Noworodki i niemowlaki

Czerwcowe maluszki 2018

Odpowiedzi znajdują się poniżej

xyza

xyza

Domka ja mam czerwoną blizne. Bylam dzis u gina ale tak tylko towarzysko ;) i w sumie to nie zapytałam chociaz pytal jak sie czuje i czy sa jakies dolegliwosci. Za duzo na glowie i zapomnialam o tym. Ty jak dobrze pamiętam mialas cc jakos 22-26 maj? Ja 24.05.
Alexo chłop jak dąb i super ja mam taką kozę w domu wielką ;) ubranka na 86 teraz nosimy. Masakra jakas.
Bylismy dzis u neurologa wszystko super. Dr jak św. Mikołaj zadowolony cieszyl sie jak gwizdek. Usg ciezko bylo zrobic przez czupryne małej co zasłaniala obraz ale jakos tam na raty poszlo.
Kupilam inny kubek taki z miekkim dziubkiem zobaczymy czy sie przyda ;)
Domka ja po jedzeniu jak nie chce wody daje z cyca sie napic. A ze kupka zageszczona to dlatego ze pokarmy stale sa wprowadzane. Moze sprobuj taki gryzak z siatka/ woreczkiem na jedzenie dac?? Nie próbowałam bo Mala je jak smok ale widzialam dzis w sklepie i tak sobie pomyslalam moze sie sprawdzi u Was?

61297 xyza Kobieta, 32 lata, .
Mae

Mae

Hej dziewczyny.
Szalejecie z tymi wpisami :)

Angelika,
mam nadzieję że ta babka z olx w końcu będzie ukarana za oszustwa. Współczuję tych trudnych nocek.

Marja
Od maty raczej nie zależy rozwój maluszka. Zwróć uwagę, czy się za bardzo dzidziuś na niej nie ślizga, czy nie ucieka spod rączek, bo wtedy trudno się podnosić i zapierać. My mamy taki problem z powodu śliskich paneli, kocyk się po tym przesuwa. A co do zapominania to tak jest, szczególnie jak się zbliża kolejny skok rozwojowy.
Przy okazji, to akurat jest okres skoku rozwojowego, zdaje się ten piąty.

U Maćka wyszedł dzisiaj drugi ząbek, tydzień po pierwszym. A ile było marudzenia wieczorami. W dzień jest nawet ok, bawi się trochę sam na kocyku albo go wsadzam do leżaka i targam ze sobą do kuchni. Ale wieczór.... z rąk nie zejdzie, podłoga lub leżaczek normalnie parzy tego synka. Trudno mi wtedy zrobić cokolwiek, szczególnie że mąż teraz późno do domu wraca.
Wczoraj jeszcze w nocy starszak zaczął skarżyć na ból ucha. Prawie do pierwszej się wił i płakał, aż w końcu lek zadziałał.

A teraz śpi, bo Mikołaj przyniósł sporo prezentów i to chyba z tego zmęczenia i emocji. Aż chłopak nie wiedział czym się bawić, po kolei wszystko otwierał i oglądał lub jadł ;>

Maciek ćwiczył ostatnio z fizjoterapeutką, bo ma trochę problem z nierównym napięciem. Nie wiem czy to tego skutek, ale teraz to on szaleje ruchowo. Zaczyna trochę pełzać, podnosi miednicę do góry jak do raczkowania albo opiera się na stopach. Patrzę i nie dowierzam, bo starszy syn wszystko robił później co najmniej o miesiąc lub dwa.

Próbujemy zarejestrować się do alergologa. Znalazłam jakąś lekarkę z fajnymi opiniami, które mnie do niej przekonały wstępnie. Ale się kurcze nie mogę dodzwonić do tej praktyki. Jutro znowu będę próbować się jakoś w końcu zapisać do tej babki. Nie chcę zaczynać rozszerzania diety bez konsultacji.
Prowadzę teraz dziennik co ja jem, jak reaguje mały, godziny karmienia itd. Może uda się znaleźć jakiegoś winowajcę. Wczoraj mały się drapał i miał zaognione zmiany, więc na bank mu coś poszkodziło. Muszę wykluczyć teraz czy to pomidor czy też ogórek kiszony w mojej diecie, bo innych pokarmów z notatek tam nie podejrzewam bo jem je na codzień.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

38824 mae Kobieta, 30 lat, Arendal
Domka 1

Domka 1

xyza genialny ten gryzak :D w ogóle bym nie pomyślała że takie coś można dostać. Muszę popatrzeć za takimi gadżetami, nigdy się nie spotkałam z nimi.
Tak cesarke miałam 25.05 ogólnie szybko doszłam do siebie

Mea a ty cały czas jesteś na diecie mamy karmiącej?

