Skocz do zawartości
Forum

Czerwona pupcia


Rekomendowane odpowiedzi

To jest podobne do odparzeń i w sumie mogłoby się wydawać, że może zaszkodziła pielucha. Jak dobrze rozumiem karmisz piersią i Ty przyjmowałaś antybiotyk to jakaś część przenikła do Twojego pokarmu i faktycznie jeśli chodzi o kupkę to dziecko może robić ją bardziej kwaśną, stąd pupa może się odparzać. Nie wiem jak to jest jeśli Ty byłaś na antybiotyku ale u moich dzieci po lekach stolce były kwaśne i pupa jak nie była szybko umyta to się odparzała a były na mm. Tutaj jednak cała pupa jest zaczerwieniona, czy smarujesz ją bepathenem albo sudocremem? I jakie pieluszki używasz?

Odnośnik do komentarza
Gość marysia1w3

mogło się to zrobić od antybiotyku bądź czego kolwiek innego co przenikło do mleka a dziecku nie służy, próbowałaś smarować sudocremem tylko musisz to robić przy każdej zmienie pieluszki żeby się zagoiło, mojemu synowi wyszło odparzenie gdy ja zjadłam truskawki, widocznie mu nie służą, zresztą wyszla mu na nie alergia, i posmarowałam kremem na odpazenia bepanthen, okazało się że ten krem nie poprawił stanu pupy tylko pogorszył, dopiero sudocrem pomogł ale przy regularnym stosowaniu plus mycie pupy bierzaca woda, wietrzenie, i kapiele w krochmalu. Nie ma co gdybac od czego wyszlo tylko szybko dzialac żeby gorsze się nie zrobilo bo potem coraz gorzej wyleczyć, co do pieluszek to uważam iż jeśli dziecko nie miało na te stare alergii przed spożyciem antybiotyku to nie trzeba było ich zmieniac. gdyby mój syn teraz miał jakies odparzenie to pieluchy były by ostatnia rzecza jaka bym podejzewala bo używam tych samych od urodzenia, a czeste zmiany marki tez nie sluza dziecku

Odnośnik do komentarza

Karmie piersia zgadza sie i to ja antybiotyk przyjmowalam.
A pieluszki stosowalismy Pampers a zmiana jest na Dade. Nie sa one perfumowane bo pampers co rozmiar wiekszy to czuc ze sa wiecej perfumowane. I martwilam sie ze to moze to jest przyczyna.
Smarowalam Termentiolem. Ale 3dni.dluzej sie obawialan ze moze zaszkodzic. Krochmal rowniez byl stosowany. A takze "masc szpitalna " taka brazowa na recepte robiona.
Nie mam pomyslu co dalej. Po sudocremie te posladki byky takie suche

Odnośnik do komentarza

Kąpiel w krochmalu też nie zaszkodzi a to tani i raczej pewny sposób, nawet jeśli nie zaobserwujesz poprawy to nie wydasz niepotrzebnie pieniędzy w aptece na jakieś inne specyfiki :) Moje dzieci też na Dadach chowane, od urodzenia. Nie mogę nic złego powiedziecieć na te pieluchy, nigdy nic im się nie działo po nich. Sudocrem ma właśnie właściwości wysuszające, przyznam się że we wczesnej młodości używałam go doraźnie na trądzik :) ale u moich dzieci leczył odparzenia z prędkością światła :) Sudocrem ma też w składzie tlenek cynku, może kup sobie krem Bambino, widziałam że też ma w swoim składzie tlenek cynku a to właśnie on robi większą robotę. Tych maści na "t" nie znam, nie słyszałam o nich więc w tym temacie nie doradzę.

Odnośnik do komentarza
Gość Do autorki

Hej.
Patrzę na zdjęcie o mamy ten sam problem tylko ze bardziej przy rowku a nie na pośladkach. I tez właśnie szukam czytam co to może być.
Jest kilka właśnie opcji.
Albo kupka jakaś po jedzonku (karmie mm i już mamy od 3 miesięcy rozszerzona dietę) albo siusiu to może tak odparzac. Zastanawiam się co do pieluszek.
bo tak jak pisałaś my tez mamy pampers (premium care) wcześniej nie było żadnego problemu nawet w tych miejscach jednej czerwonej krosteczki nie było i się zastanawiam teraz , bo niedawno była zmiana pieluszek na 4 (tez pampers premium care) i tak jakoś się zaczęło dziać...;(
Stosowałam różne maści sudocrem , bephanten , nivea , linomag i nic cały czas to jest. Może tez dlatego ze mój syn robi od 2 nawet do 4 kupek dziennie i może dlatego tak jest...nie mam pojęcia , będę obserwować dalej...

Odnośnik do komentarza
Gość szyszunia1806

Może to być od zmiany pieluszek bo co rozmiar to już inne. A może być to od kupek. Mój ma już półtora roku. Nosi od pół roku pampers 5. I jakiś czas temu mial biegunkę od ząbków. Zamiast jednej kupki dziennie to aż 6 i to bardziej plynnych. Wiem że to jeszcze nie biegunka ale już jakaś zmiana. Przez te częste kupki pomimo mycia pomimo kremowania wietrzenie się odparzyl. Zwiększona ilość kupek trwała 10dni i przez tyle mial odparzenie. Potem się zagoilo. Więc kupki mogą mieć dużo z tym wspólnego. Dodatkowo dziecko zje coś co podraznia skórę i efekt czerwonej pupy murowany albo gorzej. Mojemu po 7 dniach zrobiły się aż ranki. Zagoily się 5 dni po ustaniu biegunki

Odnośnik do komentarza

U nas jest juz poprawa. Pampers zmiebilam na dade do strasznie perfumowane te 3 sa. I myslalam ze moze dlatego tak skora dziala na to cala ich chemie.
My tez sie nameczyliscmy z roznymi masciami.mysle ze nam pomogl tormentiol bo sudokrem nie zadzialal. A teraz smaruje clotrimazolum. W miedzyczasie krochmal na dupcie i wietrzenie. Obu to juz nie powrocilo. Nie biore kilka dni antybiotyku juz.i inne kupki sa moze wlasnie dlatego ze juz nie zarzywam nic

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...