Noworodki i niemowlaki

Czerwcowe maluszki 2018

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Marja89

Marja89

Mój mały średnio je kaszki. Obiady ładnie ale ciężko mi powiedzieć ile objętościowo bo je mięso lub rybę, kasze, warzywa i już nie blenduje tylko je większe kawałki. Najlepiej sam :) wieczorem też ładnie wcina to co mu zaproponuję. Chyba wtedy ma największy apetyt. Generalnie nie narzekam bo je ładnie i sam sobie dobrze radzi. Ciekawe jak teraz stoi wagowo :) wydaje mi się że je sporo i staram się żeby posiłki były odpowiednio kaloryczne. Cycek dłużej je kilka razy dziennie ale najczęściej przychodzi, zagląda do bluzki, ja mu daje, pociągnie z dwa razy i koniec :D chyba z potrzeby bliskości albo nudy.

60899 marja89 Kobieta, 30 lat, Łódź
ola2710

ola2710

Marja, mój też tak sobie pociąga cyca... Odciąga mi bluzkę, sam sobie próbuje wyciągać cycka i "je", kilka razy pociągnie i koniec, idzie dalej.

Angelika, u mnie to samo wczoraj było. Jeszcze wybrałam się z małym do Wrocławia na szybkie zakupy, a potem do dziadków, i wszędzie tak wiało. Może dziś będzie lepiej :)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

35411 ola2710 Kobieta, 33 lata, Brzeg
MartusiaM

MartusiaM

U nas dzisiaj około 9-10 stopni, rano padało, ale teraz już całkiem przyjemnie- przynajmniej już nie wieje ten okropny silny i zimny wiatr..

Moje dziecko oduczyło się spać w domu, przy usypianiu do drzemki robi sceny, wygina się jak struna, pomaga tylko wyjście na pole. I teraz właśnie drzemie sobie na powietrzu. Musiałam jej zrobić spa podwórkowe, bo paznokcie można jej obciąć jedynie na spaniu, więc działam na ogródku:D gorzej będzie ze stopami, ale może ogarnę podczas popołudniowej drzemki z tatusiem:)

58265 martusiam Kobieta, 29 lat, Bielsko-biała
~Angelika124

~Angelika124

MartusiaM może spróbuj po kąpaniu? Wtedy są miękkie i szybciej idzie.
Lusi wyszły 3zeby i niestety trochę ją to męczy. Ma stan podgorączkowy i siedzimy w domu. Noce też niestety tragedia. Mam nadzieję że do soboty będzie ok bo mamy sesje fotograficzna rodzinną. Moja śpi w domu,ale Hania też tylko na dworzu. O ile w ciepłe dni ok to jak było zimno trochę mnie to wkurzało

Marja89

Marja89

MartusiaM
U nas prawie zawsze druga drzemka jest na spacerze. No chyba że pada i wieje. Jeśli nie ma pogody muszę leżeć z małym z cycem w pogotowiu bo inaczej budzi się po pół godziny. Rano śpi ostatnio właśnie maks 40 minut a na dworze około półtorej godziny. Nic w domu nie mogę zrobić w czasie jego drzemek ale przynajmniej kiedy jest aktywny nie marudzi i ogarniam wszystko :)

MartusiaM

MartusiaM

U nas poranna to szaleństwo-40 minut na polu, w domu wersja z cycem w buzi-30 minut, bez cyca mąż 25 minut... popołudniowa to jakieś 20-25 minut z tatusiem- na jego kolanach, albo ze mną- cyc w buzi.

Zastanawiam się kiedy jej to minie i będzie w stanie bez tego cyca funkcjonować.

Zrobiła się już taka samodzielna.. progi w domu nie są dla niej przeszkodą. Pokazuje na zdjęciach siebie, tatę i mnie:) A na hasło "gdzie jest Dorotka?" rusza w pościg na kolanie za lalką:D ale najprzyjemniejsze dla mnie ostatnie nowe zachowania- wtula sie ciągle:)

58265 martusiam Kobieta, 29 lat, Bielsko-biała
Marja89

Marja89

MartusiaM
No jestem w stanie sobie wyobrazić jak malutka przemieszcza się na tym kolanie ;D

ola2710

ola2710

U nas ostatnie dni ze spaniem to 2 drzemki w dzień - pierwsza około 2 godzin po przebudzeniu z nocy i trwa szalowo, bo od 1 do nawet 2 godzin (! Co prawda leżę obok z cycem w pogotowiu, bo sprawdza mnie czy aby nie uciekam) ; druga tak z 30 - 45 minut, po 17stej. Więcej nie chce spać. A, i żadnego spania na spacerach, bo w wózku siedzi prosto i nie da się przechylić do tyłu.

Martusia, to tak fajnie jak się dziecko wtula :)
Mój z nowych umiejętności od kilku dni powtarza słowo "nie" :) spodobało mu się.

Angelika, zdrówka dla małej!
U nas wyszła właśnie górna jedynka i katar jest od kilku dni, ale odpukać nic poza tym.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

35411 ola2710 Kobieta, 33 lata, Brzeg
~Angelika124

~Angelika124

Masakra,dalej gorączka... Sesje odwołałam i mam się umówić na inny termin bo już wplacilam zaliczkę. Dobrze że fajna babka to nie robiła problemu

Mae

Mae

Angelika, współczuję tej gorączki. Zęby wyjdą to będzie spokój na chwilę.

Martusia
U mnie też spanie z cycem w buzi, a jak odłożę to sen już nie trwa długo. Co innego spanie na tacie, wtedy drzemka trwa i godzinę czy dłużej. Ogólnie w domu słabo z drzemkami, na dworze jak zaśnie to lepiej, ale jak wrócimy to często szybko się przebudza.

Widzę, że u Was też jest to pociąganie cyca. Pewnie tylko gasi pragnienie, a nie jakiś głód.

U nas małego wszędzie pełno. Raczkuje bardzo szybko i zaczął chodzić wzdłuż mebli. Próbuje stać samodzielnie na nogach i raz mu się to udało na dłużej. Jeszcze musi poczekać z tym staniem, bo bardzo się chwieje, co nie znaczy że oczywiście nie próbuje i przy okazji nie uderza się od czasu do czasu.
Byliśmy u alergologa w końcu na tych testach. Potwierdziło się uczulenie na mleko. Dodatkowo wyszło silne uczulenie na jajko i ma też na orzeszki ziemne. Z mlekiem mówiła lekarka, że raczej szybko wyrośnie z alergii, ale taka reakcja na jajo może się utrzymywać nawet kilka lat.
Muszę teraz pilnować szczególnie starszaka, żeby nie nakarmił przypadkiem go czymś niedozwolonym, bo to mogłoby się skończyć nawet dusznością :/ . Już raz przyłapałam małego jak się do pizzerki dobierał.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

38824 mae Kobieta, 31 lat, Arendal