Skocz do zawartości
Forum

Czy są tu położne?


Gość Agata_polozna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agata_polozna

Drogie Panie.Jestem położną już od 33 lat i ze smutkiem muszę przyznać, iż moda na karmienie piersią przechodzi do lamusa. Co raz częściej młode Mamy dbając o swoją figurę, niezależność i wygodę wybierają butelkę. Dobro maluszka zsuwane jest na dalszy plan. Myślę, że powinniśmy znowu wrócić do naturalnych metod karmienia i umieścić swoje dziecko na najważniejszym miejscu w swoim życiu. Zapraszam wszystkie POŁOŻNE do wzięcia w akcji. https://edukacjapacjenta.pl/badanie/opis Opiekę merytoryczną nad badaniem objęło Polskie Towarzystwo Położnych.

Akcja ma na celu promocję karmienia piersią oraz pomoc mamom, które mają z nim problem (np. kryzys laktacyjny)

Odnośnik do komentarza

majkamak • 20.02.2018, 11:13
P.Agato, a co jest złego w tym że młoda mama chce być zgrabną kobietą i nie che być uwiązana do dziecka przez 24 h. Franek od urodzenia jest na mm i dobrze się rozwija ,a ja mam czas na swoje aktywne życie.

A czy w tym twoim "aktywnym życiu" masz czas na kontakt z Frankiem, czy ogranicza się on tylko do karmienia butelką?
Bo jeśli to drugie to żal mi ciebie i twojego synka.

Odnośnik do komentarza

Pani Agato i droga Ninko ileśtam... zajmijcie się swoimi sprawami i nie zapychajcie forum wątkami "Jeśli nie karmisz piersią na stos!!!!" Kobiety nie przechodzą na mm tylko ze względu na piękną figurę (która i tak jest dużo lepsza jak się karmi piersią, dlaczego położna z takim stażem tego nie wie? Zastanawiające...) ale chociażby z tego że ma pokarmu za mało, dziecko ma alergię, matka musi przyjmować leki itp. Więc na przyszłość radzę się dobrze zastanowić zanim będziecie osądzać wszystkie matki karmiące mm swoją miarą bo karma wraca :) oczerniać i robić z kogoś wyrodną matkę i "współczując" jej dziecku jak to matka go olała przechodząc na sztuczne mleko w internecie można bardzo łatwo, ciekawe czy powiedziałybyście to prosto w oczy takiej mamie? Wątpie....

Odnośnik do komentarza
Gość Agata_polozna

Pomarańczka - nie jestem pewna, czy zrozumiała Pani przekaz mojej wypowiedzi. Chodzi o promowanie karmienia piersią i pomaganie paniom, które mają np kryzys laktacyjny. Czasami nie ma wyboru jak Pani pisze i mm jest konieczne. Lecz nie o takich sytuacjach piszę.

Nie odpowiadam za dyskusję, jaka się wywołała pod postem. Moja wypowiedź ma na celu zrzeszyc i pomóc tym mamom, które chcą karmić a mają problem. Radzę nauczyć się czytać ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza

Oj ninko90, może trzeba zmienić położną. Jestem położną ze "słusznym stażem" i podczas rozmów z młodymi mamami zawsze przedstawiam im sposoby karmienia, pokazuję im wady i zalety. Nie zdarzyło mi się abym kogokolwiek zmuszała do karmienia piersią Mamy dobrze wiedzą co jest dobre dla nich i ich dziecka.

Odnośnik do komentarza

~werka8
Oj ninko90, może trzeba zmienić położną. Jestem położną ze "słusznym stażem" i podczas rozmów z młodymi mamami zawsze przedstawiam im sposoby karmienia, pokazuję im wady i zalety. Nie zdarzyło mi się abym kogokolwiek zmuszała do karmienia piersią Mamy dobrze wiedzą co jest dobre dla nich i ich dziecka.

Widzę, że w końcu jest prawdziwy ekspert :) dziękuję za fachowe i ludzkie podejście do tematu karmienia :) a co do pani agaty położnej to może nie umiem czytać ze zrozumieniem ale niestety pani sama napisała, że ze smutkiem stwierdza że moda na karmienie piersią przechodzi do lamusa a matki z WYGODY wybierają butelkę... to pani słowa. Może się pani pomyliła i zwyczajnie nie to chciała napisać, może staż pracy to też pomyłka i nie 33 lata ale np 13? Ja miałam świetną położną przy obydwu synach. Ciepła, empatyczna kobieta, doradzała, zastanawiała się ze mna, przejmowała moimi rozterkami i nie zmuszała do niczego, miała podobne stanowisko do werki8.

Odnośnik do komentarza
Gość Agata_polozna

Droga Pani Pomarańczka, wyniki badań są jednoznaczne - kp jest zdrowsze dla dziecka niż mm. Dlatego też należy skupić się na podstawach.
Napisałam o wygodzie, bo to ona jest realną przeszkodą w zaniechaniu kp. Nie piszę tu o przypadkach zdrowotnych czy dużych problemach laktacyjnych.
I oczywiście - matki mogą karmić czym chcą, takie jest ich prawo. W mojej gestii leży pomoc tym mamom, które chcą karmić kp, a mają problem (np kryzys laktacyjny).

Odnośnik do komentarza

~IreneNiezalogowana
Rozumiem, że pojęcie 'butli' jest równoznaczne z mlekiem modyfikowanym? Czy karmienie butlą,ale wypełnionym mlekiem mamy też jest takie złe? Pytam,bo nie wiem

Pojęcie "butli" w domyśle znaczy karmienie mlekiem modyfikowanym. Butla wypełniona mlekiem mamy nie jest zła. Butla wypełniona mlekiem modyfikowanym również nie jest zła.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...