Noworodki i niemowlaki

Lipcowe maluszki 2018

Odpowiedzi znajdują się poniżej

LusiaM

LusiaM

Czesc! U mnie to wygląda w ten sposób
Ok 9.30 kaszka (bezmleczna z bobovity +nan2)
Po drzemce wprowadziłam jej drugi raz owoce więc ok 12 -13 dostaje przeważnie saszetke z owockiem
Ok 15 jest obiadek z mieskiem lub rybka
18-19 podwieczorek owoce lub kisiel
Ok 21-22 kaszka
Do usypiania pierś.
Do tej pory było tak że oprócz posiłków miała nieograniczoną pierś ale staram się teraz w dzień wyeliminowac zupełnie cycka (wczoraj prawie mi się udało poza małym wyjatkiem). Dopajam ja za to woda ze strzykawki. Na niewiele sie zdaly butelki i kubki ktore jej kupilam. Choc najbardziej sie przekonuje do tego niekapka360 stopni tommee tippee. W praktyce wygląda to tak że na jeden łyk jakieś 8 jest wyplutych ostentacyjnie na wszystko wokół niej.... no comments.....

58294 lusiam Kobieta, 33 lata, Lomza
Zani2407

Zani2407

Nindziowa mama u nas była taka sytuacja że mąż wyglupial się ze starszym laskotal go a ten się darł to Michaś się wystraszył że chyba coś mu robi i zaczął płakać. Jak Starszy ogląda bajkę to na jedną też zareagował płaczem jakieś autka świeciły w ciemności i musiałam przełączyć tv strasznie przykul uwagę A zwykle olewa tv w tle

--

https://www.suwaczek.pl/cache/b5f3309fd5.pnghttps://www.suwaczek.pl/cache/c3c879ebfe.png

56824 zani2407 Kobieta, 29 lat, Lublin
Paulina_1982

Paulina_1982

Dzięki awanturze mąż dziś ogarnął prasowanie. Całe, z całego tygodnia. Super.

Tylko czy ja wszystko muszę na nim wywalczyć krzykiem?

60789 paulina-1982 Kobieta, 37 lat, Brw
Paulina_1982

Paulina_1982

Ja z tv walczę na każdym kroku bo mąż najchętniej by cały czas miał coś właśnie, nawet jak nie ogląda. Teraz jest weekend więc jakby tego więcej mam w ciągu dnia. W tygodniu jak mąż jest w pracy to w ogóle nie włączam tv.

Małemu włączam tylko wieczorem bajkę (kanał Baby First) na jakieś 20 minut. W końcu żyjemy w świecie technologii i całkowicie się nie da tego wyeliminować z życia.

Paulina_1982

Paulina_1982

Co do karmienia to słoiczki górą. I banan taki normalny. Czasem Jaś zjada nawet 3/4 banana za jednym posiedzeniem. Daję mu małe kawałki prosto do buzi i tak sobie gryzie...

Od dwóch dni Jasiek się coś krzywi na kaszkę i się zastanawiam czym ewentualnie ją zastąpić, żeby było syte i kaloryczne.
Cały czas walczymy z niedowagą więc muszę pilnować żeby niezbyt często opuszczał posiłki.
No ale samym bananem nie będę przecież karmić...

nindziowaMama

nindziowaMama

U nas wygląda tak 8 kaszka 12 mleczko 15 obiadek (słoiczek i co drugi dzień żółtko dodane) 17-18 deser owoce 19:30 mleczko

--

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3euz439m5.png

44005 nindziowamama Kobieta, 32 lata, D
AnaAna

AnaAna

Serki daje jej różne. Najczęściej bacoma bio ale je też zwykle takie homogenizowane waniliowe i jogurty naturalne. Chrupki kukurydziane też dostaje i nawet ostatnio dałam jej biszkopta...ale była zachwycona. Niby wiem że nie powinna bo cukru tam jest od groma ale syn też jadł więc nie chce wariowac na tym punkcie. Myślę że dziecko powinno wszystkiego spróbować.

60797 anaana Kobieta, 31 lat, Zielona Góra
AnaAna

AnaAna

Jula też za kaszka nie przepadała ale odkąd przerzucilam się na te gotowe je je w miarę chętnie. Tylko muszę ją podawać z kubeczka to wtedy zje praktycznie cała porcję.

60797 anaana Kobieta, 31 lat, Zielona Góra
Paulina_1982

Paulina_1982

Jasiek dziś spróbował awokado i bardzo mu smakowało. Zjadł 1/4 owoca.
Cieszę się bo u mnie awokado to zamiennik masła na kanapki, więc jest na porządku dziennym...

LusiaM

LusiaM

Kurcze tak Was czytam i patrzę że już wprowadzacie maluchom coś w kawałkach a u nas kaszki i zupki wyprasowane na gładko.. może i ja spróbuje.. tylko nie wiem od czego zacząć. Myślę właśnie o bananie bo ma w miarę konsystencję taką paćkowatą.. Z jajkiem jest tak że faktycznie białko bardzo uczula, moja lekarka od razu zaznaczyła jak to się może skończyć A i z żółtkiem samym jak widać są problemy. Myślałam o jakiś biszkoptach? Jakie dokładnie dajecie? Czytałam właśnie skład wiodącej firmy na rynku i się przerazilam..

58294 lusiam Kobieta, 33 lata, Lomza