.
Samopoczucie zdecydowanie mam lepsze, choc rano potrafia mnie jeszcze zmeczyc mdlosci, na szczescie szybko odpuszczaja. Zmeczenie jest i jak to polozna powiedziaa bedzie, najwazniejsze to umiec odpuscic i po prostu odpoczac kiedy potrzeba, tak tez robie.
Witaminy jakie biore to Pregnacare, najpopularniejsze i chyba najczesciej stosowane w uk witaminy, razem z kwasem foliowym. Jedna tabletka dziennie. Na rozstepy stosuje od samego poczatku okejek bio oil, ale nie codziennie, okazal sie dzialac bardzo dobrze na moja stara i paskudna blizne po wyrostku.
Zandra88, bardzo czesto mysle o Was i o tej calej drodze przez ktora musicie przjesc i z czym przyszlo Wam sie zmierzyc. Szczerze powiem, ze nie wiem jak ja sama bym sobie z tym poradzila i jak to ogarnela. Duzo sily dla Was!
Irka_88 bardzo Ci wspolczuje tych ekscesow zarowno w rodzinie jak i zdrowotnych, trzymam za Was mocno kciuki.
Sylwia84, wracaj do zdrowia szybciutko.
Pozdrawiam Was wszystkie mamki serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Gość Listopadowa

Dzień dobry dziś zaczęłam 14tydzie. We wtorek miałam wizytę u lekarza NFZ i wszystko wporzadku
We środę wieczorem zaczął mnie pobolewac brzuch są ta bóle naprzemian raz kłujący raz rozpierający (taki miesiączkowy) zlokalizowany raz po bokach raz na środku
Mam wrażenie ze brzuch mi rozpiera sytuacja ta miała miejsce rano wczoraj i dziś
Nie mam żadnych plamien itp
Przyjmuje luteinę w dawcę 3+1 tabletka plus raz dopochowowo
Troszkę zaczęłam się stresować

Odnośnik do komentarza

Kate, fajnie ze nasz czytasz znajduj czasem czas żeby coś napisać bo miło się czyta takie super wieści.
Listopadowa gdzies na jakiejś innej grupie jest dziewczyna która tez we wczesnej ciazy dostała jakiś skurczy i teraz leży na oddziale ale z dzidziusiem wszystko Ok. Próbowałaś wziac nospe, magnez? Przy bardziej zaawansowanej ciazy jest to zalecane nie wiem czy już teraz.zawsze można by skonsultować to chocby z położna w przychodni, choć pewnie ona wyślę Cie do gina. Ja dziś mało odpoczywam bo mam dzisiaj urodziny i robie tort bo wieczorem wpadnie kilku gości.czuje się już znacznie lepiej, jako tako już oddycham, najważniejsze ze nic już mnie nie boli, wiec mogę spokojnie zajac się mikro urodzinami. :)

Odnośnik do komentarza

W ogóle co do bóli, ja jak się nachodze, przyniosę zakupy, czy wniosę śpiąca Amke na 3 piętro (14kg) to tez tak mnie jakoś boli tak w sumie nie jak na okres tylko tak po boku coś w sumie tez nie kłuje ale jakoś czuje to miejsce, albo z drugiej str... mysle ze to nie jest dobry znak, wiec lepiej faktycznie się oszczędzać. Jak teraz sobie spokojnie stałam w kuchni a teraz jak sobie leżę to wszystko Ok.

Odnośnik do komentarza

Sylwia wszystkiego najlepszego!!! :)
Co do bóli przy zmęczeniu to ostatnio omawialam to z moim lekarzem bo też mam jakiś taki ból czy może raczej uczucie mocnego ucisku w podbrzuszu jak się zmecze. Pani mówiła że to normalne, że coś tam się rozchodzi, żeby się oszczędzać i jak się nasili to brać nospe. Na razie mi to nie wraca bo pilnuje żeby nie dźwigać i się nie męczyć jakoś niepotrzebnie i jak na razie jest okej.

Odnośnik do komentarza
Gość Irka_88

Ja też miewam takie bóle ostatnio mnie zlapaly wieczorem jak się położyłam do łóżka .
Ja biorę asmag forte 3×1 Ale w razie bólu mam brać po 2.
Ogólnie czeka mnie wyciszenie macicy co znaczy branie dużo mg w domu później w kroplowce 2 dni a w 3 dobie zabieg .
Mimo że to2 raz w życiu to mam stres.
Dziś zostałam ciocia ;) mamy w tym roku baby bum w rodzinie.
I żeby było ciekawiej 7 dziewczyna w tym roku .
A jeszcze są 2 z grudnia :)

Sylwia 100 lat

Odnośnik do komentarza
Gość Listopadowa

Trochę zaczęłam się denerwować bo wcześniej nie odczuwałaz takiego dyskomfortu. Lekarz twierdzi ze skoro nie ma plamien krwawień nie ma co narazie się denerowowac( łatwo mu mówić)
Jestem po stracie w 8tyg dwa lata temu i teraz najzwyczajniej jestem przeczulona.

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego co najlepsze Sylwia84!
Jeżeli chodzi o witaminy to ja tak jak w poprzedniej ciąży biorę pregne plus. Polecił mi ją mój gin.
Co do bólu to ja jak dużo chodzę, dźwigam to odczuwam ostatnio silny ból w okolicy lędźwiowej.... Brzuszek u mnie już zdecydowanie widać już z 2-3 tygodnie...duzo szybciej niż w poprzedniej ciąży.... ale tak jak w poprzedniej póki co schudłam 2 kg i pewnie nadrobię to w kolejnych miesiącach ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx3e3kpm3897sz.png

Odnośnik do komentarza

Mnie też raz pobolewalo w podbrzuszu. Jakoś parę dni temu. Wtedy trochę się narobilam. Ból zlokalizowany był raz z jednej raz z drugiej strony.. Kiedy odpoczelam było ok. Czasem ból oznacza że macica i więzadła się rozciągają. Ważne by nie było plamień. No i trzeba jednak się oszczędzać. Nawet teraz nie dźwigam zakupów, robi to mój partner :) Sylwia wszystkiego najlepszego!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...