Skocz do zawartości
Forum

Skaza białkowa


Rekomendowane odpowiedzi

Od początku mam za mało pokarmu więc syn już w szpitalu był dokarmiany mlekiem Bebiko. Od kiedy wróciliśmy ze szpitala ja także mu je podaje a odchodzę od piersi bo zwyczajnie pokarm mi ginie (przy pierwszym dziecku też tak było) a niepokoi mnie ilość kupek, konkretnie 6-7 dziennie głównie przed południem. Mały tak stęka przy ich robieniu, że robi się cały czerwony. Znajduje się w nich czasem śluz, brzydko pachną. Tak od 3 dni. Dzisiaj pediatra powiedziała, że po zmianie mleka powinno się uspokoić ale ja się boję że może to być skaza białkowa. Syn ma na powiekach takie jakby ciemienichę? Jakie są objawy skazy? Pytam bo nie miałam wcześniej do czynienia z takim schorzeniem... starszy syn po Nan nie mógł się załatwić więc przeszliśmy na HIPP Bio Combiotic i od razu się poprawiło. Teraz też zmienie Bebiko na HIPPA ale czy pomoże się okaże.

Odnośnik do komentarza

Może to być skaza białkowa, ale nie musi. Bebiko źle wpływa na maluszka, więc i tak musisz je zmienić, ale nie na Hippa, tylko na takie dla skazowców np. Bebilon Pepti czy Nutrmaigen. Pediatra sama powinna ci to zaproponować.
Skaza białkowa daje różne objawy u różnych dzieci. Mój średni syn płakał po wypiciu "zwykłego" mm, miał suchą skórę, na policzkach miał błyszczące suche plaski, na brwiach tkai jakby łupież, a za uszami miał tzw. "efekt naderwanego ucha" (taką krwistą ranę). Po zmianie mm na Nutramigen niemal wszystko ustąpiło.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj zmieniłam pediatrę na tę do której jest zapisany starszy syn. Powiedziała, że na chwilę obecną nie mówimy o skazie. Mój Maluszek nie ma nic takiego za uszkami, tylko na powiekach. Jeśli byłaby to skaza to od razu poszłabym do gastrologa bo wiem, że Nutramigen jest drogi a na receptę puszka kosztuje ok 3.50 więc czekam. Od wtorku podaję mu HIPP Bio Combiotic, starszy syn też się na nim wychował i tak jak wcześniej wspomniałam po mleku NAN miał problem z załatwieniem a zaraz po zmianie wszystko było ok. Poza tym on nie płaczę, ładnie zjada, nie ulewa tylko te kupy... na mm powinny być 1 góra 2 dziennie a on po Bebiko robił 6-7 o kwaśnym zapachu. Stękał przy wypróżnianiu więc postanowiłam zmienić mleczko. Będę go obserwować. Pediatra mi go ważyła, przybiera na wadze więc stwierdziła że nie ma podstaw że to skaza białkowa ale ja też nie mam porównania bo starszy syn nie miał jej, po mm kupki 1-2 dziennie, żółte i niezbyt zbitej konsystencji, książkowe wręcz. Dodam że po Bebiku kupy były ze śluzem, większość. Zastanawiam się czy nie podawać mu jakiejś osłonki na poprawę jelitek ale czy to w ogóle ma sens jeśli tak często się wypróżnia?

Odnośnik do komentarza

Pomarańczka, nie ma takiej reguły, że dziecko po mm robi qpę 1-2 razy dziennie. To ile ich robi, to kwestia indywidualna, a ilość dziennych qp zmienia się wraz z każdym miesiącem życia dziecka, czyli im dziecko starsze tym mniej robi qp.
Jak dziecko ma skazę, to nie trzeba iść do gastrologa, wystarczy pediatra, a potem alergolog.
I jeszcze co do skazy, to nie wszystkie dzieci mają te same objawy, czasem dziecko ma jeden objaw, a czasem pięć, różnie bywa, ale dobrze że pediatra ją u was wykluczyła, jeden problem mniej.
Oby zmiana mm przyniosła szybką poprawę. A podawanie osłonki (probiotyk) to bardzo dobry pomysł :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki, na HIPPie jest od wtorku, dokładnie od popołudnia. Wydaje mi się że jest poprawa, co prawda tych kupek jest nawet 4 dziennie ale nie pachną kwaśno, nie ma w nich śluzu. Przy załatwianiu synek też tak nie stęka jak po Bebiku aczkolwiek słychać, że robi w pieluszkę.
Mam zaufanie do tej pediatry, gdyby nie to już pewnie umawiałabym się do specjalistów :) żałuję, że od początku nie podawałam mu HIPP, przecież już jedno dziecko odchowałam właśnie na tym mleczku i byłam zachwycona a tak poleciałam na tańsze Bebiko, choć wcale dużo tańsze niż HIPP nie jest, różnica to średnio 8-10 zł zależy gdzie się kupuje. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Mój w czwartek będzie miał 4 tygodnie. Więc drżę o takiego maluszka na każdym kroku :) przy starszym synu nie miałam takich przeżyć, teraz to dla mnie noewość, ale pediatra też powiedziała żeby ilością kup się nie przejmować, że widocznie tak trawi a na opakowaniu HIPPa piszę żeby mleko podawać na żądanie, tak jak w przypadku karmienia piersią więc może jakoś je dodatkowo udoskonalili jeśli chodzi o trawienie. Na tamtych opakowaniach nie było takiej informacji.

Odnośnik do komentarza

W dniu wypisu, w czwartej dobie miał 4.530. W szpitalu nie chciał przybierać dlatego zalecili dokarmianie. Nie pamiętam dokładnie ile miał 2 tyg po porodzie, bo wtedy miałam wizytę u lekarza ale tydzień temu miał już 5.100 z hakiem, więc przybiera. Jutro planuje zważyć go na wadze kuchennej bo do przychodni lekarka kazała przyjść tylko wtedy gdyby działo się coś poważnego ze względu na porę roku i chore dzieci w przychodni. Jutro akurat kończy miesąc więc zobaczę ile ma :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...