Skocz do zawartości
Forum

Listopadówki 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. U mnie 11 tydzień. Wczoraj wieczorem tak mnie zemdliło, myślałam że pawia puszczę ;) ale zauważyłam że coraz rzadziej mdłości się pokazują. Zmęczenie nadal jest, brak chęci do wszystkiego.. Mam nadzieję że to ostatnie takie tygodnie a potem będzie już tylko pięknie :) Irka ja testy miałam za darmo, czeka mnie jeszcze usg. A w poniedziałek odbieram wyniki krwi, ciekawe czy nie mam anemii, często jest mi duszno, szybko się męczę, a do tego jeszcze alergia, a teraz pyłki. Chociaż powiem wam że przedwczoraj poszłam na rower.. Pojechałam do lasu, zebrałam pędy sosny na syrop ;) czułam się rewelacyjnie :)

Odnośnik do komentarza

Rozpisalam sie jak szalona a tylko troszke sie dodalo :/
Mimo poznej owulacji doczekalam sie pozytywnego testu, aktualnie termin na 17 listopada :)
Kochane czy ktoras z Was robila juz badania na kile i miala wynik watpliwy?
Co do objawow to moze ze 3 razy wymiotowalam ale codziennie jak wstaje to czuje ze jest mi niedobrze ;p
Aktualnie 12w1d :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kyyng0nxq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9h00ct7ltb3wh.png

Odnośnik do komentarza

Hejka,Elcia 90 fajnie ze się udało.witaj na grupie. Nie pomogę Ci z ta kiła,robiłam wszystkie badania i na szczęście wszystko Ok. Dalej nie zrobiłam drugiej morfo i alloprzeciwcial(czy jak moj mąż ma rh+ i ja mam rh+ to jest jakieś ryzyko?) chyba jutro zrobie wszystko bo mam wizytę u innego lekarza. Niestety nadal walczę z przeziębieniem, a w weekend nie bardzo odpoczęłam.i jeszcze znowu praca :( kurde chciałabym pojsc na to L4,zwłaszcza ze jeszcze to przeziębienie doszło ale jakoś sie boje ze coś wyjdzie nie tak i będzie mi głupio do pracy wracać. :(

Odnośnik do komentarza
Gość Wika90

Hej. U nas intensywny tydzień. W niedzielę mamy komunie mojego siostrzeńca. Juz mam stres przed czwartkowym usg eh. W środę pojdę zrobić wyniki. Niedługo tez przyjdzie pismo z przedszkola i zaczną się zebrania,spotkania integracyjne. Ogolnie czuje sie dobrze i juz mniej zmeczona zdecydowanie.
O ciazy wiedzą juz wszyscy. Najpierw wiedzieli tylko moi rodzice i siostra,a po 10tc powoli mowilismy reszcie przy roznych okazjach.

Odnośnik do komentarza

Hej! Ja dziś już po wizycie. Wszystko dobrze, maleństwo ma 7 cm i rozwija się prawidłowo. Lekarz powiedział, że wygląda mu na dziewczynkę, ale żeby się nie nastawiac, bo to jeszcze jest bardzo wcześnie i ogólnie chłopca wcześniej widać. Ja jeszcze chodzę do pracy, ale za miesiąc planuje iść już na l4, chce odpocząć, ale też spędzać, więcej czasu z synkiem. Ja też z wynikami badań nie pomogę, bo u mnie na szczęście wszystkie prawidłowe. U mnie już dzisiaj 13 t 1 d i czuje się dobrze. Oby wszystko było dobrze, bo z córeczka problemy w ciąży zaczęły się właśnie w 13 tygodniu.
Pozdrawiamy.

http://s3.suwaczek.com/20140614290223.png
http://s6.suwaczek.com/201601247244.png

Odnośnik do komentarza
Gość Irka_88

Hej dziewczyny dziś byłam na badaniach Pappa i beta
Jutro będę mieć wyniki i podjadę do gina .
Moje bardzo zle samopoczucie zamieniło się w ciągłą senność.
Ale nawet coś jadłam dziś i wczoraj .odnośnie płci pamiętam
ze synka w 16 tyg potwierdził dr.
Córkę na prenatalnym powiedział mi wtedy ze jest moment kiedy można pomylić chłopca z dziewczynka Ale potwierdził 2 tyg później ze kobieta.
Są tu jakieś mamy z alergią jak sobie radzicie ja kicham od 2 dni non stop i tak się drape myślę ze to sosna .
Nie wiem czy mogę sobie pomóc jakos

