Skocz do zawartości
Forum

Czy stosujecie coś na wypadek odparzeń?


Rekomendowane odpowiedzi

Przy pierwszym synu od początku smarowałam mu pupę kremem Linomag, potem bepathenem a natępnie jak te wykończyłam sudocremem. Przed każdą zmianą pieluszki. Wszystkie wyżej wymienione u mnie sprawdzały się rewelacyjnie a najlepiej sudocrem, szczególnie w sytuacji gdzie pupa zdążyła się już odparzyć np latem.
Byłam zaskoczona kiedy w szpitalu po urodzeniu drugiego dziecka położne od noworodków nie pozwoliły mi niczym pupy smarować bo dziecko ma naturalną powłokę ochronną i nie można jej zaburzać. Tylko obecnie pupa mojego malutkiego synka zaczyna się odparzać więc smaruję na zmianę sudocremem i maścią Linuś.
Wy używacie kremów na odparzenia przed każdą zmianą pieluszki czy tylko kiedy się one już pojawią?

Odnośnik do komentarza
Gość szyszunia25

Dopki nie ma odparzenia używam tylko wazeliny po każdej kupie gdy się pojawi jakie kolwiek zaczerwienienie odrazu sudocrem. U nas inne nie działaja a nie które to nawet powodują większe odparzenie bo dochodzi reakcja alergiczna. Na wyjście np na mieście zawsze smaruje po kupie bepanthenem bo mniejsza wygodniejsza tubka. Nie mam jak syna dobrze wytrzec a chusteczki to nie to samo co umycie. Po siusiu żadko kiedy wogole smaruje chyba że jest zaczerwienione. Jak już smaruję po siusiu a nie ma czerwonego to tylko wazelina. Do 3mies tak naprawdę cały czas uzywalam sudocrem bo kupa była w każdym pampersie. Pierdnal i było trochę. W nocy w szczególności bo też robił przez sen a nie zawsze mnie to budziło. W 5 mies zaczął przesypiac noce ale nadal zdarzala mu się kupka przez sen. Więc ochronnie zawsze sudocrem na noc. W dzień wazelina. Syn mial skłonność to odparzen i nie smarowanie niczym zwlaszcza po kupie kończyło się odparzeniem. Nawet teraz gdy robi częściej kupkę niż zwykle i zadsza z powodu zębów to pomimo mycia a właściwie kąpieli zdarzy mu się po kilku dniach odparzyc i tylko sudocrem pomaga. Np mial biegunkę 10dni. Myty był za każdym razem pod prysznicem. Po 5 dniach mial czerwona pupę. 7 dnia już był odparzony. Pomimo smarowania sudocremem gruba warstwa zeszlo dopiero jak się biegunka skończyła. Krem łagodzi pieczenie a to naprawdę boli

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...