Noworodki i niemowlaki

Czerwcowe maluszki 2018

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Mae

Mae

Cześć!
Długo nie pisałam, ale byłam zajęta i kończyło się tylko na podczytywaniu.

Angelika
Gratuluję zbliżającego się ślubu. Małe imprezy są fajne. Sama miałam mały ślub, zaproszonych było chyba mniej niż 30 gościu, praktycznie tylko najbliższa rodzina i znajomi. Robiliśmy też spotkanie w klubie dla młodszej części rodziny i znajomych, które zrobiliśmy osobno. Generalnie nie cierpię wielkich weselisk i nie widziałam potrzeby robienia takiego.

Xyza
No to świetnie, miejmy nadzieję że studia zakończą się pomyślnie i bezproblemowo :)

Domka
Już choroba minęła?

Ola
Dawno nie pisałaś co u Ciebie.

U nas w sumie życie toczy się podobnie. Mały ciągle jest wymagający w dzień i "narączkowy". Przez to dom jest ciągle ogarnięty tylko bardzo z grubsza, a reszta czeka aż mąż wróci z pracy. Mały próbuje już stać samodzielnie na nogach od dłuższego czasu, wytrzymuje coraz dłużej ale kroczków się jeszcze nie spodziewamy. Ostatnio znowu pcha rączkę do buzi, więc pewnie zęby idą. Coraz więcej gada po swojemu, ale jeszcze się słowa "mama" nie doczekałam ;>

--

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

38824 mae Kobieta, 31 lat, Arendal
~Angelika124

~Angelika124

Dziewczyny,ja podziwiam osoby organizujące wielkie wesela. Ja małe przyjęcie a już mam dosyć. Na okrągło coś trzeba zalatwic,pomyśleć o czymś itp. O kościele już nie wspomnę bo jesteśmy raz w tygodniu po coś. Samych zaświadczeń musielismy dostarczyć aż 9! Mam nadzieję że jak już wszystko będzie zaklepane to trochę odsapniemy :) Łuska łobuz okropny się zrobila, wszędzie wlezie,próbuje chodzić ale narazie slabiutko :)

Domka 1

Domka 1

Szału nie ma :D choroba minęła. W tym tygodniu kończymy rok. Również studia coraz bliżej końca. Praca napisana ale nie wiem czy nie pójdę na drugi termin.
Karmie już tylko w nocy. Pobudki dalej są, wciąż nocy nie przesypiamy. Raz jest lepiej i śpi 2,5 godz ciągiem raz gorzej i budzi się co pół godziny. Przez to że ograniczałam karmienie i w nocy podaję pierś dla swojej wygody żeby nie wstawać, mleka mam mniej a mała sobie "ciumka" i ciumka strasznie mnie to irytuje, bo traktuje pierś jak smoczek, chyba przez to że mniej leci, wcześniej tego nie było, Chwilę się napila i był spokój.
Córka chodzi prowadzona za rączkę lub gdy się trzyma, sama nie. Za to coraz więcej słów powtarza,np ostatnio "nos" :D
Zębów sztuk 5 ;)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/l22ntv73mgy1mc91.png

61009 domka-1 Kobieta, 26 lat, Poznań
kelis

kelis

My już po wakacjach. Było lepiej niż się spodziewałam. Mała super zniosła podróż samolotem. Na miejscu też rewelacja. Dużo spała, więc był nawet czas w spokoju się poopalać. Do tego wszystko jej się podobało, uśmiech nie schodził jej z buzi. Pięknie jadła, pluskała się w basenie. Naprawdę super.
Dziękuję za pomoc w sprawie niekapka. Zdecydowałam się na MAM.
Angelika gratulacje ,oby wszystko się udało, jak sobie wymarzyliscie. My akurat mieliśmy duże wesele i było świetnie. Taki moment, kiedy wszystko jest dla Ciebie. Piękny dzień. Obrączki mamy https://www.apart.pl/bizuteria/obraczki-327/1684 . Są świetne, nadal wyglądają jak nowe. Z doświadczenia znajomych nie polecam matowionych, bardzo szybko się niszczą.
Martusia daj znać jak badania, jeśli się zdecydujecie.
Zębów u nas sześć, ale dwa jeszcze dodatkowo już się przebijają.
Alicja mówi mama,tata, mniam, Ala. Robi papa, bije brawo, pokazuje jaka jest duża i jakie ma problemy. No i są już pierwsze kroczki. Na razie po kilka kroków i dalej na kolankach.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqhgqsnqy5ljln.png