Odnośnik do komentarza
Gość Lea 1991

Hej dziewczyny. Ja po USG prenatalnym. Dzieciak ma już 7 cm:) i wszystko jest ok. Niestety kolejny lekarz twierdzi że chłopiec więc moja nadzieja jest nikła. W sumie patrząc jakie mam szczęście w życiu to mogłam się tego spodziewać heheheeh. Z resztą będzie co ma być. Wizyta u mojej gin w czwartek więc pewnie już USG mi nie zrobi :(:(

Odnośnik do komentarza

Lea fajnie. Ja mam jeszcze 2 tyg do prenatalnego. Dzisiaj niestety strasznie złe się czułam i poszłam do internistki. Zleciła mi ekg ale wszystko Ok za to mam niedobory magnezu i chyba stad moje dzisiejsze palpitacje. Jaki magnez można? Bo ta lekarka powiedziała ze każdy. A co z ziółkami uspokojajacymi? Można melisę ??

Odnośnik do komentarza
Gość Wika90

Lea najwazniejzsze,ze dziecko rosnie zdrowo :)

Sylwia melisę mozna. A magnez zapytaj w aptece,pewnie doradzą. A najlepiej zadzwon do lekarza jesli masz taka mozliwosc.
Takie "problemy" z sercem w ciazy mozna miec,uczucia kolatania itp. W koncu nasze serca pracują o 60% bardziej ! Warto jednak zawsze sprawdzic,wiec super,ze rodzinna zlecila ekg :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, a ja znowu po dłuższej nieobecności ;) Ostatnio tyle się dzieje, że brak czasu na cokolwiek...Jednak urządzanie mieszkania i przeprowadzka w ciąży, z małym dzieckiem nie są najlepszym rozwiązaniem ;) Nawet wybór lamp wydaje się wtedy mega wysiłkiem, nie wspomnę o sprzątaniu ;)
Ja też chętnie posłucham rad dotyczących alergii, bo mnie wyjątkowo męczy...
Jutro czeka mnie wizyta u gin i badania prenatalne... Nie mogę się doczekać i martwię jednocześnie...

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx3e3kpm3897sz.png

Odnośnik do komentarza

Ja też jestem alergiczką i mam astmę oskrzelową. Na szczęście na razie mnie nie męczy tak bardzo. Nie wiem czy jest na to jakiś sposób. Chyba tylko głowa w poduszkę.

Elcia 90 witaj i rozgość się.

Irka_88 ja miałam tylko jedną próbkę pobieraną na prenatalnych.

Sylwia idź kobieto na l4 ja też chciałam jak najdłużej pracować a w tamtym tygodniu już poszłam na l4 i jest mi mega dobrze i żałuję że nie poszłam wcześniej. Ty i dziecko najważniejsze, wiem że praca też alembik nie tak jak wy.

Ja już po wizycie u gin. Krew ok, serduszko bije, bączek ma 8,5cm długości. Wszelkie sprawy wiązane z prenatalnymi i złymi wynikami papa kazał czekać i kierować się do kliniki gdzie mi je robili. I powiedział ze6trzyna kciuki żeby było zdrowe dzieciątko... Hm...
W moczu wyszły mi jakieś bakterie więc receptę tylko wypisał i wizyta za miesiąc. A spotkanie z genetyk w klinice gnoje mi przesuneli z 10.05 na 15.05 więc znów się wszystko przesunie. Grrrrrr się wkurzylam. A jak zalecą mi amniopunkcje to około 16.05 17.05 a na wyniki do 30 dni można czekać.... Nie powiem jakie słowa cisna mi się na język no ale cóż, nie pozostaje mi nic tylko czekać... Boję się tej amniopunkcji...

https://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3d3jwghb3.png

https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kq13y8ttf.png

Odnośnik do komentarza
Gość Irka_88

Zandra rozumiem ten stres..
Czekanie jest najgorsze .
Dziś miałam jechać do gina wejść miedzypacjentkami Ale dziś nie nadaje się do wyjścia z domu .
Ogólnie mówiąc to ja się boję ze przez te wymioty w szpitalu wyladuje.
Dziś to chyba już jakieś apogeum.
Miałam jedna probke papa pobierana na 2 badania test papa i coś beta (nie wiem czy to jest to beta standardowe czy coś innego )96 zl zapłaciłam .
Podziwiam matki pracujące A tym bardziej kobiety w ciazy w pracy.
Nie wyobrażam sobie siebie teraz w pracy w czasie kiedy nie potrafię normalnie funkcjonować.
A myslenie mi też kiepsko idzie zarejestriwalam sie do lekarza imieniem mojej córki i nazwiskiem moim panienskim.
tylko dlatego że od jakiegoś czasu małej dziadek dokucza że ona nazywa się tak jak on a ona się złości i podaję swoje nazwisko