U nas jednak ten ząb się dzisiaj wybił. Czuć go palcem. A takie ślady jak jeszcze kilka dni temu widać na dwóch innych więc spodziewamy się kolejnych zębów.

--

https://www.suwaczki.com/tickers/l22ntv73mgy1mc91.png

61009 domka-1 Kobieta, 25 lat, Poznań
MartusiaM

MartusiaM

Domka, Mae, gratuluję tak pięknie uzupełniającego się uzębienia:)

Cześć Alexo!

U mnie ostatnio sporo się działo w rodzinie, niestety mało przyjemnie, nie mam głowy do niczego...

Na dodatek Anitka w nocy CAŁY CZAS ma cyca w buzi.. jak wyciągam to wsysa na siłę, albo się budzi i płacze. Jestem cieniem człowieka.. nie wiem czym to jest spowodowane, ale oboje z mężem mamy już dość..

Misia jest kochana, pogodna, wielka:D czupryna rośnie, mamy grzywkę:) przypomniało jej się obracanie, wykorzysta każdą sekundę na kopyrtasy, nawet w lewo:) na macie ładnie się bawi, ulubiona zabawka to pusta butelka po wodzie i papierek po czekoladzie...

58265 martusiam Kobieta, 28 lat, Bielsko-biała
~Angelika 124

~Angelika 124

A u nas najlepiej bawi się opakowaniem po chusteczkach nawilżanych. Może pod choinkę sprawie jej taki prezent :D
Lusienka nie jest za duża, taka w sam raz jak dla mnie :)
A wczoraj daliśmy jej dynie pierwszy raz,nawet smakowała :) Dzisiaj ją skończy :) Ma 5,5 msc,mieliśmy czekać do 6 ale ja już chciałam :)
W kappahl jest 3za2,chyba zamówię dziewczynka coś ładnego na święta. Dostały od cioci Piotrka po 50zł z zastrzeżeniem że na "bluzki" :D No więc Hani kupie sukienkę a Lusi body :D
Hania dostała w przedszkolu zestaw lego i utwierdzila mnie w przekonaniu ze to dobry prezent,bawiła się tym malym zestawem 2godz.

~Angelika 124

~Angelika 124

MartusiaM współczuję przeżyć w rodzinie,mam nadzieje ze wszstkk się wyprostuje! Powodzenia

Domka 1

Domka 1

Angelika u nas najlepiej się sprawdzają tanie zabawki takie jak reklamówka czy pusta butelka po wodzie :D

Martusia trzymaj się to na pewno okres przejściowy

--

https://www.suwaczki.com/tickers/l22ntv73mgy1mc91.png

61009 domka-1 Kobieta, 25 lat, Poznań
ola2710

ola2710

My wczoraj byliśmy na szczepieniu, jesteśmy "troche" do tyłu z nimi, tzn wczoraj byliśmy na tym, które miało być na 3-4 msc. Ale nasza dr nic nie mówi na takie opóźnienia, powiedziała mi ostatnio, że lepiej żebym była pewna, że nic małemu nie jest niż potem się denerwować. Mały w nocy mi zagorączkował, ale tak już jest w porządku :) i na wadze w przychodni wyszło, że waży 8460g:
Ubranka teraz mu kupuje na 80cm,bo na 74 sporo już jest ponaciąganych... ;)
U nas też pupa w górze, no i dr mówiła, że się ostro bierze do siadania, bo podnosi się sam. Plus stwierdziła, że już spokojnie możemy próbować nowych posiłków :)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

35411 ola2710 Kobieta, 32 lata, Brzeg
Marja89

Marja89

Domka, gratuluję ząbka.
MartusiaM
Mam nadzieję że problemy rodzinne się wyprostują. Łącze się w bólu. U mnie takie same noce. Zdarza się że śpię na siedząco bo nie powinnam karmić na leżąco ze względu na to że małemu się ulewa. Odkąd nie karmimy się na leżąco trochę lepsze są te noce. Ale i tak co półtorej, dwie godziny pobudki są.
Angelika, my jutro spróbujemy marchewkę :)
Ola, wielki ten Twój chłopak. My na bank nie podwoimy wagi urodzeniowej. No ale trudno. Tadzik jest drobny, długi i chudziutki.
U nas też pupka w górze ale rączki jeszcze słabe. Byłam dzisiaj na ćwiczeniach i mamy pracować nad podporem i unikac samolotu. Fizjo mówiła ze ładnie się rozwija ale powinien już powoli mieć wyprostowane rączki więc będziemy ćwiczyć :)

60899 marja89 Kobieta, 29 lat, Łódź