58385 kelis Kobieta, 33 lata, Wrocław
Domka 1

Domka 1

Chciałam się pochwalić, że moje dziecko cały tydzień uczy się zasypiac samo co prawda ze mną w łóżku ale już nie muszę nosić :D co prawda dostaje smoczka (po roku życia w nienawiści do niego teraz sobie życzy dydusia), wiem że to głupie po takim czasie uczyć dziecko smoczka ale uwierzcie mi że po tych koszmarach usypiania moje życie znowu staje się piękne. Szkoda że w nocy smoczek nie działa ale chociaż coś. Już jest trochę lepiej niż było. Jestem pełna nadzieji.

Dzisiaj złożyłam pracę bronie się w pierwszym terminie. Powoli do przodu :D

--

https://www.suwaczki.com/tickers/l22ntv73mgy1mc91.png

61009 domka-1 Kobieta, 26 lat, Poznań
xyza

xyza

Domka1 i jak dalej z zasypianiem?? Sto lat z okazji Urodzin córki. Gratuluję również napisania pracy. Ja skladam w weekend zatwierdzona pracę. Także sukces.
Kelis świetnie ze urlop się udał i córka zdolna dziewczynka.
My po roczku jeszcze rozpakowujemy prezenty. Codziennie coś nowego także starczy do wakacji ;)
Zęby wychodzą kolejne i Młoda trochę marudzi ale nie jest najgorzej. Noce ladnie przesypia a w dzień zajęć sporo więc jakos dajemy radę.

61297 xyza Kobieta, 33 lata, .
Domka 1

Domka 1

Dziękujemy :D
My imprezy nie robiliśmy bo byłam w szkole ale słodkie i kawa, parę prezentów dla małej jak najbardziej ;)

Wieczorem i w południe zasypia teraz sama w łóżku ze smoczkiem. Trwa to plus minus od 10 do 20 minut. Niestety smoczek nie działa przy pobudkach w nocy i prawdę mówiąc nie bardzo wiem co wtedy robić. Póki co próbuje wszystkiego przytulam, podnosze, daje cyca a na koniec jeszcze ten smoczek. Wcześniej budziła się max co 1,5h a teraz śpi nawet do 2,5 h bez pobudki. Widać różnicę szczególnie po sobie bo coraz częściej chodzę wyspana. Odpukać w nie malowane :D

--

https://www.suwaczki.com/tickers/l22ntv73mgy1mc91.png

61009 domka-1 Kobieta, 26 lat, Poznań
~Angelika124

~Angelika124

Domka1 spokojnie,nie wszystko na raz. Jeden sukces jest-zasypia sama! Teraz poczekaj jakiś czas i zacznij dawać jej smoczka w nocy,może zacznie działać :) Ja bym tak zrobiła właśnie :P Mała też zaraz rok a ja zaczęłam jej dawać mleko w butelce bo powoli chce ją odzwyczaić od cyca. I też komentarze że już za duża itp ale co mam zrobić? Nie dawać w ogóle mleka? Kaszy nie chcę jesc, czasami po długiej przerwie coś tam trochę przelknie ale to nie żeby się najeść,dwie trzy łyżeczki. Mleko też nie zawsze wypije z butli ale zdarza się nawet koło 200ml wieczorem i wcale lepiej nie śpi :)

Marja89

Marja89

Dziewczyny, jakie plany teraz? Idą wasze maluchy do żłobka? Nie boicie się chorób? U mnie dodatkowo zmiana bo zmieniam pracę. Wiem że to kiepski moment ale trafiła mi się okazja przejścia z pracy zmianowej głównie weekendowej na pracę pon-pt. Początki będą trudne ale liczę że z czasem będzie tylko lepiej. :)

60899 marja89 Kobieta, 30 lat, Łódź