Odnośnik do komentarza

Zandra trzymam kciuki, aby okazało się, że wszystko dobrze. Myślami jestem z Tobą, ale zgadzam się, że na pewno takie wyczekiwanie wiadomości o dziecku jest stresujące. A myślałaś o tym teście nifty? Nie znam się na tym, ale chyba jest mniej inwazyjny, no i bezpieczniejszy dla dziecka, a z tego co czytałam to wyniki są chyba do 7 dni roboczych, może warto to rozważyć.
Zastanawiam się co u stokrotki, bo dawno się nie odzywala, oby wszystko było u niej dobrze.
Milla za dobre wiadomości podczas Twojej jutrzejszej wizyty również trzymam kciuki. Daj znać co tam będzie u Was słychać.
Ja niestety nie znam się na tym jaki magnez można, a jaki nie, no i na ziołach też się nie znam, więc nic nie doradze.
Lea też uważam, że najważniejsze, że z dzieciatkiem wszystko dobrze, a płeć ma w tym wszystkim najmniejsze znaczenie. Ogólnie to nasze maleństwa mają narazie podobna długość, bo moje miało 7,23 cm, duże dzieciaczki już.
Pozdrawiamy Was wszystkie serdecznie.

http://s3.suwaczek.com/20140614290223.png
http://s6.suwaczek.com/201601247244.png

Odnośnik do komentarza
Gość Roksi1

Magnez można każdy, ale najlepiej brać lek, a nie suplement, leki są sprawdzane i muszą się zgadzac ilości, a w suplemencie jeśli napiszą cos, to nikt tego nie weryfikuje. Może być tego magnezu w tabletce więcej albo mniej, suplement nie jest tak pewny. I jeśli bierzecie witaminy ciążowe, to raczej odpada wtedy magnez rozpuszczalny, bo on jest wtedy z reguły łączony np z witamina B, której maksymalna dawka jest w witaminach dla ciężarnych. Osobiście polecam aspargin albo asmag.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!!! Ciężko mi sie ogarnąć po tej makowce, od poniedziałku w pracy no i na wizycie byłam. Odebrałam wyniki prenatalnych, wszystko wyszło okej, także super. Z morfologii wyszło mi teraz że czegoś tam mam za dużo czegoś za mało i wyczytałam w Internecie że to może anemia. No ale moja lekarka twierdzi że odchylenia są bardzo małe i to nie to a jak jej mówię że może jednak anemia bo zmęczona jestem ciągle to mi mówi że to pierwszy trymestr. Zastanawiam się czy słuchać jej czy iść gdzieś jeszcze. Mąż twierdzi że panikuję i że w pierwszej ciąży było tak samo w tym czasie że zaczęłam latać po różnych lekarzach i na koniec stwierdziłam że to bezsensu bo nic się nie dzieje. Miała któraś z Was anemię? Jakie są objawy i co wtedy robiłyscie?
A co do maluszka to ma już 10cm i machał do mnie na iść więc płakałam ze wzruszenia jak zwykle;)
Zandra też miewam zgagę ale nie znalazłam żadnej rady, czekam zawsze aż przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Gość Lea 1991

Hej dziewczyny. Ja też jakoś nie mogę ogarnąć się po majówce. Mąż miał cała majówkę wolna więc miałam pomoc a teraz po jednym dniu z moim kochanym szkodnikiem padłam spać jak zabita.

Wczoraj byłam znowu u endokrynologa i okazało się że mam Gravesa- Basedowa. Lekarka nie przepisała żadnych leków bo stwierdziła że ciąża mnie trochę chroni ale co z dzieckiem? Nie ukrywam że się martwię. Podobno przy tym może dojść do przedwczesnego porodu a skoro jeden taki mam za sobą z powodu szyjki macicy to martwię się że urodzę jeszcze wcześniej. Może któraś z Was zmaga się z tą chorobą?

Odnośnik do komentarza
Gość Irka_88

Hej dziewczyny mnie też zgaga męczy.
Moja mama zaczyna śnić tezę ..A ja mówię "no nie mów że dziecko już na długie włosy "Mi pomaga mleko I unikanie wszystkiego co słodkie .
U mnie jest problem ze biorę tabletki rano 2 w dzień 2 i na noc 4 .
A czy ja wezme równo czy w odstępach 'zwracają sie'

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...