Skocz do zawartości
Forum

PEDIATRA na forum - zadaj pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zaniepokojonamama

Witam. Postanowiłam opisać tu sytuację z nadzieją że może ktoś mial podobna sytuację i pomoże. Moja córeczka ( 2,5 roczku) na początku zeszłego tygodnia dostała katar bardzo rzadki który z biegiem dni zmienił się na gesty i miała też suchy kaszel. Po tele poradzie lekarz stwierdził że to infekcja górnych dróg oddechowych. Dostaliśmy berodual do inhalacji dwa razy dziennie i syrop stodal. Po kilku dniach stosowania mieliśmy wrażenie że sytuacja opanowana, jednak we wtorek trzy dni temu córka wstała z temperaturą 38 stopni, doszedł totalny brak apetytu, marudzenie, kaszel i katar znikł. Zadzwoniłam znowu do lekarza a ten że względu na pandemie udzielił znowu tele porady, i zapisał małej Antybiotyk sumamed w 5 dawkach po 3ml dziennie, inahalacje kazał odstawić. Do tego probiotyk i dawać dużo pić.  Tyle że dziecko nie chciało pić! Wmuszalam w nią po kilka lyzeczek wody lub herbatki co jakiś czas a jak to nie zdawało egzaminu dostawała ze strzykawki bo bałam się że się odwodni. Po dwóch dawkach antybiotyku pojawiły się dwie kupy pod rząd - biegunka. Postanawiam znowu zadzwonić do lekarza, tym razem przyjęła nas inna doktor obejrzała dziecko stwierdziła anginę ropna i dlatego dziecko nic nie je ani nie chce pić. Kazała kontynuować antybiotyk. Fakt gorączka ustała z jedzeniem dziś trochę lepiej zjadła serek homogenizowany i trochę kiełbaski z paroma okruszkami chleba a to cud jak na ostatnie dni, pije troszkę więcej ale moim zdaniem i tak mało chociaż przynajmniej Sama sięga po Kubek z piciem. Widać też poprawę w samopoczuciu bawić się zaczęła interesować się zabawkami itd. Jednak pojawił się kolejny problem. Dostała malutkich kostek za uszami na policzkach oraz na tłowiu (brzuszek i plecki). Czy mam powód żeby się martwić? Czy ta wysypka może być od antybiotyku? ( pojawiła się po trzeciej dawce) czy konsultować to znów z Pediatra? Może jechać do szpitala? Pani doktor jak uslyszala że mała mało pije dała nam w razie w skierowanie do szpitala gdybyśmy zauważyli że dalej jest problem z piciem ale to się trochę poprawiło jednak ta wysypka mnie martwi.... Pomóżcie doradźcie :( wolalabym nie ciągać jej do szpitala w obecnym czasie tym  bardziej że dostaje spazmow jak widzi biały fartuch przez to że jak była malutka mieliśmy nieprzyjemne doświadczenia... Proszę o poradę martwię się ale też nie chce panikować. :( 

pozdrawiam 

zaniepokojona mama

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...