Skocz do zawartości
Forum

Czy któraś mamusia spotkała się z takim czymś?


Gość Igu

Rekomendowane odpowiedzi

Moj synuś za tydzień kończy 5 miesiąc. Zauważyłam u niego że ma lekko szare kąciki białek w oku od strony uszu. Czy któraś mamusia spotkała się z takim czyms ? Dodam, że oczka nie łzawia nie ropieją nic się z nimi niepokojącego nie dzieje. To szare nie jest niewiadomo jak duże tylko kawałeczek tego widać, ale widać.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Chyba niewiele Ci pomogę jeśli napiszę, że nie spotkałam się z czymś takim u starszego syna, młodszy ma dopiero 4 tygodnie a starszy 4 lata. Jeśli Cię to niepokoi, idź do lekarza. Nie wiem czy nie lepiej od razu do okulisty chociaż jeśli masz dobrego pediatrę wybierz się do niego. Czy ta szarość w oku pojawiła się nagle? Czy to rośnie? Zauważyłaś coś takiego? Czy Maluch jakoś trze te oczka, czy zrobił się niespokojny lub płaczliwy?

Odnośnik do komentarza

To było nie jestem pewna czy czasem nie od urodzenia wcześniej się nie przyglądałam. Jakis czas temu to odkryłam obserwowałam i właśnie , ze nie nie powiększa się, maluda trze oczka tylko jak jest zmęczony i chce spać pozatym ich nie dotyka.
Raczej bez wizyty u okulisty najlepiej się nie obędzie ;(
Przynajmniej dla pewności. Mimo to dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Lepiej dmuchać na zimne, mój starszy syn od urodzenia miał jedną źrenicę mniejszą od drugiej. Zbagatelizowałam to, dopiero jak miał 10 mies zabrałam go do okulisty ale lekarka nie dość że niekompetentna to jeszcze sama nie wiedziała dlaczego tak jest. Wystraszona, że być może przez własne olewatorstwo moje dziecko będzie miało jakiś defekt pojechałam do neurologa i on po dokładnym zbadaniu stwierdził, że taka uroda mojego syneczka- asymetria źrenic. Ta mniejsza źrenica reaguje na bodźce, zwęża się i rozszerza ale jest mniejsza niż u drugiego oczka. Pod względem neurologicznym wszystko było ok :) natomiast pod opieką okulisty jesteśmy do dziś, syn ma niewielką wadę wzroku.
Mam nadzieję że u Was też będzie wszystko w porządku :) daj znać co powiedział okulista.

Odnośnik do komentarza

Pomarańczka
mój starszy syn od urodzenia miał jedną źrenicę mniejszą od drugiej.

Powiem ci, że zauważam asymetrię źrenic u coraz większej liczby ludzi. Ja, mój partner i córka również zazwyczaj mamy źrenice różnych rozmiarów.

Co do tematu - moja córka nie ma czegoś takiego. Najlepiej pytać lekarzy. Trzymam kciuki żeby to nie było nic groźnego, żadne choróbsko.

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

Odnośnik do komentarza

Początkowo myślałam, że może to jakiś uraz na skutek bardzo cięzkiego i długiego porodu. Rodzina o to pytała ale ja myślałam, że to "normalne", tzn taki jest. Dopiero po tej wizycie u okulistki jakoś się przestraszyłam (rychło w czas pomyślicie, jak dziecku mało brakowało do roczku) ale na szczęscie neurolog mnie uspokoił. Potem byłam z nim jeszcze na jednej wizycie kontrolnej, wszystko ok :)
Co do osób z asymetrią, przez całe życie spotkałam tylko jedną taką osobę, wyjątkową, niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju- mojego syneczka :) nie znam nikogo z podobną przypadłością. Dodam, że syn ma też różne kolory oczu. Jedno błękitne a drugie piwno-zielone :)

Odnośnik do komentarza

Hej założyłam wątek,bo chciałam się dowiedzieć czy któraś mama spotkała się z takim czymś... ale wiadomo nic tak nie uspakaja jak wizyta u specjalisty. A wiec wczoraj byliśmy prywatnie (bo na NFZ to dopiero wizyta byłaby w maju ;D ) u okulisty dziecięcego który bada takie maleństwa jak moje (5mc) i ...jest wszystko Ok. Mały ma bardzo dobry wzrok , reaguje na wszystko, bardzo ładnie poruszają mu się gałki oczne nawet zbadał dno oka ;) a chodziło mi o to ze ma takie ciemne kąciki białek w oku od strony uszu a to się okazało ze to co widać to szare to noc innego jak przebijająca krew spod białka. Lekarz tłumaczył ze pod białkiem jest „jeziorko krwi” i mały ma poprostu cienkie białko i bardziej poprostu przebija. Ale to nie jest groźne i wgl i ze zejdzie do ukończenia roczku przez małego. Badanie słuchajcie super , mały wgl się nie bal , śmiał się , No i podejscie lekarza dp takiego małego dziecka super ;) a na zakończenie wizyty małemu się tak głośno odbiło po mleczku ;D tyle miał do dodania na koniec ;) Haha

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...