Noworodki i niemowlaki

Lipcowe maluszki 2018

Odpowiedzi znajdują się poniżej

nindziowaMama

nindziowaMama

U nas karuzela ok ale młody upatrzył kamerkę i jeden ruch i już ją ma w rękach. My z bujaczkiem się pożegnaliśmy bo maly miał głowę na rurkach. Siedzenie jeszcze delikatnie go trzeba podpierać bo po chwili na bok się przechyla. Na brzuchu jak leży to ręce prostuje i brzuch podrywa tylko dupinka za ciężka. Z kolei jak córka uczyła się raczkować to pupę i nóżki podnosiła a raczej nie dawała rady raczej a tu na odwrót. Przy jedzeniu też łapie za łyżeczkę i potem wszystko w marchewce. My w spacerówce od listopada bo w głębokim byl straszny płacz. U nas ten ten katar był przez trzy noce i potem już nie nie wiem co to. Teraz szczepienie znów czeka i nie wiem co robić bo dopiero się skończył a czytałam że niby 2-3 tyg trzeba odczekać. A chce kupić mu te plastry przeciwbólowe na te 3 kłucia.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3euz439m5.png

44005 nindziowamama Kobieta, 32 lata, D
ooska

ooska

Ale katar nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia, przeciwwskazaniem jest ostra choroba infekcyjna przebiegająca z gorączką.

Mały też podnosi się z brzuszka na wyprostowanych rękach, ale obracać się jeszcze nie umie. Byłam u rehabilitantki z nim, dała mi sporo rad, jak pielęgnować małego, aby wzmacniać mięśnie boczków i brzuszka. I sporo poprawiła rzeczy, jak nosić, jak odbijać, itp. Obadała też małego w nosidełku samochodowym i kazała wyjąć wkładkę dla noworodka, bo wciąż w niej jeździł.

U nas nie ma karuzelki nad łóżkiem, bo mały poza łóżeczkiem spędza cały dzień, odkładam go tam tylko na noc, a noc jest od spania, a nie od zabawy :) On to wie i po odłożeniu do łóżeczka szybko zasypia.

To jest bardzo zabawne jak dzieci są do siebie podobne. U nas tak samo wsadzenie do leżaczka skutkuje szybką kupą :) Zastanawiałam się, skąd to się bierze, ale najwyraźniej dzieci tak mają :)

Dziewczyny a jak Wy włączacie kaszkę maluchom? Ja dziś próbowałam dać łyżeczką jaglaną, ale odmówił jedzenia. Była dość rzadka, ale przygotowałam zgodnie z przepisem na opakowaniu. Dorzucacie stopniowo do butelki czy łyżeczką od razu? I jak gęstą?

58579 ooska Kobieta, 108 lat, Gdańsk
Zani2407

Zani2407

Ja też słyszałam że katar nie jest przeciwwskazaniem tylko infekcja z gorączką ale akurat na szczepienia był na szczęście zdrowy więc nie miałam dylematu bo jednak zawsze pojawia się wahanie czy wszystko jest ok.
Ooska jak robiłam kaszke jaglana czy kukurydziana starszemu Synkowi zawsze jadł ze smakiem była konsystencji dania ze słoiczka A nawet bardziej gęsta bo trzymała się na łyżeczce, nie dodawałam żadnego cukru ani nic, nie wiedziałam w zasadzie jak ja mogę przyrządzić i dawalam taka ugotowaną-wytrawna wersję hehe ale wcinał chętnie, z resztą on wszystko lubił serio teraz za to wymyśla na warzywa ;)
Ja jeżdżę z fotelikiem w stelażu jeszcze bo jak jadę do miasteczka po Starszego do szkoły to jadę zwykle przed czasem zostawiam gdzieś auto i idę się przejść do szkoły a jak jestem na ogrodzie to mam już od jakiegoś czasu spacerowke prawie na lezaco wyściełaną bo już jest ciekawe Jajko i nie chce całkiem leżeć :)
Zazdroszczę z tym że Bejbiś zasypia w łóżeczku. Michasia zostawiam w łóżeczku jak gdzieś muszę iść siku albo coś. A śpi z nami w łóżku...

--

https://www.suwaczek.pl/cache/b5f3309fd5.pnghttps://www.suwaczek.pl/cache/c3c879ebfe.png

56824 zani2407 Kobieta, 29 lat, Lublin
Paulina_1982

Paulina_1982

Jaś od początku śpi w łóżku, ale zasypia czasami na rękach.
Ja śpię u Jasia w pokoju na kanapie więc w nocy słyszę jak się budzi, zanim jeszcze zacznie płakać.
Mąż został sam w sypialni więc chociaż on się wyśpi.

