Skocz do zawartości
Forum

Najada się? Proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Z produktów na laktacje ma pełny zestaw, femaltiker, herbatki, kozieradke, karmi, bawarke. Stres mam cały czas, to pierwsze dziecko,więc wszystko jest nowe i podejrzane, a szczególnie teraz, gdy ta tak mało przybrała na wadze. Przed butla bardzo się broniłam, bo ta presja i kazdy radził, " tylko mleczko mamusi". Dałam jej wczoraj po cycki i pięknie zjadła 90 ml. Czuję jednak wyrzuty sumienia :(. Na słoiczki to za wcześnie, chce jej wprowadzic od 6 miesiąca.

Odnośnik do komentarza

Mleczko niby mam, lecą strożki, ale nie cały czas. Po jakimś czasie gdy ssie robią się puste i ona wtedy się denerwuje, gdy leci wolno lub bardzo mało :( ja nie mam porównania i nie wiem jak to powinno wyglądać. Za dnia jest wesoła i pieluchy często są mokre i zakupkane. A przy cycu ryk i frustracja :(

Odnośnik do komentarza

Mamazu
Nie przejmuj się opinią innych ludzi, to twoje dziecko. Rozumiem że bardzo chcesz karmić piersią, ale jak mleczka jest zbyt mało i dziecko jest głodne, to nie ma nad czym się zastanawiać. Daj jej jednego cysia, jak spije to drugiego, a jak jeszcze jest głodna to niech doje mm, ważne żeby dzieciątko było najedzone i szczęśliwe, to i ty będziesz spokojna i zadowolona :))) A może to tylko kryzys laktacyjny i za chwilę całkiem odstawisz mm bo mleczka będzie wystarczająco.
Ja też chciałam wyłącznie kp do 6go mca, ale młody robił tak rzadkie kupki że przelatywały przez pampka na plecy i przesiąkały przez ubranko, więc jak tylko stuknęły 4 mce to zaczęłam podawać marchewkę po troszeczku i kupki momentalnie zgęstniały.

Odnośnik do komentarza

Renia, dziękuję za twoją odpowiedź. Teraz jak myślę, to ona właśnie robi często kupę (3-4) i to dosyć luźna, kolor na piękny musztardowy i jest gładka, nie śmierdzi. W nocy też czasem robi jedną. Nie wiem jak powinna wyglądać prawidłowa kupka, bo nie mam porównania, a jestem tu w Anglii sama. Często ma osrane plecy i ubrane. Myślałam, że to normalne, że dzieci robią często kupki i są dość luźne :/ teraz zaczęłam się znów martwić.

Odnośnik do komentarza

Mamazu
Naprawdę nie wiesz jak wygląda kupa ??? :))))
Nie masz się co martwić, to normalne że na samym kp jest taka luźna kupa, tylko mi to przeszkadzało i dlatego dałam troszeczkę marchewki po 4 mcu, na początku to chyba pół łyżeczki było przez kilka dni i obserwowałam co się dzieje. Kupki stały się na tyle zwarte że pampers był w stanie je utrzymać.

Odnośnik do komentarza

MamaZu, 150g na 3 tygodnie to rzeczywiście mało. A jaką wagę miała córeczka jak wyszłyście ze szpitala?
Jeśli chcesz nadal kp, to częściej ją przystawaj, żeby pobudzić laktację. Jeśli nie masz do tego czasu czy cierpliwości, a widzisz, że po karmieniu mała nadal jest głodna, to zrób jej butelkę z mm. Najważniejsze, żeby dziecko nie było głodne. A jak będzie najedzona, to będzie szczęśliwa i ty też :)

Odnośnik do komentarza

Renia, co do kupki to nie wiem jaka kupka powinna niepokoić, która jest np za rzadka, a która juz ok. Nie nabijaj się, ja nowo upieczona mama dla mnie wszystko jest nowość i wszystko niepokoi heee Uspokoiłas mnie :)
Dziubala, Zuzia miała 3280 po porodzie, spadła do 2900 i do tej pory przyrost wagi był większy. Co prawda wedłóg siatki czy skali centylowej waga jej jest w normie i te położne tutaj mówią że jest ok, ale dla nich zawsze wszystko jest ok hee. Teraz o tych wiadomosciach Próbowałam dawać mm i zjadła tylko raz 60 ml więcej nie chciała.

Odnośnik do komentarza

MamaZu, wychodzi na to, że córeczka po 4 m-cach przybrała 2,5 kg. To raczej dolne widełki, ale są w normie. Natomiast na centylach, z tego co na szybko popatrzyłam, to jest niziutko (3 centyl). Ale jeśli jest zdrowa, radosna, regularnie przybiera, to traktuje się to, że to "taka uroda". W końcu różne są dzieci i różnie wyglądają, jedne są okrąglutkie, a inne drobne. Twoja mała urodziła się raczej drobna (sugeruję się wagą), więc trudno się spodziewać, żeby była teraz pączusiem ;)
To, że zjadła tylko 60 mm niech cię nie martwi, bo jak rozumiem, to wcześniej karmiłaś ją piersią, tak? A ile razy na dobę karmisz?

Odnośnik do komentarza

Ryczałam dwa dni, po tym ważeniu jej, gdy okazało się że tylko 150 gr. Masakra. Zobaczymy za kolejne dwa tyg i miesiąc. Daje jej mm, ale rzadko chce i nie wiele. Może niejadek :) Poza tym wszystko ok, temperatury brak, pieluszki czesto mokre, uśmiecha się. Teraz ciągle slini i je dłonie. Karmie ja około około 8 - 9razy na dobę. W nocy 3 razy. Wstawiam zdjęcie, chyba nie wygląda za chudo?

monthly_2018_02/najada-sie-prosze-o-pomoc_65281.jpg

Odnośnik do komentarza

Mamazu
Nie wygląda za chudo twoja córcia :))) Może to był kryzys laktacyjny i chwilowo mleczka było mniej. Takie kryzysy się powtarzają, bo co jakiś czas piersi muszą zwiększyć produkcję, kiedy potrzeby dziecka się zwiększają. Nic się nie martw, radzisz sobie świetnie. Jak mleczka jest za mało to trzeba częściej przystawiać, wtedy mleczarnia dostaje "zlecenie" zwiększenia produkcji :)))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...