Noworodki i niemowlaki

Jak to jest z tym przepajaniem?

Pomarańczka

Pomarańczka

Każdy mówi co innego ale pamiętam że przy pierwszym dziecku gdy karmiłam mm, dopajałam wodą a potem herbatkami. On chętnie je wypijał a ja pilnowałam aby przed każdy karmieniem się trochę napił bo gdzieś z tyłu głowy jakiś głos mi mówił, że inaczej po mm zrobią mu się złogi i nie będzie się mógł załatwić. Obecnie młodszy syn nie chce pić, wody ani herbatki, tylko mleko. Jest na HIIPie, nie ma zaparć ale czy to prawda, że może dojść do takiej sytuacji? Zeby dopajać dziecko aby uniknąć zaparć? Mój nie chce pić, może być tak, że nie jest spragniony a napije się i naje mlekiem modyfikowanym?

58049 pomaranczka Kobieta, 29 lat, Łódź

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~kasia11235

~kasia11235

hymn złogi nie koniecznie, mleko hipp jest chyba najbardziej lekko strawne wiec jeśli robi kupke raz dziennie lub co dwa dni, nie jest ona twarda zbita i nie ma z nia problemów to nie masz się co martwic jeśli nie chce pic dodatkowo wody, jeśli by był problem jednak to możesz mu nalewać więcej wody do mleka no bo wkoncu na wodzie jest robione :) podsumowując Ci co mowia o przepajaniu niemowlaka maja racje jednak nie odnośnie każdego dziecka , ogolnie pilnuj by syn pil minimum 100ml wody na każdy kg masy ciala. ale ta woda uzyta do zrobienia mleka tez się liczy, generalnie później każdy sok woda herbata zupa mleko etc się liczy

Dziubala

Dziubala

Co parę lat zmieniają się wytyczne odnośnie karmienia czy pojenia ;). Przy najmłodszym synku weszło, że picie przy mm już nie jest obowiązkowe. Ja jednak byłam przekonana do "starej szkoły" i picie dawałam.
Masz zaufanie do pediatry? Zapytaj ją o opinię.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
Pomarańczka

Pomarańczka

Pytałam położnych, tak się złożyło że miałam dwie :) jedna powiedziała, że jeśli on pić nie chce to widocznie nie potrzebuje i podawać mu mleko a mleka się właśnie domaga :) Druga położna, po której wizycie miałam z Małym trochę cyrk stwierdziła, że należy. Ale mamy zimę, u nas w domu nie panuje afrykański spiek, temperatura jest "normalna", chodzimy w ubrani w długie rękawy ale nie znów w niewiadomo jak grube swetry. Jest ciepło ale nie gorąco i jemu może nie chce się pić? Może mleko, robione na bazie wody przecież tak jak napisała Kasia zaspokoi jego głód i pragnienie, przynajmniej na te 3 godziny.

58049 pomaranczka Kobieta, 29 lat, Łódź
Dziubala

Dziubala

Pomarańczka, hehe, ile osób tyle opinii ;). I komu wierzyć? ;)
Ile macie stopni w domu? Obserwuj małego, jak nie chce pić, to nic na siłę. Może np. za parę tygodni zacznie :). Zwracaj uwagę na qpki, dopóki nie będzie zatwardzeń, to luzik :)

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
~kasia11235

~kasia11235

z własnego doświadczenia i obserwacji różnych niemowląt, uważam iż nie trzeba dodatkowo przepajać niemowlaka. zwłaszcza jeśli sam się tego nie domaga, najważniejsze jest to czy dziecko ma zaparcia, jeśli nie to nie ma takiej potrzeby, no i druga sprawa to to że mleko jest robione na bazie wody więc dziecko tą wodę piję, dużą role odgrywa skład mieszanki którą dziecko otrzymuje, nie każda odpowiada każdemu dziecku, więc często jak pojawią się zatwardzenia to jest to wina mieszanki i najlepiej ją zmienić a nie dodatkowo podawać wodę

Pomarańczka

Pomarańczka

Też tak myślę, tym bardziej, że trochę wypije herbatki albo wody, na cały dzień ok 30-40 ml, tak mniej więcej. A przecież chodzi o to, żeby to dziecko jadło mleko i rosło, na wodzie raczej nie będzie przybierało na wadze a przecież musi rosnąc. Ja go też za wszelką cenę nie chce dopajać bo zje wtedy mniej a na jego wiek (jutro kończy miesiąc) i wagę urodzeniową (4.850) to wydaje mi się że zjada mało (na porcję 90-100 ml) kilka razy w tym tyg zdarzyło się że zjadł 115 ml ale więcej nie chce i też mi usypia przy butli :/ a jak wcześniej mu jeszcze podam pić, to już w ogóle mniej zje.

58049 pomaranczka Kobieta, 29 lat, Łódź
Waniliowa

Waniliowa

Moja córa dopiero chwilę przed 4 miesiącem życia zaczęła delikatnie potrzebować kilku łyków herbatki. Wcześniej nie dopajałam bo pediatra i położne w szpitalu twierdziły że mleko (nawet modyfikowane) w zupełności wystarczy a i ja na siłę nic wciskać nie chciałam.
Może to nie kwestia temperatury że dziecku chce się pić a wilgotności powietrza lub źle wstrząśniętego mleka i proszek zostaje na gardełku?
Wtedy faktycznie dziecko może chcieć przepić niedogodności. :)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

56428 waniliowa Kobieta, 25 lat, Austria
~mych

~mych

Jesteśmy ssakami. Czy jakakolwiek mama z naszego gatunku, np kotka, niesie w pysku wodę dla swojego dziecka? Daje mu cycka i koniec. Ja jak urodziłam, do 4 miesiąca nie dawałam córce nic oprócz piersi. Potem pomału wprowadzałam soczki, zupki i zaczęłam dawać pić. Karmiłam półtora roku.