Zrobiłam wczoraj eksperyment i zamiast mleka na wieczór dałam kaszkę. Taką bardzo gęstą że łyżka stawała. Myślałam że jak się porządnie naje to dłużej pośpi. Nie pomogło. Pobudka o 3.00 na butlę jak zwykle.
A od 6.00 już koniec spania. Aaaa!

Jasiek ostatnio coraz bardziej krzywi się na mleko. Coś mi się zdaje że teraz częściej będzie kaszka (bo to tez na mleku). Najwyżej się trochę podtuczy.

60789 paulina-1982 Kobieta, 37 lat, Brw
ooska

ooska

U mnie mały od kilku dni strajkuje w połowie obiadu, muszę kończyć mlekiem. Nie wiem, czemu i liczę, że mu to przejdzie.

nindziowaMama

nindziowaMama

Nasz mały też sam zasypia u siebie w łóżeczku wieczorem i ok 12 na drzemkę. Śpi u nas w sypialni a za jakiś rok planowane na przeniesienie do siostry do pokoju. U nas z tym mlekiem też jest strajk ale jak po trochu i zje cała butle. A w nocy obowiązkowo musi być cycus

--

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3euz439m5.png

44005 nindziowamama Kobieta, 32 lata, D
monyaa

monyaa

Hej Dziewczyny witam się w nowym roku i życzę wam wszystkim zdrowia radości i szczęścia dla Was i waszych maluchów

58198 monyaa Kobieta, 40 lat, Kutno
Paulina_1982

Paulina_1982

Mieliśmy dziś spotkanie że znajoma psycholog, która zawodowo zajmuje się dziećmi z różnymi problemami rozwojowymi. Stwierdziła ona, że Jaś ewidentnie jest pobudzony/nadaktywny i kwalifikuje się na terapię zaburzeń integracji sensorycznej. Te jego napady histerii też są z tym związane.
Skąd się to wzięło? Ano wczesniactwo oraz długi okres przebywania w szpitalu zrobiły swoje.

Z czasem powinno się to poprawiać, ale póki co mam w domu mini-ADHD i mogę zapomnieć o przespanych nocach. No i jak Jasiek ruszy z miejsca to dopiero będzie wesoło. Ech...

60789 paulina-1982 Kobieta, 37 lat, Brw
Roksi1

Roksi1

U nas Mała śpi w łóżeczku, choć ostatnio ma w ogóle ogromne problemy z zasypianiem...zreszzts dzisiajszy dzień był koszmarny, placz o wszystko, nie wiem czy skok czy zęby czy co.
Paulina dobrze, ze się okazało to wcześniej to może można jakos działać? Żeby na dłuższą metę było lepiej. Na pewno czekają Cię wyzwania, posovno niektóre dzieci są bardziej wrażliwe na bodźce.
Rak z innej beczki, powiedzcie mi jak mierzyć ie temperature jak podejrzewacie gorączkę? Dzisiaj mi się wydawało, zs ma, ale jak wklasalam do pupyto zanim zmierzył to zrobiła kupe. I to kilka razy próbowałam.. A pod pachą to takie mało wiarygodne, bo ciągle się ruszałazwiec już nie wiem.

60946 roksi1 Kobieta, 28 lat, R
ooska

ooska

Hej monyaa, również wszystkiego dobrego, napisz więcej, co tam u Ciebie, jak Mareczek?

Roksi ja mam termometr bezdotykowy, zbliżam tylko do czoła i pokazuje od razu temperaturę.

Paulina ja też muszę odwiedzić z małym psychologa, neurologopedę i okulistę, u rehabilitanta już byłam, bo tam widziałam jedynie problem. Wszystko przez ten zarośnięty szew na główce, bo w teorii taki zarośnięty szew powoduje zniekształcenie całej czaszki, też tych miejsc, gdzie są narządy zmysłów i mowy. Na razie chyba jednak poczekam do operacji, mamy termin na początek marca, zobaczę co powiedzą w szpitalu. Nie jestem specem, ale wydaje mi się, że oprócz tego, że mały jest leniuszkiem, jeśli chodzi o obroty, to poza tym w innych aspektach rozwija się dobrze.

U nas na bank idą zęby, bo mały już nie wyjmuje czasem rąk z buzi. I chyba domyślam się, skąd ostatnio zwiększone marudzenie i płacz - wydaje mi się, że ze zmęczenia, bo zbiegło się to z krótszym snem nad ranem. Od kilku dni mały budzi się o 8, spać idzie 22-23, a w ciągu dnia ucina sobie tylko 3-4 bardzo krótkie 20-30 min drzemki, a jak prześpi dłużej, to od razu mu się humor poprawia. Wczoraj strasznie marudził, ale zasnął jak kamień o 21 i niemal siłą musiałam go budzić na ostatnie karmienie i kąpiel.