Skocz do zawartości
Forum

Jak wyregulować drzemki?


Gość monibar8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja córka za kilka dni skończy 4 miesiące, w dzień ciężko jej zasnąć, jej drzemki są bardzo krótkie, 15-30 min. Nawet 5 min. rzadko zdarzy się że śpi 50 min. na dworze tylko. Przez to budzi się placzliwa, marudna i już po wstaniu trze oczka. Przez to śpi ok 5 razy, dzisiaj obudzila się o 20 i senna zrobiła się przed 21, ale od razu nie szlysmy do sypialni tylko jeszcze nosiłam ja na rękach i leżała na łóżku. Na noc przy usypianiu płaczę, siadam na łóżku i biorę ja na ręce i kołysze, często wygina się do tyłu i płacze, w nocy po karmieniu ładnie sama zasypia. Co robię źle, że córka tak źle śpi w dzień i na noc? Co zrobić, żeby spała dłużej w dzień? Doradzcie proszę

Odnośnik do komentarza

może znajdź przyczynę takiego zachowania, mój syn nie może spać jak jest mu za ciepło albo zbyt duszno i nie ma świeżego powietrza. Nie zaśnie też gdy mu nie wygodnie. może twojej córce też jest zbyt gorąco- matki mają tendencję do przegrzewania dzieci , może ją też np boleć brzuszek albo jeszcze coś innego.

Odnośnik do komentarza

Moja się wygina do tyłu i płacze jak boli ją brzuch, ma zatwardzenie lub bączki nie mogą wyjść.
U mnie przyczyną takich krótkich drzemek było np. złe ubranko (rajstopy gryzły, kołnierzyki drażniły szyjkę, skarpetki uciskały nóżki), za mała wilgotność powietrza, podrażnienie/odparzenia (szyja u mojej córki prawie ciągle się odparzała), przejedzenie, ewentualnie wkurzało ją to, że była przykryta kocem.
Popróbuj ze swoją różnych rzeczy, znajdziesz przyczynę, nikt tak dobrze dziecka nie rozgryzie jak matka.
Tylko nie słuchaj porad teściowej czy kogokolwiek, że np. dziecku chce się pić! Moja matka ciągle to powtarza jak do nas przychodzi a zdarzy się ze mała zapłaczę. Co by nie było to pewnie chce jej się pić i mam jej dać. A taki ..uj. :P

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

Odnośnik do komentarza

minibar8, najczęściej dziecko płacze z 3 powodów, bo jest niewyspane/zmęczone, bo jest głodne, bo jest przebodźcowane. Oczywiście może płakać też z innych przyczyn np. przez chorobę czy ząbkowanie, itd.
Da się wyregulować drzemki. Polecam ci tę stronkę, poczytaj i zobacz ile wskazówek można tam znaleźć https://zdrowysendziecka.wordpress.com/author/zdrowysendziecka/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...