Noworodki i niemowlaki

Czerwcowe maluszki 2018

Odpowiedzi znajdują się poniżej

MartusiaM

MartusiaM

Angelika, też myślimy nad kąpaniem małej w wannie, bo wychlapuje rękami i nogami wodę po całym pokoju... ściany, sufit, podłoga pływają.

Magdziaska, co u Ciebie? Często myślę o Tobie.

58265 martusiam Kobieta, 29 lat, Bielsko-biała
kelis

kelis

Ja sama gotuję kaszki na wodzie i dodaję później trochę oleju i owoce. Wydaje mi się, że tak najzdrowiej. Gotuję jeczmienna, jaglaną, kuskus, płatki owsiane, mannę. Super sprawa - polecam. Ala je wszystko chętnie, czasem sadzam ją do BLW i też super zajada.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqhgqsnqy5ljln.png

58385 kelis Kobieta, 33 lata, Wrocław
xyza

xyza

Dziewczyny czytam czytam i jakos pisac nie daje rady. Piszę pracę dyplomową i zaliczenie z wykladow. Jeszcze dwa zjazdy i koniec semestru. Nie wiem po co mi byla ta podyplomowka. Jedna juz mam.
Angelika polecam skladana wanienke. Grubosc po zlozeniu 6cm. Ta nasza tyle ma i mozna ja powiesic wiec wisi za drzwiami na slupie. Ale musialo byc świetnie dla dzieci w takiej wspolnej kapieli. Super!
Co do kaszek to u nas bez szalu. Je ale jakos tak bez entuzjazmu. Do tych bezcukrowych daje jakies owoce ze swoich zapasów. Mamy z hipp i z czegos jeszcze.
Terminy sa odlegle do gin na nfz w niektorych przypadkach bo przykaz "z gory" jest dla wizyt ciężarnych. Tak w skrocie doszly do mnie juz jakis czas temu takie informacje. O pieniadze dla przychodni chodzi. Z takiej wizyty ciezarnej jest wiecej kasy niz ze zwykłej. A nasze zdrowie czasem jest spychane gdzies na bok.
Ok kończę.... dziecię wzywa...

61297 xyza Kobieta, 33 lata, .
ola2710

ola2710

Kelis, no ja dzisiaj z braku pożywienia dla dorosłych w domu zrobilam sobie na śniadanie kasze mannę (na mleku krowim, tylko takie mamy), dałam małemu spróbować i od razu poczułam się jak wyrodna matka... Ze taką nie dla dzieci i do tego na krowim mleku. Ale zjadł może z pół małej łyżeczki, resztę wypluwał.

Xyza, rozumiem cię doskonale... Ja mam teraz jakieś zaliczenia na zajęciach, prace grupowe na zaliczenie czy egzaminy już... Wczoraj poszłam spać o 4 rano, bo robiłam projekt... Jestem zombiakiem. Ale już bliżej niż dalej, także damy radę :) i jaka satysfakcja będzie, że mimo ogromu obowiązków jeszcze i to nam się uda :)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

35411 ola2710 Kobieta, 33 lata, Brzeg
~Angelika124

~Angelika124

Ja się umówiłam dzisiaj na 15 lutego na NFZ,może nie najszybciej ale nie narzekam i poczekam. I tak szybko na tego lekarza bo czasami czeka się 3msc do niego.
xyza no kąpiel razem to super sprawa,no i nie ukrywam że dwa razy szybciej wykąpać dwie na raz :D Podziwiam Was dziewczyny,ja też bym wróciła na studia bo nawet licencjatu nie udało mi się skończyć z roznych powodów ale nawet nie wiem na jakie bym chciała,taka jakas nieokreślona jestem.....

Domka 1

Domka 1

Ja pluje sobie w brodę na co mi były te studia. Nie mam kompletnie czasu na pisanie pracy magisterskiej, został mi ostatni semestr. Teraz też same zaliczenia i żyję w ciągłym stresie. W dzień nie ma czasu na naukę bo dziecko nie śpi a wieczorami problemy z usypianiem. W tej kwestii nic u nas nie jest lepiej mimo upływu kolejnych tygodni

--

https://www.suwaczki.com/tickers/l22ntv73mgy1mc91.png

61009 domka-1 Kobieta, 26 lat, Poznań
kelis

kelis

Ola ja gotuję na wodzie. A dlaczego jak wyrodna matka? Nie rozumiem jaka jest różnica w ugotowaniu i zblendowaniu kaszy, a zalanie woda kaszy, która ma dopisek "dla dzieci".? Nie można tak? W moim odczuciu ta druga jest przetworzona, czyli mniej zdrowa. Pytam serio, bo chciałbym wiedzieć co jest lepszego w takiej kaszce instant, poza szybkością przygotowania. Zaznaczam, że nie mam nic przeciwko kaszkom z torebki :).

--

https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqhgqsnqy5ljln.png

58385 kelis Kobieta, 33 lata, Wrocław
ola2710

ola2710

Kelis, może źle się wyraziłam - bardziej się przejęłam tym, że na krowim mleku z kartonu. To że nie dla dzieci też (choć mniej) spowodowało wyrzuty, bo może te dla dzieci są lepiej oczyszczone, bardziej restrykcyjnie sprawdzane pod względem jakości itd. Takie tam wątpliwości durnej matki ;)

Domka, ja się cieszę, że jestem w takiej lajtowej szkole. Z reguły nie muszę się uczyć za bardzo (1-2 razy poczytam zazwyczaj), a i tak załapałam się na stypendium naukowe;) ty masz teraz ciężej bo pisanie pracy... Trzymam kciuki, trzeba się zmobilizować, bo potem nie będzie łatwiej. Ja będę miała pierwsze seminarium w przyszłym semestrze, także zacznie się u mnie też... :)

Dziś też zombi, kończyłam coś na zajęcia i skończyłam po 3 w nocy. Odespałam z małym godzinkę w ciągu dnia. Dziś też coś będę robić, ale już nie tak długo, bo w dzień się nie da z dziećmi..

--

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

35411 ola2710 Kobieta, 33 lata, Brzeg
~Angelika124

~Angelika124 wpis edytowany

teraz dojrzałam że w kaszce mlecznej jest olej palmowy,jest tak samo szkoldliwy jak utwardzony olej palmowy?Przyznam że jestem w szoku bo nie spodziewałam się :)
My dzisiaj same cały dzień praktycznie....Mąż pojechał skręcać szafe do teściów

MartusiaM

MartusiaM

Angelika, nie mam pojęcia z tym olejem..

U nas najlepiej wchodzi kaszka 5zbóż i owsianka z bobovity-jest bezmleczne, bez cukru. Ja używam kaszek "instant", grysik u nas nie smakuje, spróbuję jeszcze jaglanej.

Dzisiaj mała mnie zadziwiła... byliśmy u mojej koleżanki, godzina w badań stronę w aucie, a mała szampański humor od rana. Jak wróciliśmy do domu, posadziłam ją opartą o moje nogi, a Misia siedziała sama, trzymając pion! Pierwszy raz nie złożyła się jak scyzoryk:) pola i trzyma pion, tylko jeszcze na boki ją trochę bierze. Szok:)

58265 martusiam Kobieta, 29 lat, Bielsko-biała