Noworodki i niemowlaki

Czerwcowe maluszki 2018

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ola2710

ola2710

Powiem Wam Dziewczyny jedno-odpoczywajcie ile możecie,bo wyladujecie w szpitalu jak ja wczoraj...od rana do południa byłam na obserwacji,2 kroplówki,EKG,ciśnienie, konsultacje z innymi lekarzami (już mi mieli robić tk z kontrastem,ale lekarz stwierdził,że przy kp nie można kontrastu...)...na szczęście jestem już w domu,ale łapię każdą chwilę na sen lub leżenie...

--

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

35411 ola2710 Kobieta, 33 lata, Brzeg
~Angelika124

~Angelika124

ola2710 a co się stało? Odpoczywaj i zdrowiej. Pamiętaj że Ty też jesteś ważna,niestety mamy często o tym zapominają i stawiają siebie na ostatnim miejscu za dziećmi,mężem,domem itp.

Domka 1

Domka 1

Mnie również poruszyła tragedia w Gdańsku i Koszalinie, pomimo że nie znałam tych ludzi, cały czas myślę o tym...

Malutka mi zachorowała. W nocy nie spała gorączka 39 stopni, ale spadła po podaniu syropu. Katar, kaszel... Co lekarze przypisują takim małym dzieciom? Wydawać by się mogło, że nie ma lekarstw dla tego przedziału wiekowego w aptekach bez recepty

--

https://www.suwaczki.com/tickers/l22ntv73mgy1mc91.png

61009 domka-1 Kobieta, 26 lat, Poznań
MartusiaM

MartusiaM

Ola, co się stało?

U na wczoraj śniezyca, dzisiaj lało od rana. Teraz jesteśmy na chwilę na polu, choć jest wietrznie. Dla zdrowia umysłu mojego małej:)

Byłam wczoraj u koleżanki, w poniedziałek jedzie do szpitala, później podejmą decyzję kiedy wyciągać jej bliźniaki:) aż nam się łezka zakręciła w oku, bo od 10 lat trzymamy się we 4, zazwyczaj siedziałyśmy tak przy kielichu, albo kilku butelkach wina, a wczotaj jedna z 2latkiem, ja z prawie roczniakiem, trzecia na dniach rodzi, a czwarta w trakcie starań:)

Posprzątałem dzisiaj trochę, próbowałam odkurzacz, ale mała nawet w drugim pokoju panicznie się go boi i płacze. Kiedyś mogłabym nawet ją poodkurzać, a teraz sam dźwięk wprawia ją w atak paniki.. wie została mi miotła i mop:) jak posadzę ją w krzesełku do karmienia to czasem pozwoli mi umyć gary, albo trochę poprasować. Ale to takie cardio dla mnie- kilka ruchów żelazkiem i musze podnosci jej wszystkie zabawki, bo dalej ibtensywhie bada prawo grawitacji:D

58265 martusiam Kobieta, 29 lat, Bielsko-biała
ola2710

ola2710

Właściwie nic konkretnego nie powiedzieli,zalecenia mam żeby prowadzić oszczędny tryb życia,odpoczywac oraz skierowanie do poradni neurologicznej (ale pani dr stwierdziła,że to bardziej pro forma,bo...widać ewidentnie,że jestem przemęczona-jak mnie położyli na łóżko,podłączyli do różnych urządzeń monitorujących,to zasnęłam na godzinę...a za oknem panowie robotnicy wiercili coś w ziemi,nikt normalny tam by nie zasnął...). Dziś już trochę lepiej,ale chcę na dniach zrobić sobie wyniki tarczycy,bo to też może być od tego,a akurat tarczycy mi nie zbadali (nigdy niby nie miałam z nią problemów,ale mama i babcia tak,a to może być dziedziczne).

Domka,na katar i kaszel faktycznie ciężko takim małym dzieciom ,ale inhalacje z soli fizjologicznej można,katar odciągać (jak się da to pryskać jakaś woda morska czy innym nasivinem).

--

~Angelika124

~Angelika124

ola2710 zrób sobie też USG tarczycy jeśli możesz,czasami właśnie ona pokazuje problem....

~Angelika124

~Angelika124

My dzisiaj kupiliśmy cybex balios s, bardzzooo mi się podoba. Opijemy dzisiaj go,ja zerkiem oczywiście (tak mówimy na piwo 0%). W końcu się wezmę za robotę a nie oglądanie wózków,ale już tak mam że muszę wszystko sprawdzić zanim coś kupię. Aha,miałam Wam napisać że dostalan wezwanie na policję w sprawie oszustwa. Dzownilam tam i chodzi o ten śpiworek,ja tego nie zgłaszałam bo nie miałam czasu aby siedzieć na komisariacie 3godz ale i chyba dorwali jej się do tylka i zebrali poszkodowanych

Domka 1

Domka 1

Ola nie tak łatwo odciągnąć jej tą fridą. Dzisiaj próbowałam to tak zaczęła się drzeć, że wszyscy w domu przebiegli zobaczyć co się dzieje. Wyszłam na tą złą a przecież nawet nie zdążyłam jej nic do nosa włożyć.
Jutro znowu wizyta u pediatry. Mam nadzieję, że obędzie się bez mocniejszych lekarstw

--

https://www.suwaczki.com/tickers/l22ntv73mgy1mc91.png

61009 domka-1 Kobieta, 26 lat, Poznań
~Angelika124

~Angelika124

Domka1 my teraz tez walczymy z katarem. Ja mam aspirator do odkurzacza i mala tez sie drze ale trudno. Sekunda i po krzyku. Jezzcze aromaktiv i woda morska. U nas to chyba na zeby ten katar

ola2710

ola2710

Wiem,że nie jest łatwo i u każdego dziecka inaczej,ale raczej każde tego nie lubi. Mój np drze się bardziej przy tym "katarku",który mam do odkurzacza,ale przy fridzie też nie jest zachwycony. No trudno,co zrobić jak odcisnąć trzeba... A,i ważne żeby przy katarze w pozycji pionowej (jak przy noszeniu lub jak siedzi mała,to niech siedzi)jak najwięcej. I oklepywac jak jest kaszel i katar.

--